دوشنبه , ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
خانه / بررسی محصولات / امنیت و زندگی / پلتفرم جدید ال‌جی برای کاهش تصادفات جاده‌ای
VC_ADAS_Hero__1461310002737

پلتفرم جدید ال‌جی برای کاهش تصادفات جاده‌ای

کمپانی ال‌جی، از پلتفرم جدید خود که مبتنی بر دوربین و سیستم بصری است، به منظور  کاهش تصادفات جاده‌ای، در نمایشگاه سی‌ایی‌اس ۲۰۱۸ رونمایی کرد.

کمپانی ال‌جی با مشارکت و همراهی شرکت‌های ان‌ایکس‌پی، که سازنده تراشه است و کمپانی  هلا که شرکتی در زمینه دوربین‌های اتوماتیک می‌باشد، توانسته پلت فرم جدیدی را در صنعت خودرو طراحی کند. این پلت‌فرم که مبتنی بر توانایی دیداری است، می‌تواند برای شناسایی اشیاء و خطرات در حین رانندگی موثر باشد و به طور بالقوه از برخورد و تصادف جلوگیری می‌کند.

این سیستم و پلت فرم جدید، در مقایسه با پلتفرم‌های قبلی که در صنعت خودروسازی طراحی شده است تفاوت‌هایی دارد، یک تفاوت آن این است که پلتفرم مربوطه منبع باز بوده و امکان پیاده‌سازی آن توسط شرکت‌های خودروسازی که عمدتا در اروپا مستقر هستند وجود دارد.

این پلت فرم بصری جدید خودرو، در قالب دوربینی که در شیشه جلو خودرو و در نزدیکی آینه دید عقب نصب می‌شود، در خودرو طراحی شده است. این سیستم و  پردازنده آن، می‌تواند به راحتی عبور دوچرخه‌سواران و افراد پیاده را شناسایی کرده و به طور خودکار ترمز بگیرد. این سیستم همچنین می‌تواند نشانه‌های جاده‌ای را بخواند و هشدارهای لازم را به رانندگان بدهد. مثلا می‌تواند محدودیت‌های سرعت در رانندگی را اعمال کند و یا قادر به تشخیص خطوط راهنمایی رانندگی در خط‌کشی خیابان‌ها است تا به راننده کمک کند چه مسیرهایی دور زدن ممنوع بوده و یا بین خطوط رانندگی کند.

هم چنین شایان ذکر است کمپانی ال‌جی، سال گذشته اعلام کرد که طرحی برای استفاده از فناوری  صفحه نمایش OLED برای خودروسازان دارد تا بتوانند برای چراغ‌های اتومبیل از این فناوری استفاده کنند تا مصرف انرژی در خودرو کاهش یابد و سیستم نوردهی مکانیزه‌ای را برای خودروها طراحی کنند.

منبع:  پلازامگ

پیشنهاد برای مطالعه:

maxresdefault

گجت پوشیدنی تم‌ترک ، تب‌سنجی جدید برای نظارت بر درجه حرارت بدن

احتمالا زیاد پیش آمده است که فرزندان یا یکی از اعضای خانواده، دچار تب شدید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *