دوشنبه , ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
خانه / بررسی محصولات / کار خوب خود مبلغ کار ما است
thumbnail

کار خوب خود مبلغ کار ما است

محسن رستگی، مدیرعامل شرکت پیمان‌گذاران

 

از کی و در چه زمینه‌ای فعالیت خود را آعاز کرده‌اید؟

کار ما در زمینه تجهیزات حفاظتی و امنیتی است. ما در سال ۷۶ شرکت را تاسیس کردیم. در ابتدا ما در زمینه شبکه‌های وایرلس فعالیت می‌کردیم و از سازمان تنظیم مقررات مجوز داشتیم. همچنین مجوز مشاوره و مجوز خدمات مهندسی نیز داشتیم. با وجود آن گرایشمان به سمت تجهیزات حفاظتی و امنیتی پیش رفت. پیمان‌گذاران در زمینه تجهیزات X-ray،‌ دیتای بازرسی، فلزیاب،‌ تجهیزات مشابه مانند تجهیزات تشخیص مواد مخدر،‌ تشخیص مواد منفجره،‌ تصویربرداری زیر خودرو و ‌سیستم‌های بادی اسکنر فعالیت می‌کند.

پیمان‌گذاران واردات دارد یا یک شرکت تولیدی است؟

تجهیزات ما تولید خودمان است. ما یک گروه هستیم و کارخانه ما در شهرک صنعتی بهارستان است. بادی‌اسکنر را  به صورت اسمبل از یک شرکت بلاروس تاییدیه و مجوز گرفتیم. تجهیزات به صورت SKD به ایران فرستاده می‌شود و کار مونتاژ توسط ما انجام می‌شود. با وجود آن دستگاه‌های ایکس-ری و گیت‌های بازرسی و فلزیاب‌های دستی از محصولات خودمان است.

آیا تولیدات شما با محصولات پیشرفته خارجی قابل رقابت است؟

ما در تلاشیم تا به بهترین برندهای دنیا برسیم و سعی کرده‌ایم که از نظر کیفی دست‌کم تا ۷۰ درصد آن باشیم. ما تقریبا تا ۷۰ درصد مشابه بهترین برندهای دنیا هستیم. تیم ما با تمام قدرت در تلاش است،‌ در نظر داشته باشید که تنها چند سال است که ما شروع کرده‌ایم و قطعا نمی‌توانیم از نظر کیفی بطور کامل مشابه شرکت‌هایی باشیم که بیش از ۳۰ سال و با سرمایه‌های هنگفت در این زمینه کار می‌کنند. از دستگاه‌های ما در خیلی از مراکز استفاده شده است و خدا را شکر می‌کنیم که تا به حال بازخورد بسیار مثبتی داشتیم.

گارانتی و خدمات پس از فروش در پیمان‌گذاران به چه صورت است؟

گارانتی ما دو ساله است. همچین در خصوص خدمات پس از فروش نیز تا جایی که امکان دارد ما محصولات را ساپورت می کنیم. با وجود آن ما دستگاه‌های بسیار قدیمی مانند اس‌دی‌دیتکشن و های‌من که شاید قدمت آن‌ها به بیش از ده سال نیز می رسد را نیز ساپورت می‌کنیم. در حال حاضر خدمات پس از فروش ما دستگاه‌های قدیمی که از جای دیگر خریداری شده اند را نیز شامل می‌شود.

پیمان‌گذاران پروژه های خود را چگونه انتخاب می‌کند؟

بیشتر پروژه‌های ما پروژه‌های دولتی است. کار ما برای بسیاری از کارفرمایان دولتی جذابیت دارد و دوستان از نهادهای دولتی از کارخانه همچنین پروژه‌های دیگر ما بازدید کردند. کارفرمایان دولتی پس از دیدن خط تولید و رضایتمندی مشتریان ما تصمیم به همکاری با پیمان گذاران گرفتند. در واقع کار خوب خود مبلغ کار ما است.

چه پروژه‌هایی را در کارنامه کاری خود دارید؟

در حال حاضر ساخت دستگاه ایکس-ری ۱۸۰×۱۸۰ با دو منبع ۳۰۰ کیلو ولت به سفارش آستان قدس رضوی یکی از پروژه‌هایی است که در حال انجام هستیم. در نظر داشته باشید که دستگاه بزرگتر از این ابعاد مربوط به تجهیزات تصویربرداری خودرو،‌ کامیون و تریلر و … است که در این زمینه نیز ورود کرده ایم و احتمالا تا پاییز امسال اولین نمونه دستگاه خودرویی ما آماده ارائه خواهد بود. به بسیاری از سفارتخانه‌ها، ‌وزارت ارتباطات،‌ سازمان ثبت، ‌پتروشیمی شیراز،‌ پتروشیمی کرمانشاه،‌ حرم حضرت شاه چراغ،‌ پارک آبی تهران، ‌پارک بانوان اراک،‌ پارک بانوان مشهد و استانداری البرز‌ بخشی از پروژه‌های ما هستند.

برنامه شما برای آینده چیست؟

در بحث بادی اسکن یک پروژه داریم که دستگاه بسیار پیشرفته‌ای است. این دستگاه مودهای مختلفی دارد. یکی از این حالت‌ها برای کاربردهای فرودگاهی است که بدن را به صورت انیمیشنی نشان می‌دهد و دقت بسیار بالایی ندارد. نمونه دیگری است که دقت و کیفیت بسیار بالایی دارد و مشخص می‌کند که آیا فرد مواد مخدر را بلعیده است یا خیر. برای اولین بار است که چنین محصولاتی تحت لایسنس به ایران آورده و اسمبل می شود.

 

پیشنهاد برای مطالعه:

Media

MMC مشابه یا فیک ندارد

سیدرضا شاه‌صفدری، ‌مدیرعامل شرکت مدیاموج ارتباط   مدیا موج کی و چگونه فعالیت خود را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *