پنج شنبه , ۲۸ تیر ۱۳۹۷
خانه / مقالات / مقالات نظارت تصویری / چشم‌انداز مثبت صنعت نظارت تصویری براساس آمار جدید IPVM
positive

چشم‌انداز مثبت صنعت نظارت تصویری براساس آمار جدید IPVM

در نظرسنجی اخیر IPVM، ۳۷۶ سازنده و یکپارچه‌ساز چشم‌انداز خود را در مورد آینده صنعت نظارت تصویری بیان کردند که بر اساس نتایج این نظرسنجی رأی قاطع هر دو گروه مثبت بود.

3fa4e213

عوامل تأثیرگذار بر این چشم‌انداز عبارتند از تروریسم و جنایت، آنالیتیک و فنآوری، اقتصاد و چین.

شرایط سیاسی و تهدید تروریسم، مشتریان را تشویق به سرمایه‌گذاری در صنعت امنیت می‌کند که این دلیل اصلی یکپارچه‌سازان برای چشم‌‌انداز مثبت است. از جمله دلایل ذکر شده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نظارت تصویری نقش مهمی در امنیت دارد و مادامیکه افراد به امنیت نیاز دارند، به نظارت ویدئویی نیز نیاز دارند.
 • به خاطر حملات گسترده تروریستی اخیر در سرتاسر، اکثر سازمان‌ها درصدد نصب سیستم مداربسته یا ارتقاء آن برآمده‌اند.
 • از یکسو تنش‌های امنیتی موجود و از سوی دیگر کاهش قیمت تجهیزات باعث افزایش تمایل مشتریان به خرید سیستم‌های نظارتی خواهد شد.
 • به خاطر افزایش جرائم و تهدیدهای امنیتی داخلی و خارجی، لازم است بسیاری از رویدادها بازبینی شوند که این مسئله نیاز به سیستم نظارت تصویری و ضبط رویدادها را افزایش می‌دهد.

بسیاری از یکپارچه‌سازان پیش‌بینی می‌کنند پیشرفت فنآوری به ویژه در سیستم‌های آنالیتیک منجر به افزایش تقاضای مشتریان خواهد شد. برخی از نظرات مطرح شده عبارتند از:

 • با توجه به فرصت بزرگی که فنآوری اینترنت اشیاء در اختیار سیستم‌های نظارتی قرار داده است، می‌توان این سیستم‌ها را با دیگر سیستم‌های صنعتی امنیتی یکپارچه نمود که این امر خود منجر به افزایش تقاضا خواهد شد.
 • آنالیتیک‌ ویدئویی و حرارتی، پهپادها و… همگی راهکارهای نظارتی جدیدی هستند که در آینده کاربرد گسترده‌ای خواهند داشت.

بهبود شرایط اقتصادی و افزایش زیرساخت‌های بزرگ از دیگر عوامل ذکر شده برای رشد صنعت نظارت تصویری ذکر شد.

تولیدکنندگان نیز در این زمینه نظراتی داشتند که برخی از آن‌ها به شرح زیر است:

 • زیرساخت شبکه، پهنای باند، ذخیره‌سازی، فنآوری ویدئو آنالیتیک، و… بطور پیوسته در حال پیشرفت هستند که این باعث افزایش موارد کاربرد سیستم‌های نظارت تصویری می‌شود.
 • سیستم‌های تشخیص چهره و تشخیص اتوماتیک پلاک خودرو نیز هر روز بیش از گذشته ارتقاء می‌یابند در حالی‌که قیمت آن‌ها رو به کاهش است.
 • امروزه با افزایش قابلیت‌های سیستم‌های نظارت تصویری از جمله تشخیص چهره، این سیستم‌ها هوشمند شده و قطعا موارد کاربری بیشتری نسبت به گذشته خواهند داشت.

در این نظرسنجی آرا و نظرات منفی افراد بیشتر مربوط به سیاست‌های قیمت‌گذاری کشور چین بود:

 • رقابت قیمتی و سیستم‌های با کیفیت کمتر و قیمت پایین‌تر منجر به افزایش فشار وارد بر محصولات با کیفیت شده‌اند.
 • به خاطر قیمت پایین محصولات چین رقابت بسیار سخت شده است.

تولیدکنندگان نیز نظرات قابل توجهی داشتند:

 • ابعاد بازار رو به رشد است اما کاهش قیمت بیشتر از رشد بازار است و در نتیجه بازار در شرایط سالمی قرار ندارد. از سوی دیگر سازندگان چینی مانند هایکویژن نیز بازار را در دست گرفته‌اند.

کمپانی‌های چینی ارزش صنعت را، با ارائه پیشنهادات مبتنی بر قیمت و نه عملکرد محصولات، به حداقل می‌رسانند. این امر باعث کاهش ارزش افزوده می‌شود.

در نظرسنجی اخیر IPVM، ۳۷۶ سازنده و یکپارچه‌ساز چشم‌انداز خود را در مورد آینده صنعت نظارت تصویری بیان کردند که بر اساس نتایج این نظرسنجی رأی قاطع هر دو گروه مثبت بود. عوامل تأثیرگذار بر این چشم‌انداز عبارتند از تروریسم و جنایت، آنالیتیک و فنآوری، اقتصاد و چین. شرایط سیاسی و تهدید تروریسم، مشتریان را تشویق به سرمایه‌گذاری در صنعت امنیت می‌کند که این دلیل اصلی یکپارچه‌سازان برای چشم‌‌انداز مثبت است. از جمله دلایل ذکر شده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: نظارت تصویری نقش مهمی در امنیت دارد و مادامیکه افراد به امنیت نیاز دارند، به نظارت ویدئویی نیز…

User Rating: Be the first one !

پیشنهاد برای مطالعه:

L1

راهکارهای کاهش نویز در دوربین‌های نظارت تصویری

مترجم: سارا ایزدیار اعواج سیگنال در تصویر، که بیشتر با عنوان نویز شناخته می­شود را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *