دوشنبه , ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
خانه / معرفی شرکت ها / آشفتگی قیمت موجب بی اعتمادی مشتری به ما و این صنف می‌شود
photo_2018-04-30_00-20-09

آشفتگی قیمت موجب بی اعتمادی مشتری به ما و این صنف می‌شود

محمد رضا اسلامی، یکی از نصابان این صنعت و مدیر عامل شرکت مهندسی ارتباط الکترونیک نو اندیش

 

کی و چگونه وارد این صنعت شدید؟

از اواخر سال۱۳۸۶ وارد این حرفه شدم؛ سال ۸۷ با یکی از همکاران که در زمینه اتوماسیون مطالعه هوشمند صنعتی گلخانه‌ای فعالیت می‌کرد آشنا شدم و تا اواسط سال ۹۳ نیز با هم  در هر دو زمینه –هم سیستم‌های مدار بسته و هم سیستم‌های اتوماسیون- فعالیت داشتیم. سال ۹۳ نیز به خدمت سربازی رفتم. در همین زمان در خیابان جمهوری با کسی آشنا شدم که در زمینه درب‌های اتوماتیک فعالیت می کرد. پس از آشنایی با این حوزه به درب‌های اتوماتیک نیز علاقه‌مند شدم و این علاقه‌مندی مرا به حوزه درب‌های اتوماتیک نیز وارد کرد. در حال حاضر نیز هرآنچه که به سیستم های امنیتی مربوط باشد بخشی از کار ما است.

در کارهای خود بیشتر از چه برندی استفاده می‌کنید؟

بیشتر به نیاز مشتری بستگی دارد، اما با هر نمونه برندی کار کرده‌ایم تا در صورت تقاضای مشتری به نصب آن برند در پروژه‌هایمان تسلط داشته باشیم. با وجود آن در حال حاضر برای پروژه‌های خاص خود از برند داهوا و یونی ویو استفاده می کنیم.

مهمترین پروژه‌های شما کدامند؟

شهرک صنعتی رازی اصفهان، کارخانی ریسندگی بهتاب و کارخانه ریسندگی ماهریس، در هر یک از این پروژه ها بالغ بر ۲۲ و ۳۲ عدد دوربین کار شده است که چون در آن زمان دوربین‌های آنانوگ کار می شد بستر کار دوربین آنالوگ بوده است. کارخانه ریسندگی آکال و بخشی از مجموعه گلخانه‌های شرکت امین کشت پردیس با مساحتی بالغ بر ۱۰ هکتار (یکی از مجموعه‌ها در شهرضای اصفهان و دیگری در بهارستان اصفهان) نیز بخشی از فعالیت‌های ما است. در آخرین پروژه خود نیز واحد R&D گروه صنعتی انتخاب یا همان اسنوا را نیز تجهیز کردیم.

نظر شما به عنوان کسی که در بطن کار هستید درمورد کالاهای داخلی چیست؟

به نظرم پتانسیل بسیار خوبی در کشور وجود دارد و عزیزانی که در این زمینه کار می‌کنند تخصص‌های لازم را دارند. با وجود آن این همه ماجرا نیست و باید بستر سازی لازم نیز انجام شود و مواد اولیه مناسب در دست صاحبان فن قرار گیرد، اما متاسفانه ما در این زمینه بسیار ضعیف عمل کرده ایم و به این خاطر که تکنولوژی در دست ما نیست مجبور به واردات و مونتاژ قطعات هستیم.

انتظار شما از وارد کنندگان کالا چیست؟

انتظار می رود که نظارت بیشتری صورت گیرد و این عزیزان در هر شهرستان و یا استان نمایندگی داشته باشند تا از این طریق مانع از آشفتگی قیمت در بازار شوند. معمولا در هر استان شما با قیمتی متفاوت روبه رو می شوید و اگر شرکت‌ها بتوانند با همکاری اتحادیه های مربوطه نظارت بیشتری بر قیمت ها داشته باشند اتفاقات بهتری رخ خواهد داد. آشفتگی قیمت موجب بی اعتمادی مشتری به ما و این صنف می‌شود و اگر نمایندگی در شهرستان‌ها هم باشد، هم بر قیمت‌ها نظارت بیشتری می‌شود و هم خدمات رسانی راحت‌تر می شود.

بازار برای شما چگوته است؟ آیا راضی هستید؟

برخی معتقدند که بازار بازار خوبی نیست؛ اما من از شرایط راضی هستم و با تمام مشکلات، کار پیش می رود. در نظر داشته باشید که کار ما مورد نیاز جامعه است به همین خاطر همیشه کار هست و تنها این روند با رکود بازار کمی تند و کند می شود.

حرف آخر…

اگر می‌توانستم تغییری در شرایط موجود به وجود آورم برای کسانیکه شغل اصلی آنها حفاظت است دوره‌های تخصصی آموزشی برگزار می کردم و تنها در صورتی به آنها مجوز می‌دادم که در امتحان پایان دوره حد نصاب را کسب کرده باشند. از این طریق تخصص گرایی نیز در صنف رواج خواهد یافت.

پیشنهاد برای مطالعه:

thumbnail

نمی‌خواهم با بدقولی و کم‌کاری رضایت مشتری را از دست بدهم

مجتبی سالاری، یکی از نصابان قدیمی صنعت حفاظت و ایمنی و مدیر مرکز تعمیرات آتی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *