دوشنبه , ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
خانه / مقالات / مقالات نظارت تصویری / عملکرد دوربین‌های حفاظتی روی تراشه سیلیکونی
silicon-chips

عملکرد دوربین‌های حفاظتی روی تراشه سیلیکونی

در این مقاله با نگاهی بر پیش‌بینی فولرتون برای ادغام شرکت‌ها این روند را بررسی و آن را با چینی ساختن این صنعت مقایسه می‌کنیم.

این مشاهده خردمندانه از اریک فولرتون مدیر ارشد اجرایی صنایع ویکون است:
” در طی چند سال گذشته، شاهد عملکرد دوربین‌های پیچیده مگاپیکسلی بودیم این دوربین‌ها عمدتاً روی تراشه‌ها یکپارچه سازی می‌شوند. ارائه کنندگان ‌ تراشه ها مانند آمبرلا و هیسیلیکون امروزه قادر هستند عملکرد (قابلیت) دوربین‌های پیچیده و مگاپیکسلی را در تراشه‌های سیلیکونی تحویل مشتری دهند. این بدین معناست که صنعت دوربین از نوآوری در عملکرد دوربین بیشتر به سوی تجارت سازنده تجهیزات اصلی دوربین رفته است.” در این مقاله با نگاهی بر پیش‌بینی فولرتون برای ادغام شرکت‌ها این روند را بررسی و آن را با چینی ساختن این صنعت مقایسه می‌کنیم.  ما موافق هستیم که تأمین کنندگان سیستم روی تراشه، مانند آمبرلا و هیسیلیکون، پیشرفت‌های بزرگی داشته‌اند و این به خصوصی سازی بازار کمک می‌کند.
همچنین حسگرها
علاوه بر این حسگر‌ها نیز در طی چند سال گذشته بهتر شده‌اند.
قبل از سال ۲۰۱۱ داشتن واید داینامیک رنج واقعی نادر بود. همین امر باعث شده بود متخصصان تصویری مانند سونی و پاناسونیک در راس قرار بگیرند. و برتری معناداری داشته باشند ( برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه کنید ). اکسیس چیزی در دست نداشت و محصولات چینی حرفی برای گفتن نداشتند. ولی امروز هر شرکتی حداقل یک واید داینامیک رنج واقعی دارد.
پیشرفت‌های مشابهی در عملکرد دوربین ها در نور کم دیده می شود. در سال ۲۰۱۱، نوریاب Axis پیشرفت بزرگی محسوب می‌شد . اما امروزه تقریباً همه دوربین‌ها با نور بسیار کم کار می‌کنند. و چینی‌ها حتی در این حوزه توانستند اکسیس را شکست بدهند. علت این امر بیشتر پیشرفت حسگرها و سیستم‌های روی تراشه (برای پردازش تصویر) است.
نوآوری اصلاح شده جدید پیشرفت‌- حسگرها و سیستم‌ها ارائه کنندگان کم‌هزینه‌تر را قادر ساخت تا با تولیدکنندگان قدیمی دارای برند و حق امتیاز رقابت کرده و آنها را شکست دهند. متأسفانه تولیدکنندگان قدیمی خلاقیت لازم را برای جبران این شکاف نداشتند. گرچه قابل پذیرش است که نرم‌افزار توانمندتر و بهتر متمایز است، اما بخش بسیار کوچکی از این نرم‌افزارها توسط تولیدکنندگان دوربین آزاد شده است.

اکسیس/ مایلستون
فولرتون همچنین پیش‌بینی جالبی در مورد صنعیت دوربین‌های حفاظتی دارد. گرچه او نام کارفرمای سابقش مایلستون را نمی‌آورد، اشاره متن به سمت آنهاست:
” کسی که ادغام شرکت‌ها را هدایت وکنترل می‌کند می‌خواهد از هم‌افزایی ادغام دو شرکت منفعت به دست آورد. اگر شما از هم‌افزایی استقبال کنید آنگاه انحصاری شدن را آغاز خواهید کرد. بنابراین، پیش‌بینی من برای صنعت این است که ما می‌توانیم شاهد بیشتر رفتارهای انحصاری گذشتهباشیم ، که برای کابران نهایی زیاد خوب نیستند.”
شرکت کنون پیش از این در مورد تبدیل شدنش به بزرگترین شرکت سیستم‌های حفاظتی در جهان ابراز مباهات می‌کرد، اما در میان تغییرات سریع بازار، ورود محصولات چینی به بازار، و ارائه محصولات به شکل تراشه‌های سیلیکونی بهتر است که این شرکت برای حفظ برتری (امتیاز) خود بیشتر به سمت ادغام و انحصاری شدن حرکت کند.

چشم‌انداز
با افزودن کارآیی دوربین ( یعنی رواج واید داینامیک رنج واقعی، افزایش کارآمدی در نور فوق‌العاده کم) توسط تأمین کنندگان قطعات ، تولید کنندگان دوربین تحت فشار قرار گرفته‌اند. یکی از نتایج این است که توزیع کنندگانی که تولید کننده دوربین می‌شوند فشار بیشتری بر متصدیان امر می‌آورند.
چشم‌انداز تولید کنندگان سنتی دوربین ضعیف است. کسی پیشنهادی برای نجات آن‌ها دارد ؟

توضیح : منظور از سیلیکونه کردن کارآیی محصول (ارائه عملکرد آن) روی تراشه سیلیکونی است.

در این مقاله با نگاهی بر پیش‌بینی فولرتون برای ادغام شرکت‌ها این روند را بررسی و آن را با چینی ساختن این صنعت مقایسه می‌کنیم. این مشاهده خردمندانه از اریک فولرتون مدیر ارشد اجرایی صنایع ویکون است: " در طی چند سال گذشته، شاهد عملکرد دوربین‌های پیچیده مگاپیکسلی بودیم این دوربین‌ها عمدتاً روی تراشه‌ها یکپارچه سازی می‌شوند. ارائه کنندگان ‌ تراشه ها مانند آمبرلا و هیسیلیکون امروزه قادر هستند عملکرد (قابلیت) دوربین‌های پیچیده و مگاپیکسلی را در تراشه‌های سیلیکونی تحویل مشتری دهند. این بدین معناست که صنعت دوربین از نوآوری در عملکرد دوربین بیشتر به سوی تجارت سازنده تجهیزات اصلی…

User Rating: Be the first one !

پیشنهاد برای مطالعه:

Coax-Cabling-175881451

ارتقاء سیستم های نظارت تصویری با کمک فناوری اچ دی روی کابل کواکسیال

مترجم: سارا ایزدیار در طول دهه­ ی گذشته فناوری دوربین‌های تحت شبکه بیشتر مباحث را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *