دوشنبه , ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
خانه / آموزش / نکته های آموزشی / بهترین عدسی‌های تله برای آیفون
Iphonography2

بهترین عدسی‌های تله برای آیفون

وقتی صحبت از عکس‌برداری با آیفون یا به عبارتی آیفونوگرافی (نامی که عموم بر آن گذاشته‌اند) به میان می‌آید، عدسی‌های تله عمدتاً برای دو منظور به کار می‌روند: از تمرکز خارج کردن پشت زمینه تصویر و تغییر دادن پرسپکتیو عکس.

مثل بیشتر لوازم جانبی حرفه‌ای DSLR، عدسی‌های تله می‌توانند خیلی گران باشند. خوشبختانه، با محبوبیت روزافزون آیفونوگرافی، عدسی‌های تله‌ای تولیدشده‌اند که چندان گران نیستند و برای آیفون شما قابل‌دسترسی هستند.

 برخی از این عدسی‌های تله عبارتند از:

Moment Tele Lens
ExoLens Telephoto 3x Lens
Olloclip Telephoto + CPL Lens
The iPhone Telephoto Lens
۸x Zoom Universal Telephoto Lens

عدسی تله Moment

اگر شما هم مدتی به آیفونوگرافی علاقه‌مند بوده‌اید، احتمالاً محصولاتی را از Moment دیده‌اید. این محصولات کیفیت تولید بسیار بالایی دارند، بازخوردهای مثبت زیادی را بر روی فضای آنلاین دریافت کرده‌اند و م می‌توانند هم با قاب مخصوص Moment به کار بروند و هم بدون آن. به جای یک قاب، شما می توانید از یک صفحه نازک برای حفاظت از عدسی‌تان استفاده کنید.

عدسی‌های تله قادر هستند تا تصاویری با اعوجاج و افت کیفیت بسیار کم و حتی تصاویر بدون اعوجاج و افت کیفیت را ارائه داده و عکس‌هایی زیبا، روشن و واضح تولید کنند، بدون توجه به این که چه فاصله‌ای از سوژه عکاسی خود دارید. با این همه، با قیمت حدودی ۱۰۰ دلار، ممکن است قادر باشید تجهیزات دیگری هم با همین کیفیت پیدا کنید.

عدسی ExoLens Telephoto 3x

اکسولنز دستگاهی است که با یک سه پایه متصل به بدنه کار می‌کند که اطراف آیفونتان را مانند یک داربست آلومینیومی در بر می گیرد. به این ترتیب از عدسی‌های شما بر روی گوشی‌تان محافظت می‌کند. با این حساب دیگر امکان ندارد که حین عکس‌برداری این عدسی از روی گوشی بیفتد، به علاوه این که با این قاب آیفونتان خیلی بامزه و فضایی به نظر می‌رسد.

عدسی‌های تولیدی اکسولنز که در بسته‌هایی برای موارد استفاده مختلف و با قیمت‌هایی بین ۹۷ تا ۱۵۰ دلار در بازار وجود دارند، تصاویر زیبایی می‌گیرد. گرچه این عدسی یک محوشدگی بسیار کم را در گوشه‌های عکس ایجاد می‌کند. البته این عدسی در عکس‌برداری کلوزآپ همچنان یک تصویر واضح و چشم‌نواز را ارائه می‌دهد. عکس‌هایی که با عدسی اکسولنز گرفته می‌شوند، زیبایی جذابی دارند.

عدسی‌های تله Olloclip به همراه CPL

بسته اولوکلیپ، به صورت ۴ در ۱ ارائه می شود، که ‌یک بسته هیجان انگیز برای بیشتر کسانی است که با آیفون عکس می‌گیرند. چرا که استفاده از آن به دلیل طراحی صاف و صیقلی‌اش راحت است و تصاویر زیبایی تولید می‌کند. اگرچه بسته ۴ در ۱ ابزاری فوق‌العاده جالب است، عدسی تله پلاس CPL (عدسی پولاریزه کردن دایره‌ای)، با طراحی و روش نصب مشابه کار می‌کند. با این همه، حس عکس‌برداری با عدسی تله را بیشتر برایتان ایجاد می‌کند.

این عدسی‌های ۹۹ دلاری، زوم نوری دو برابر را بریتان فراهم می‌کنند که به کاربران اجازه می‌دهد تا دو برابر فاصله‌ای که در حالت معمولی از سوژه خود می‌گیرند، به سوژه نزدیک شوند. CPL آن که قابلیت جدا شدن دارد و برق و بازتاب‌ها را کاهش می‌دهد و این در حالی است که رنگ‌ها زنده و غنی و شفاف هستند. این عدسی تله عمق کمتری به زمینه می‌دهد که به عکاس اجازه می‌دهد تا کنترل کامل زوم کردن انتخابی خود را در دست داشته باشد.

عدسی تله آیفون

عدسی‌های تله Photojojo شاید کمی مسخره به نظر برسند، با این حال تصاویری شفاف و واضح می‌گیرند به طوری که انگار از تجهیزات حرفه‌ای عکاسی استفاده کرده‌اید. به علاوه این عدسی هرگز مانند یک عدسی DSLR کوچک به نظر نمی‌رسد.

با یک سه پایه متزلزل، این نوع عدسی با یک قاب صاف و صیقلی آیفون به رنگ مشکی مات ارائه می‌شود تا بتوانید عدسی‌تان را به آن ببندید و از آن محافظت کنید. برای گرفتن عالی‌ترین عکس، مجبور خواهید بود که حلقه‌های فوکوس دستی عدسی را ببندید و تنظیم کنید، درست مانند آنچه که با یک دوربین DSLR واقعی انجام می‌دهید.

بسته کامل این عدسی با قاب آیفون مخصوص، سه پایه کوچک و یک پارچه برای تمیز کردن عدسی ارائه می‌شود و حدود ۳۵ دلار قیمت دارد. هرچند که بر روی Photojojo اغلب با نصف این قیمت هم قابل خریداری هستند.

عدسی تله یونیورسال با زوم ۸ برابر

با کمتر از ۸ دلار، می‌توانید این عدسی تله را با یک سه پایه متصل به گوشی تهیه کنید. این عدسی به دلیل استقامت، کیفیت و استحکامی که دارد، بازخوردهای مثبت بسیار زیادی را از آن خود کرده است.

این عدسی که قابلیت جدا شدن دارد یک بزرگنمایی نوری ۸ برابر را به آیفونتان می‌دهد. این بدان معنا است که مجبور نیستید تا کش بیایید یا خودتان جمع کنید تا به سوژه‌تان نزدیک یا از آن دور شوید. خود لنز نیز از آلومینیوم با کیفیت بالا ساخته شده است که می‌تواند به تمامی نسخه‌های آیفون وصل شود و همچنین قادر است تا به طور خود به خود و مستقل هم به کار برود. عدسی با بزرگنمایی ۸ برابر می‌تواند به عنوان یک تلسکوپ تک چشمی (monocular) قابل حمل نیز به کار برود.

گیره موجود بر گوشی‌تان این اطمینان را به شما می‌دهد که عدسی‌های بزرگ و سنگین‌تر هم هرگز حین عکس‌برداری نخواهند افتاد و همچنین می‌تواند با یک سه پایه هم به کار برو تا عکس‌برداری با ثبات بیشتری را برایتان فراهم کند. تمام آنچه نیاز دارید این است که عدسی را به گیره ببندید و حالا آماده‌اید تا عکس‌های آیفونی تله خود را بگیرید.

منبع: click.ir

وقتی صحبت از عکس‌برداری با آیفون یا به عبارتی آیفونوگرافی (نامی که عموم بر آن گذاشته‌اند) به میان می‌آید، عدسی‌های تله عمدتاً برای دو منظور به کار می‌روند: از تمرکز خارج کردن پشت زمینه تصویر و تغییر دادن پرسپکتیو عکس. مثل بیشتر لوازم جانبی حرفه‌ای DSLR، عدسی‌های تله می‌توانند خیلی گران باشند. خوشبختانه، با محبوبیت روزافزون آیفونوگرافی، عدسی‌های تله‌ای تولیدشده‌اند که چندان گران نیستند و برای آیفون شما قابل‌دسترسی هستند.  برخی از این عدسی‌های تله عبارتند از: Moment Tele Lens ExoLens Telephoto 3x Lens Olloclip Telephoto + CPL Lens The iPhone Telephoto Lens 8x Zoom Universal Telephoto Lens عدسی تله…

User Rating: Be the first one !

پیشنهاد برای مطالعه:

nama_5

نما؛ اپلیکیشنی برای تشخیص ویژگیهای امنیتی اسکناس و ایران چک

چقدر با ویژگی های امنیتی اسکناس و ایران چک آشنا هستید؟ اگر کسی نمونه جعلی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *