چهارشنبه , ۲۷ تیر ۱۳۹۷
خانه / اخبار / اخبار ویژه / تست موفقیت آمیز اولین سیستم هوشمند کنترل خودرو بدون راننده درایران
Test

تست موفقیت آمیز اولین سیستم هوشمند کنترل خودرو بدون راننده درایران

تست موفقیت آمیز اولین سیستم هوشمند کنترل خودرو بدون راننده درایران توسط یک شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری هرمزگان انجام شد.

مهندس علیرضا شیخ جعفری مدیرعامل شرکت صنعت و فناوری هوشمند خلیج فارس و سرتیم این پروژه گفت:

با استفاده از این سیستم ، خودرو می‌تواند به صورت خودکار در مسیرهای شهری و بین شهری تردد نماید. این سیستم  از طریق سه دوربین نصب شده بر روی خودرو ، سیستم ناوبری جهانی (GPS) ، سنسورهای التراسونیک ، اسکنر لیزری  و سامانه‌های هوشمند می‌تواند ضمن تشخیص مسیر جاده و خیابان ، موانع و تابلوهای راهنمایی و رانندگی ، در مسیر تعیین شده با دقت و امنیت بالا تردد نماید.

از ویژگی‌های این سیستم، پیاده‌سازی الگوریتم‌های بسیار سریع و دقیق پردازش تصویر با قابلیت تشخیص انسان، خودور، موانع، خطوط جاده و خیابان، تابلوهای راهنمایی و رانندگی در مسیر حرکت خودرو می‌باشد. کنترل مرکزی این سیستم قابلیت کنترل فرمان با دقت یک یکصدم درجه و کنترل پدال گاز و ترمز به صورت همزمان و با سرعت عکس عمل ۰.۰۰۱ ثانیه است.

این سیستم دسترسی مستقیم به اینترنت برای بررسی مسیر وشرایط جاده و آب هوا به صورت خودکار می‌باشد. این سیستم وضعیت آب و هوا را به صورت خودکار از طریق اینترنت بررسی کرده و ضمن گزارش وضعیت آب و هوا در مسیر حرکت وجود تجهیزات ایمنی  مناسب مانند زنجیره چرخ (مثلا برای آب و هوای برفی) را بررسی کرده و آن را به شما گزارش می‌دهد.

از قابلیت‌های دیگر این سیستم امکان برقراری ارتباط با سایر خودروهای مشابه است که این امکان را به خودرو می‌دهد از شرایط مسیر حرکت تا چندین کیلومتر جلوتر بدون استفاده از سیستم‌های آنلاین آگاه شود.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این سیستم قابلیت دریافت فرمان شما به زبان فارسی می‌باشد. برای وارد کردن مسیر به سیستم کافی است شما مقصد خود را به سیستم بگویید

خبرگزاری مهر

تست موفقیت آمیز اولین سیستم هوشمند کنترل خودرو بدون راننده درایران توسط یک شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری هرمزگان انجام شد. مهندس علیرضا شیخ جعفری مدیرعامل شرکت صنعت و فناوری هوشمند خلیج فارس و سرتیم این پروژه گفت: با استفاده از این سیستم ، خودرو می‌تواند به صورت خودکار در مسیرهای شهری و بین شهری تردد نماید. این سیستم  از طریق سه دوربین نصب شده بر روی خودرو ، سیستم ناوبری جهانی (GPS) ، سنسورهای التراسونیک ، اسکنر لیزری  و سامانه‌های هوشمند می‌تواند ضمن تشخیص مسیر جاده و خیابان ، موانع و تابلوهای راهنمایی و رانندگی ، در…

User Rating: Be the first one !

پیشنهاد برای مطالعه:

Terminator

سربازان انگلیسی به کیت “ترمیناتور” مجهز می‌شوند

سربازان انگلیسی به زودی به کیت‌هایی موسوم به “ترمیناتور” مجهز خواهند شد که به آن‌ها …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *