دوشنبه , ۱ مرداد ۱۳۹۷
خانه / اخبار / اتحادیه / اخبار اتحادیه شرکت های حفاظتی / برگزاری کارگاه تخصصی قراردادهای حوزه حفاظت الکترونیک
Etehadieh

برگزاری کارگاه تخصصی قراردادهای حوزه حفاظت الکترونیک

امروز مورخ سه‌شنبه ۱۱ خرداد ۹۵، کارگاه تخصصی قراردادهای حوزه حفاظت الکترونیک با رویکرد آسان‌سازی نحوه انعقاد قراردادها در حوزه تامین و نیز راه‌اندازی و نصب تجهیزات حفاظت الکترونیک توسط کمیسیون مشاوره اتحادیه سراسری شرکت‌های فنی مهندسی حفاظت الکترونیک و شبکه‌های ایمنی در اتاق بازرگانی برگزار شد.
به گزارش ماهنامه سیباشهر، در این مراسم پس از خیرمقدم‌گویی و سخنرانی مهندس فرهنگ رضایی در جهت معرفی اتحادیه و کمیسیون‌های اتحادیه سراسری و نیز کمیسیون مشاوره و فعالیت‌هایش، افراد حاضر در جلسه که مدیران بخش‌های مختلف شرکت‌های گوناگون فعال در حوزه نظارت تصویری و دوربین مداربسته، اعلام و اطفاء حریق، اتوماسیون خانگی و سامانه‌ مدیریت ساختمان، حمل و ترخیص کالا و… بودند به معرفی خود پرداختند. سپس مهندس مسعود شنتیایی نیز به ایراد سخنانی با محوریت کارگاه پرداختند. پس از اعلام پنل‌های سخنرانی توسط مهندس علی شخصیان رئیس کمیسیون مشاوره، مهندس میرزابابایی از پیشکسوتان این عرصه به صورت کلی به لزوم تنظیم قراردادهایی که برای پیمانکاران نیز علاوه بر کارفرمایان دارای شرایط مطلوب باشد، اشاره کردند. همانطور که مهندس میرزابابایی نیز اشاره کردند، دو نوع قرارداد مجزا برای تامین تجهیزات و برای نصب و راه‌اندازی تجهیزات حفاظتی توسط اتحادیه تنظیم شده است که محور اصلی کارگاه نیز تشریح مواد و پیوست‌های این دو قرارداد بود. در مرحله بعدی، هدف اتحادیه بررسی و اعمال نظرات افراد متخصص حاضر در جلسه امروز در این تمپلیت‌های قرارداد بود تا پس از تصویب بتوان از آن‌ها به عنوان قراردادهای مبنا در پروژه‌های مختلف و حتی با کارفرمایان دولتی (مناقصات) استفاده نمود به گونه‌ای که بهترین شرایط هم برای کارفرما و هم پیمانکار لحاظ شده باشد. پس از سخنان مهندس میرزابابایی، مهندس شخصیان به ایراد توضیحاتی در خصوص ساختار قراردادهایی که سازمان مدیریت به صورت پیش‌فرض می‌پذیرد، پرداختند که شامل چهار رکن اساسی تفاهم‌نامه، پیوست‌ها، شرایط عمومی پیمان و شرایط خصوصی پیمان می‌شود و اشاره کردند که این دو تمپلیت قرارداد نیز بر اساس همین ارکان تنظیم شده است. سپس مهندس شنتیایی بر این امر تاکید کردند که هدف اتحادیه سراسری دخیل کردن مشاوران پروژه‌ها و نزدیک و آشنا کردن آن‌ها با پیمانکاران است تا به این‌ترتیب شرایط قراردادها برای دوطرف کارفرما و پیمانکار بهینه شود و به گفته مهندس رضایی هدف ایجاد این باور است که مشاور در واقع مشاور پروژه باید باشد نه مشاور کارفرما. در قسمت بعدی، مهندس دادفر به تشریح مواد و پیوست‌های قرارداد تامین تجهیزات پرداختند. نکته مورد تاکید در این قرارداد کلمه تامین و نیز جداسازی این دو تیپ قرارداد بود که بدین‌ترتیب هزینه‌های اضافی و بی‌دلیل بیمه تامین اجتماعی، تحمیل نشود. مهندس رضایی نیز قرارداد نصب تجهیزات را معرفی کردند. سخنران آخر مراسم نیز مهندس رزقی بودند که مفاهیم کدها و استانداردها را اعم از استانداردهای ملی و بین‌المللی معرفی نمودند. این مراسم با پرسش و پاسخ افراد حاضر در جلسه و دعوت از حاضرین برای حضور در نمایشگاه ایران امن خاتمه یافت.

امروز مورخ سه‌شنبه ۱۱ خرداد ۹۵، کارگاه تخصصی قراردادهای حوزه حفاظت الکترونیک با رویکرد آسان‌سازی نحوه انعقاد قراردادها در حوزه تامین و نیز راه‌اندازی و نصب تجهیزات حفاظت الکترونیک توسط کمیسیون مشاوره اتحادیه سراسری شرکت‌های فنی مهندسی حفاظت الکترونیک و شبکه‌های ایمنی در اتاق بازرگانی برگزار شد. به گزارش ماهنامه سیباشهر، در این مراسم پس از خیرمقدم‌گویی و سخنرانی مهندس فرهنگ رضایی در جهت معرفی اتحادیه و کمیسیون‌های اتحادیه سراسری و نیز کمیسیون مشاوره و فعالیت‌هایش، افراد حاضر در جلسه که مدیران بخش‌های مختلف شرکت‌های گوناگون فعال در حوزه نظارت تصویری و دوربین مداربسته، اعلام و اطفاء حریق، اتوماسیون خانگی…

User Rating: Be the first one !

پیشنهاد برای مطالعه:

photo_2018-05-01_01-09-26

گذشته، حال، آینده…

علی مسعودی، دبیر کل اتحادیه سراسری شرکت‌های فنی مهندسی حفاظت الکترونیک و شبکه‌های ایمنی   …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *