دوشنبه , ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
خانه / معرفی شرکت ها / نمی‌خواهم با بدقولی و کم‌کاری رضایت مشتری را از دست بدهم
thumbnail

نمی‌خواهم با بدقولی و کم‌کاری رضایت مشتری را از دست بدهم

مجتبی سالاری، یکی از نصابان قدیمی صنعت حفاظت و ایمنی و مدیر مرکز تعمیرات آتی سو

 

از کی و چگونه وارد این صنعت شدید؟

از اوایل سال ۱۳۸۲ وارد این حرفه شدم. استارت کارم با فعالیت در کنار استادم آقای حرزاده، مدیریت سازه‌های الکترونیک کوثر زده شد و بصورت پیمانکاری، پروژه‌های نصب را با آقای خواجه منصوری، یکی از همکاران که خیلی از تجربه‌های کاری‌ام را از او یاد گرفتم انجام می‌دادم. به مدت سه سال با یکدیگر بصورت نصاب برای شرکت فوق فعالیت می‌کردیم. در آن زمان خدمت سربازی نرفته بودم و دانشجو بودم .

چه زمانی تصمیم گرفتید که وارد کار تعمیرات شوید و چرا؟

در کنار فعالیت‌های نصب، کم به کم به تعمیرات علاقه مند شده بودم،‌ چرا که خرابی‌ها نسبتا بالا بود؛ یک مشکل نرم افزاری که پیش می‌آمد با هر تلاشی آن مشکل را رفع می‌کردم.

در آن زمان بیشتر مشکلات نرم افزاری پیش می‌آمد، چراکه بجای دستگاه دی‌وی‌آر، از کارت‌های دی‌وی‌آر و پایه گردان و تله متری بجای اسپید دام استفاده می‌شد و هر همکاری مشکل نصب و نرم افزاری پیدا می‌کرد با من تماس می‌گرفت و من نیز سعی می کردم مشکل را حل کنم .

کم کم علاقه به تعمیرات سخت افزاری را در خود دیدم، اما موانع بسیاری بر سر راهم قرار داشت. قطعات به راحتی پیدا نمی شد- البته در حال حاضر نیز قطعات به سختی گیر پیدا می‌شود و ما مجبوریم که از قطعات مشابه در تعمیرات استفاده کنیم .در سال ۸۵ تصمیم گرفتم مستقل شوم . با یکی دو نفر بصورت شراکتی فعالیتم را شروع کردم که باعث بروز مشکلات زیادی شد؛ روز به روز بدهی‌ها بیشتر می‌شد و طلبکاران پولشان را می‌خواستند. اشکال کار ما این بود که با مشتری قرارداد نمی‌بستیم،‌ اگر هم می‌بستیم به این قرارداد متمم اضافه نمی‌کردیم. مثلا قرارداد ۵ عدد دوربین می‌بستیم،‌ با وجود آن در انتهای کار تعداد دوربین ها به سفارش خود مشتری به ۱۸ دوربین می‌رسید. آخر کار نیز همان مشتری می‌گفت من اینقدر دوربین نمی‌خواستم .سال ۹۱ پس از اتمام سربازی بدهی زیادی داشتم، شراکتم را فسخ کردم و سعی کردم نصب را کنار بگذارم و فقط به کار تعمیرات بپردازم ولی چون تعمیرات، درآمد زیادی نداشت، تصمیم گرفتم نصب را نیز فقط با شرایط نقدی ادامه دهم و پس از گذشت دو تا سه سال توانستم تمام بدهی‌ها را تسویه کنم.

در حال حاضر فعالیت شما به چه صورت است؟

در حال حاضر مرکز تعمیرات آتی سو را دارم که از سال ۹۱ آن را تاسیس کردم. این مرکز جواز کسب و مجوزهای لازم جهت تعمیرات انواع دوربین‌های مداربسته و تعمیرات اسپیددام آنالوگ و آی‌پی و همچنین تعمیرات تخصصی DVR و NVRرا دارد و از سراسر کشور پذیرش تعمیرات دارم.

در کدام شهرها و با کدام شرکت‌ها کار می‌کنید؟

با همکاران و نصابان از استان‌های مختلف سراسر کشور همکاری دارم و آن‌ها تعمیرات خود را برای من می‌فرستند. استان‌ها و شهرستان‌های بندرعباس، بوشهر، اهواز،‌ اصفهان، نائین،‌ رفسنجان،‌ سیرجان، کرمان، کاشان، قم،‌ زنجان،‌ سمنان،‌ خراسان،‌ بافق،‌ تفت،‌ میبد و همچنین یزد از جمله مناطقی است که با آن کار می‌کنم.

چقدر طول می‌کشد تا کالا به دست صاحب خود بازگردد؟

تعمیرات ما ۲۴ ساعته است و این امر برای ارسال تعمیرات از تمام استان‌های کشور صدق می‌کند.

مشکلات نصابان و همچنین تعمیرکاران را در حال حاضر چه می‌دانید؟

‌تعمیرکاران که همیشه مشکلات یکسانی داشته‌اند و نیازی به اعلام همگانی نیست ولی نصابان و حتی فروشندگان خیلی سختی کشیده‌اند و بیشتر ضربه نهایی را از مشتری می‌خورند .حرفه نصاب و فروشندگان سیستم‌های امنیتی ، در حدود ۱۰ الی ۱۵ سال پیش مانند پزشکی یک حرفه تخصصی بود ولی کم کم ارزش و ماهیت تخصصی بودنش را از دست داد و عوامل زیادی در این قضیه دخیلند …

برای حل این مشکلات چه راهکاری دارید؟

از مشتری باید خواسته شود که پیش فاکتور را امضا کند و سپس قرارداد عقد شود.‌ مشتری که از امضا و عقد قرارداد ناراحت می شود و سر باز می زند مشخص است که خیلی مشتری خوبی نخواهد بود، اما مشتری که بدون هیچگونه ناراحتی و حتی با روی خوش ، قرارداد را امضا می کند مشخص است که مشتری خوبی در حال و آینده خواهد بود .

برنامه ریزی شما برای آینده چیست؟

به قول معروف اینقدر زندگی،‌ شغل و در کل دنیای ما بالا و پایین داشته که وقت نکردم برای آینده برنامه‌ریزی جدی داشته باشم، با وجود آن در کل از زندگی و شغلم راضی هستم و می‌خواهم همانطوری که رضایت همکاران در سراسر کشور را جلب کردم و تعمیرات را بدون بد قولی برایشان می‌فرستم، با کم کاری یا بد قولی کردن ، این رضایتمندی را از دست ندهم و همیشه بتوانم با همکاران و نصابان عزیز و دوست داشتنی‌ام در تمامی استان‌ها همکاری داشته باشم .

 

حرف آخر :

در انتها از پدر و مادر و همچنین همسرم که با فراز و نشیب‌های حرفه‌ام کنار آمد نهایت تشکر را دارم.

 

پیشنهاد برای مطالعه:

riahi

ماندن در صحنه رقابت مستلزم حمایت مسئولین است

بهنام ریاحی، مدیرعامل و موسس شرکت راش سیستم   راش سیستم از کی و در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *