دوشنبه , ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
خانه / اخبار / هدف از برگزاری سمینار آموزشی بین‌المللی مدیریت پروژه در صنعت حفاظت الکترونیک توانمند سازی است
photo_2017-12-13_02-15-27

هدف از برگزاری سمینار آموزشی بین‌المللی مدیریت پروژه در صنعت حفاظت الکترونیک توانمند سازی است

اولین سمینار آموزشی بین‌المللی مدیریت پروژه در صنعت حفاظت الکترونیک توسط اتحادیه سراسری در تاریخ دهم و یازدهم بهمن ماه سال جاری (۱۳۹۶) با همکاری اتاق بازرگانی تهران و با حمایت معنوی اتاق بازرگانی ایران در سالن همایش‌های اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار می‌شود.
به گزارش سیبا شهر، «علی مسعودی»، دبیرکل اتحادیه شرکت‌های فنی مهندسی حفاظت الکترونیک و شبکه‌های ایمنی در این خصوص گفت: هدف ما از برگزاری این سمینار توانمد سازی است. توانمند سازی مدیران باید در سطوح بالاتری انجام گیرد و کلاس‌های آموزشی که در حال حاضر برگزار می‌شود در سطح نصب و اجرای پروژه است، اما برای مدیریت پروژه ما تاکنون برنامه‌ای نداشتیم. تلاش کردیم که این سمینار را در سطح مدیران برگزار کنیم و می‌خواهیم که آنها از این موضوع استفاده کنند.
مسعودی گفت: تاکنون آموزش‌های بسیاری در سطوح اجرایی و برای نصابان ما صورت گرفته است؛ با وجود آن در سطح مدیران، مدیران ارشد و مدیرعامل شرکت‌ها آموزش‌های لازم و کافی وجود نداشته است. ما از سال ۱۳۹۵ بررسی‌های فراوانی در حوزه بین‌الملل در این زمینه انجام دادیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که از اساتید بین‌المللی این حوزه بهره‌ بگیریم و در نتیجه با کمپانی انگلیسی Tavcom که مرجع تایید صلاحیت شرکت‌ها است وارد مذاکره شدیم.
دبیرکل اتحادیه سراسری خاطرنشان شد: در خارج از کشور تا زمانیکه افراد آموزش لازم را نبینند مجوز لازم برای فعالیت صادر نمی‌شود، اما متاسفانه در کشور شرایط کمی متفاوت است. با وجود آن در نظر داشته باشید که تکنولوژی ما High tech است و اطلاعات این تکنولوژی در برخی از دیگر کشورها بیشتر و به روزتر است. سرانجام پس از مذاکرات فراوان شهریور ماه امسال هیئتی از شرکت‌ها که توسط شرکت لینکس با یکدیگر مرتبط هستند به همراه یکی ازاساتید مهمان اتاق بازرگانی ایران شدند. ما نیز جلسه‌ای با هیئت مدیره داشتیم و در این جلسه مذاکرات و آشنایی اولیه صورت گرفت و از آنجا که ما دغدغه مسایل آموزشی را داشتیم سیلابس‌های درسی نیز مطرح شد و برنامه‌ریزی برای سمینار انجام شد.
مسعودی گفت: در نهایت قرار بر این شد که سمینار در دو روز پیاپی و در تاریخ ۱۰ و ۱۱ بهمن ماه سال جاری برگزار شود که اطلاعات تکمیلی در خصوص سخنران‌ها و سایر مسایل از طریق دو کنفرانس‌ خبری به اطلاع دوستان خواهد رسید.
مسعودی در خصوص اثرات این سمینار دو روزه به خبرنگار سیباشهر گفت: در حال حاضر بحث ایجاد رتبه‌بندی شرکت‌ها مطرح است و یکی از فاکتورهایی که می‌تواند به این رتبه بندی کمک کند افزایش دانش افراد است. پس از پایان دوره به شرکت‌کنندگان گواهینامه‌ای با امضای کمپانی لینکس و همچنین اتحادیه سراسری اعطا خواهد شد.
مسعودی در انتها گفت: این سمینار دو روزه در چهار نشست ( دو نشست روز اول و دونشست روز دوم) طراحی شده است. معرفی الزامات موثر( شناسایی خطر، ارزیابی ریسک، بررسی فیزیک، تعاملات ذی‌نفعان و مشخصات سیستم) مدیریت پروژه ( طراحی پروژه، نقش‌ها و مسئولیت‌ها، مهارت‌ها و توانایی‌های مدیر پروژه، مراحل طراحی، اسناد و مدارک پروژه، میزان برآورد بودجه، فرآیند تدارکات، اجرای پروژه و تست و آموزش)، مشاوره (مراحل مشاوره، تجزیه تحلیل مشکلات، راه حل توسعه، پیاده سازی، ارزیابی، گزارش نویسی و مدیریت ارتباط با مشتری) در نشست سوم و مسایل مربوط به اتاق کنترل ( طراحی و چیدمان، یکپارچه سازی سیستم، نظارت و مدیریت، سیاست‌ها و فرآیندها) مباحثی است که در نشست‌های اول تا چهارم مطرح می‌شود.

پیشنهاد برای مطالعه:

thumbnail (1)

حضور کیونپ در الکامپ ۹۷

کیونپ با هدف آشناسازی مشتریانش با آخرین محصولات این شرکت در ۲۴ امین دوره از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *