دوشنبه , ۱ مرداد ۱۳۹۷
خانه / مقالات / توسعه کسب و کار / گرایشات بازار امنیت در سال ۲۰۱۸
1250-x-550_1

گرایشات بازار امنیت در سال ۲۰۱۸

مترجم: سارا ایزدیار

حرکت اقتصادی ایالات متحده در سال ۲۰۱۷ شرایط مطلوبی را برای رشد پیوسته بازار حفاظت فیزیکی فراهم کرده است. نگرانی­های مربوط به افزایش فعالیت­ های مجرمانه و تروریسم منجر به تمرکز بیشتر بر سیستم­های مدیریت اطلاعات حفاظت فیزیکی[۱] شده است. این سیستم­ها، مجموعه­ های مختلف اطلاعات را از چندین سیستم امنیتی مختلف جمع­ آوری کرده و با هدف ایجاد تصویر عملیات امنیتی واضح­تر در یک چشم­ انداز استوار با هم ادغام می­کنند.

————————————————————————————-

سازمان­های جوامع مدنی[۲] و مدیران امنیتی، با کمک تصویری که ابزار مدیریت اطلاعات حفاظت فیزیکی در اختیار آن­ها قرار می­دهند، می­توانند سریعاً نواحی آسیب­ پذیر و نقص­های عملیاتی را شناسایی کرده و در جهت اصلاح و بهبود بهره­وری تیم اقدام کنند. با این تمرکز، مدیران امنیتی مسئولیت بیشتری را در قبال امنیت و کاهش احتمال خطر پذیرفته و علاوه بر فراهم کردن امنیت فیزیکی استاندارد به ارزش تجاری نیز می­افزایند.

گرایشات بازار امنیت در سال ۲۰۱۸

گرایشات بازار امنیت در سال ۲۰۱۸ معمولاً بر اساس پیشرفت­های صورت گرفته در سال ۲۰۱۷، به ویژه در پنج حوزه­ ی مشخص که بیشترین تاثیر را دارند بنا شده­اند: ذخیره ­سازی ابری[۳] ویدئو؛ برنامه­ های ردیابی با هشدار خودکار؛ سیستم­های اطلاع­ رسانی انبوه؛ اینترنت اشیاء[۴] در فضای تجاری (مثل سیستم­های نظارت از راه دور)؛ و پیاده ­سازی تکنولوژی قوی­تر امنیت سایبری[۵].

جدای از این گرایشات، در نقش عملیات امنیت نیز شاهد تغییراتی خواهیم بود. حفاظت از نام تجاری شرکت یکی از مسئولیت­های اصلی تیم اجرایی است و برای انجام این­کار تیم اجرایی با هدف پیش­ بینی، اقدام و کاهش احتمال خطر، به ­شدت بر مراکز عملیات امنیت تکیه می­کند. در نتیجه مراکز عملیات امنیت به بخش حیاتی یک سازمان دارای مسئولیت­ های با رشد سریع تبدیل می­شود.

مرکز فرماندهی ایمیکس[۶]

شرکت سِرویوسیستمز[۷]، محصولات خود را متناسب با تغییرات در بازار و فناوری، در پلتفرم ایمیکس توسعه می­دهد. بعنوان مثال اخیراً در پلتفرم مرکز فرماندهی ایمیکس، نقشه ­برداری جغرافیایی قرار داده شده است. این پیشرفت جدید با استفاده از رابط آشنای گوگل‌مَپ، به کاربران امکان می­ دهد مکان دقیق به صدا درآمدن آلارم و همینطور ادوات مجاور (مثل دوربین، چراغ، درب و غیره) را ببینند و مستقیماً از داخل برنامه آن­ها را کنترل کنند.

با توسعه­ ی بیشتر این فناوری، نزدیک‌ترین دوربین­ها به ­طور خودکار، بدون نیاز به تنظیم هیچ ارتباطی از قبل، به آلارم ارتباط داده می­شوند، حادثه را ضبط می­کنند و در اختیار کاربر قرار می­ دهند. علاوه بر کاهش ورود اطلاعات برای منابع آلارم ثابت (مثل ارتباط درب­ ها به نزدیک‌ترین دوربین)، منابع آلارم غیرثابت (نظیر رویدادهایی که به ­صورت دستی فعال می­شوند و آژیر خطر از جانب افسران امنیتی) را می­توان در همان زمان با نزدیک‌ترین تصاویر ویدئویی مرتبط کرد.

اپراتورهای امنیتی ارائه­دهنده­ی فناوری، با اطلاع سریع از موقعیت، موفق به تعیین معیارهای جدید برای نظارت بهبود یافته و اقدام بهتر شده­اند. ایمیکس همچنین این توانایی را دارد که با بیش از ۵۰۰ مورد از بهترین سیستم­ها و محصولات امنیتی بازار، یکپارچه شود.

[۱] Physical Security Information Management)) PSIM

[۲] CSO (Civil Society Organization)

[۳] Cloud storage

[۴] IoT (Internet of Things)

[۵] Cybersecurity

Command center[6] Immix

[۷] SureView Systems

پیشنهاد برای مطالعه:

Questions and clear strategy and solutions for business leadership with a straight path to success choosing the right strategic path with yellow traffic signs cutting through a maze of tangled roads and highways.

برترین توصیه های تخصصی ده تن از نقش آفرینان بازار امنیت

مترجم: سارا ایزدیار تکنولوژی، محصولات و خدمات در بازار حفاظت نقش حیاتی ایفا می­کنند، اما …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *