دوشنبه , ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
خانه / مقالات / مقالات نظارت تصویری / ۵ محصول برتر حفاظت فیزیکی که در سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه می‌گردند
citySurveillance

۵ محصول برتر حفاظت فیزیکی که در سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه می‌گردند

در این مقاله به معرفی و بررسی ۵ محصول برتر که بیشترین رشد و توسعه را در سال ۲۰۱۵ داشته می‌پردازیم، محصولاتی که شاهد استفاده از آن در سال ۲۰۱۶ هستیم.

برترین محصولات حفاظت فیزیکی در سال ۲۰۱۶ عبارتند از:

  • کدک‌های هوشمند
  • دوربین‌های تصویرساز چندگانه۱
  • دوربین‌های نورکم ½ اینچی سوپر
  • خروجی ONVIF
  • نرم افزار طراحی

در ادامه به بررسی هرکدام از این محصولات پرداخته و توضیح می‌دهیم که چرا پیشرفت این محصولات آنچنان که باید در (VSaaS3) و  همچنین در ویدئو آنالیتیک نشان داده نشده‌اند، ۲ مکانی که به بهترین نحو می‌توان محصول را ارائه کرد.

گرایش بازار- هایکویژن (بزرگترین تولید کننده محصولات حفاظت فیزیکی در جهان) و اچ.‌دی آنالوگ

هایکویژن و اچ.‌دی آنالوگ را از این لیست مستثنی کردیم زیرا در این مقاله صرفا به بررسی محصولات جدید می‌پردازیم و هیچکدام از این دو شرکت پیشرفت مهمی در فن‌آوری و یا محصولاتشان در سال ۲۰۱۵ به خرج ندادند.

البته هایکویژن همچنان به کاهش قیمت محصولاتش می‌پردازد و هزینه‌های بازاریابی نامحدودش نشان از پیشرفتی فوق‌العاده در سال جدید می‌دهد و رشد اچ.‌دی آنالوگ از شرکتی که هیچکس آن را نمی‌شناخت به شرکتی که محصولاتش در تمام بازار شناخته شده است نیز بسیار تاثیرگذار بوده است.

کدک‌های هوشمند

به دلایل مختلف، افرادی که پیشرفت‌های این حوزه را پیگیری می‌کنند با دیدن کدک‌های هوشمند چندان هیجان زده نشدند اما به اعتقاد ما این فن‌آوری بزرگترین پیشرفت سال ۲۰۱۵ بوده است. اگرچه H.265 گسترش بیشتری یافته است با این حال از نظر ما کدک‌های هوشمند تاثیر چندانی در کاهش استفاده از پهنای باند و هزینه‌های فضای ذخیره‌سازی نداشته‌اند. شرکت اکسز اولین شرکتی بود که محصولی(زیپ استریم) ارائه کرد که پهنای باند مصرفی را تا حد زیادی کاهش داد بدون اینکه کیفیت اطلاعات انتقال یافته کاهش خاصی داشته باشد. تست این محصول صحت این ادعا را ثابت کرد.

اکسز و بسیاری از تولیدکنندگان دیگر، دوربین‌های کدک هوشمند مختلفی را در سال ۲۰۱۶ به بازار ارائه می‌دهند که تاثیر زیادی در کاهش فضای ذخیره‌سازی و مانیتورینگ و ضبط راه دور خواهد داشت.

خروجی آنویف

یکپارچه‌سازی ضبط کننده‌های ویدئویی یکی از کارهای سخت و هزینه‌ساز سال ۲۰۱۵ بود، اما خلاقیتی که شرکت مایلستون ارائه داد روند این عملیات را خیلی ساده کرد.

استفاده از خروجی ONVIF برای نرم‌افزارهای مدیریت تصویری۴ به ما این امکان را می‌دهد که چندین نرم‌افزار را در کنار هم به خوبی استفاده کنیم، سیستم‌های بزرگتر را به خوبی از راه دور مانیتور کنیم، مدیریت اطلاعات امنیتی فیزیکی۵ (مجموعه‌ای از نرم افزارها که توسط برنامه‌نویسان طراحی شده است تا نرم افزارها و وسایل امنیتی غیر مرتبط را به یکدیگر متصل ساخته و از طریق یک واسط کاربری واحد کنترل گردد) را ایجاد کرده و مواردی از این قبیل را انجام دهیم.

توسعه رده G خروجی ONVIF بسیار ضروری است، زیرا این خروجی امکان اشتراک ویدئوی ضبط شده و زنده را به ما می‌دهد چیزی که در گذشته با استفاده از پروتکل انتقال اطلاعات بلادرنگ۶ (پروتکل کنترل شبکه‌ای است که برای استفاده در سیستم‌های مخابراتی طراحی شده است و برای کنترل سرورهای ارسال‌کننده اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرند) امکانپذیر نبود (با استفاده از این پروتکل تنها امکان اشتراک زنده ویدئو امکانپذیر بود). موضوعی که از اهمیت بالایی برخوردار است این است که با توجه به نقش عمده شرکت مایلستون در توسعه محصولات جدید انتظار داریم که دیگر تولیدکنندگان نرم افزارهای مدیریت تصویری نیز محصولات خود را با آخرین فن‌آوری‌های روز سازگار سازند و به رقابت با این شرکت برخیزند.

دوربین‌های تصویرساز چندگانه

سال‌های متمادی، شرکت آرکونت انحصار ساخت دوربین‌های تصویرساز چندگانه را در اختیار داشت. در سال ۲۰۱۵ شرکت‌های اویجیلون، اکسز، و پلکو محصولاتی تولید کردند که قدرت رقابت در بازار را داشتند. به عبارت دیگر، محصولات مختلفی در این زمینه از طرف شرکت‌های معتبر به بازار عرضه شده است.

البته شرکت‌هایی که جدیدا در این بازار وارد شده‌اند به بهینه‌سازی جنبه‌های مختلف محصول کم‌هزینه شرکت آرکونت پرداخته‌اند. به عنوان مثال شرکت پلکو به تغییر شکل خروجی آنویف پرداخته است، شرکت اکسز نسبت ابعاد و همچنین مکان‌یابی دوربین را اصلاح کرده است و شرکت اویجیلون تعداد سنسورها و رزولوشن را تغییر داده است.

اگر چه به دلایل مختلف ممکن است بخواهید محصولات جدید را انتخاب کنید (محصول شرکت پلکو که با نرم‌افزارهای مدیریت تصویری یکپارچه شده است، محصول شرکت اکسز که از کیفیت بالایی برخوردار است، و محصول شرکت اویجیلون که دارای گزینه‌های تنظیم لنزهای چندکانونی است) با این حال اگر به دنبال محصولی کم‌هزینه، انعطاف‌پذیر و با قابلیت تصویرساز چندگانه ۱۸۰ درجه‌ای هستید بهتر است از محصولات شرکت آرکونت استفاده کنید. به نظر می‌رسد با ورود شرکت هایکویژن و دیگر شرکت‌ها، سال ۲۰۱۶ سال متفاوتی برای بازار دوربین‌های تصویرساز چندگانه است.

دوربین‌های نورکم ½ اینچی سوپر

تولیدکنندگان مختلفی این محصول را ارائه می‌دهند. آزمایش‌های ما نشاندهنده بهبود قابل توجه در کارایی این دوربین‌ها است. کسانی که نمی‌خواهند از دوربین‌های مجتمع آی.‌آر که ارزان‌تر است استفاده کنند، می‌توانند از دوربین‌های تصویرساز چندگانه ۲/۱ اینچی که بهترین گزینه برای نیازهای نور پایین است، استفاده کنند.

 

نرم افزار طراحی

پاسخی که تحلیلگر مکانی سایت آی.‌پی.‌وی.‌ام به ما می‌دهد چندان قابل قبول نیست. در سال ۲۰۱۵ از روش‌های زیر استفاده می‌کردیم:

ساده‌ترین و سریع‌ترین روش ممکن ترکیب طراحی‌های مختلف و اشتراک آن با مشتریان و شرکاست. بسیار متعجب و خوشحال شدیم وقتی‌که دیدیم چه تعداد از افراد از این نرم‌افزارها استفاده می‌کنند و همچنین انتظار داریم که این تعداد در سال ۲۰۱۶ رشد قابل ملاحظه‌ای را نیز تجربه کند.

 

نه به VSaaS و  به ویدئو آنالیتیک

گرچه به نظر می‌رسد VSaaS و ویدئو آنالیتیک مهمترین انتخاب‌های سال ۲۰۲۰ باشند، اما این سرویس‌ها رشد قابل ملاحظه‌ای در سال ۲۰۱۶ نخواهند داشت. ویدئو آنالیتیک توسعه ناچیزی خواهد داشت و پیشرفت آن در حد کدک‌های هوشمند شرکت اکسز خواهد بود.  ویدئو آنالیتیک شرکت اکسز نیز واقعا ناامیدکننده نشان داده است.

توسعه آنچنانی در VSaaS در سال ۲۰۱۶ نمی توان انتظار داشت. به نظر می‌رسد شرکت جنتک پیشرو در ساخت و استفاده حرفه‌ای این محیط است. برای بررسی بیشتر در این مورد به آدرس http://ipvm.com/reports/genetec-cloud-test مراجعه کنید.

 

۱Multi imager cameras

۲Open Network Video Interface Forum

۳Video surveillance as a service

۴VMS: Video management software

۵PSIM: Phsical Security information management

۶RTSP:Real Time streaming protocol

در این مقاله به معرفی و بررسی ۵ محصول برتر که بیشترین رشد و توسعه را در سال ۲۰۱۵ داشته می‌پردازیم، محصولاتی که شاهد استفاده از آن در سال ۲۰۱۶ هستیم. برترین محصولات حفاظت فیزیکی در سال ۲۰۱۶ عبارتند از: کدک‌های هوشمند دوربین‌های تصویرساز چندگانه۱ دوربین‌های نورکم ½ اینچی سوپر خروجی ONVIF نرم افزار طراحی در ادامه به بررسی هرکدام از این محصولات پرداخته و توضیح می‌دهیم که چرا پیشرفت این محصولات آنچنان که باید در (VSaaS3) و  همچنین در ویدئو آنالیتیک نشان داده نشده‌اند، ۲ مکانی که به بهترین نحو می‌توان محصول را ارائه کرد. گرایش بازار- هایکویژن (بزرگترین…

User Rating: Be the first one !

پیشنهاد برای مطالعه:

Coax-Cabling-175881451

ارتقاء سیستم های نظارت تصویری با کمک فناوری اچ دی روی کابل کواکسیال

مترجم: سارا ایزدیار در طول دهه­ ی گذشته فناوری دوربین‌های تحت شبکه بیشتر مباحث را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *