سه شنبه , ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

کمیسیون ضرایب مالیاتی

                                                                                                   

تاریخ: ۱۳۹۳/۰۲/۲۸

شماره: ۳۵۴/ص/۹۳

بسمه تعالی

جناب آقای ابراهیم بهادرانی
دبیر محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران
موضوع: پیشنهاد اصلاح ضرایب تشخیص درآمد مشمول مالیات حوزه حفاظت الکترونیک وIT
با سلام،
احتراماً عطف به نامه شماره ۱۰۷۴۸/۹۳/الف مورخ ۱۳۹۳/۰۲/۰۳در خصوص کمیسیون تعیین ضرایب مالیاتی نظرات اصلاحی و پیشنهادی اتحـادیه شرکت های فنی مهندسی حفاظت الکترونیک و شبکه های ایمنی و شرکتهای ذیربط با در نظر گرفتن نرخ واقعی و متناسب سود اینگونه فعالیت ها و همچنین حاکم کردن منطق اقتصادی در سوق دادن واحدها به سمت تنظیم و ارائه صحیح مدارک و اظهارنامه مالیاتی به شرح زیر ارائه میگردد.

۱- رفع ابهام از تعریف واردکننده و تفاوت آن با عمده فروش، تولیدکننده و خرده فروش بطوریکه کاملاً شفاف باشد تا در تفسیر مفاهیم سوء استفـاده صورت نگیرد و همـچنین اگر عمده فروش یا خـرده فروش خود واردکننده باشد چگونه ضـریب اعمال خواهد شد؟

۲- آیا منظور از اطلاق واردکننده کسی است که کالای وارداتی را قـبل از ترخیص گمرک می فروشد یا بعـد از گمرک؟(به نظر می رسد بعد از ترخیص کالاها از گمرک مشمول ضریب عمده فروش و یا خرده فروش می گردد).

۳- در جهت حمایت از تولید و به طور بدیهی ضریب سود تولیدکننده اصولاً باید کمتر از واردکننده و خرده فروش باشد که در ضرایب توجهی بدان نشده است و مصراً تقاضای اصلاح آن را داریم.

۴- خدمات پس از فروش با توجه به افزایش نیاز کشور به تعمیر تجهیزات الکترونیکی بخصوص واردات از چین می بایست مورد توجه قرار گیرد.

۵- در نهایت ضرائب پیشنـهادی این اتحـادیه در خصوص حوزه تخصصی سیسـتم های حفاظت الکترونیـک طبق ردیفهای ۱۶ و ۷ جدول سال گذشته برای تولیـدکننده ۵، برای عمـده فروش ۴، برای واردکننده ۱۰، برای خرده فروش ۱۲ و برای تعمـیر و نصـب کننده ۲۰% از اجرت دریافتی اعلام می گردد.

پیشاپیش از بذل توجه آن مدیریت محترم کمال تشکر را دارد.

رونوشت: جناب آقای حاجی پور مدیر محترم امور تشکل ها

پیشنهاد برای مطالعه:

photo_2018-05-01_01-09-26

گذشته، حال، آینده…

علی مسعودی، دبیر کل اتحادیه سراسری شرکت‌های فنی مهندسی حفاظت الکترونیک و شبکه‌های ایمنی   …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *