دوشنبه , ۱ مرداد ۱۳۹۷
خانه / مقالات / توسعه کسب و کار / صنعت امنیت در سال ۲۰۱۷ از دیدگاه کمپانی Axis
thumaxis

صنعت امنیت در سال ۲۰۱۷ از دیدگاه کمپانی Axis

کمپانی اکسیز به تازگی روندهایی را لیست کرده که تأثیر عمده‌ای روی صنعت امنیت در سال ۲۰۱۷ خواهند داشت. به گفته Johan Paulsson، مدیر ارشد فنآوری اکسیز، ” در مقیاس جهانی دنیا انواع درگیری‌ها، مشکلات سیاسی، بحران پناهندگان و روند کند بهبود اقتصادی پس از بحران‌های مالی اخیر را تجربه می‌کند اما در عین حال، پیشرفت فنآوری بی‌وقفه ادامه دارد، شبکه‌های با سرعت بالا، بیگ دیتا و یادگیری عمیق باعث افزایش کیفیت سیستم‌های امنیتی می‌شود. همچنین انتظار داریم اینترنت اشیاء نقش بیشتری در زندگی روزمره افراد داشته باشد. با این حال، سازندگان دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیاء مسئولیت بیشتری در قبال تأمین امنیت این فنآوری خواهند داشت. کلیه این عوامل تقاضا برای افزایش امنیت فیزیکی و آنلاین را افزایش می‌دهد.”

امنیت به عنوان خدمات

اکسیز از مشتریان خود انتظار دارد به جای داشتن فرضی ساده‌انگارانه از امنیت (مجموعه‌ای از سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای متصل به شبکه)، به آن به دیده نوعی خدمات (یعنی نظارت حرفه‌ای از راه دور بر ویدئوی ارسالی) نگاه کنند.

راهکارهای یکپارچه

رویکرد صنعت امنیت به سمت ارائه راهکارهای خاص مناسب برای هر مسئله است. به گفته پالسون، مشتری به جای اینکه به دنبال خرید یک دوربین یا سیستم مدیریت تصویر باشد، به دنبال راه‌حلی برای کاهش سرقت، کنترل دسترسی افراد به بخش مالی، یا تعقیب سوژه‌های تهدیدآمیز در فرودگاه است.

افزایش سیستم‌های تحلیل تصاویر

پالسون می‌گوید: ” انتظار داریم در سال ۲۰۱۷، قابلیت‌های جدید دوربین‌ها با آنالیتیک‌ها ترکیب شده تا بتوان بر بسیاری از چالش‌های امنیتی اعم از شناسایی چهره، تحلیل پزشکی قانونی و حفاظت پیرامونی فائق آمد.” عوامل دیگر که پالسون به آن‌ها اشاره کرده عبارتند از یادگیری عمیق، امنیت فراتر از امنیت تصویری و سایبری. با رواج آنالیتیک‌ها، کمپانی‌ها به دنبال کانسپت‌های مؤثرتری مانند یادگیری عمیق هستند.

البته که نکته قابل توجه در این میان تهدیدهای امنیت سایبری هستند. کمپانی‌های امنیتی باید ضدهک بودن راهکارهای خود را نیز در نظر داشته باشند.

منبع: asmag.com

کمپانی اکسیز به تازگی روندهایی را لیست کرده که تأثیر عمده‌ای روی صنعت امنیت در سال ۲۰۱۷ خواهند داشت. به گفته Johan Paulsson، مدیر ارشد فنآوری اکسیز، " در مقیاس جهانی دنیا انواع درگیری‌ها، مشکلات سیاسی، بحران پناهندگان و روند کند بهبود اقتصادی پس از بحران‌های مالی اخیر را تجربه می‌کند اما در عین حال، پیشرفت فنآوری بی‌وقفه ادامه دارد، شبکه‌های با سرعت بالا، بیگ دیتا و یادگیری عمیق باعث افزایش کیفیت سیستم‌های امنیتی می‌شود. همچنین انتظار داریم اینترنت اشیاء نقش بیشتری در زندگی روزمره افراد داشته باشد. با این حال، سازندگان دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیاء مسئولیت بیشتری در…

User Rating: Be the first one !

پیشنهاد برای مطالعه:

1250-x-550_1

گرایشات بازار امنیت در سال ۲۰۱۸

مترجم: سارا ایزدیار حرکت اقتصادی ایالات متحده در سال ۲۰۱۷ شرایط مطلوبی را برای رشد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *