سه شنبه , ۲۶ تیر ۱۳۹۷
خانه / معرفی شرکت ها / رپورتاژ / هایک‌ویژن اولین و پرفروش ترین برند دنیا است
photo_2018-04-30_12-20-23

هایک‌ویژن اولین و پرفروش ترین برند دنیا است

هادی نظری، مدیر عامل شرکت شبکه گسترمهرتجارت

photo_2018-04-30_12-20-12

در مورد تاریخچه مهر تجارت بفرمایید.

از سال ۱۳۷۹ به صورت فروشگاهی فعالیت خود را در زمینه دوربین‌های مداربسته آغاز کردم و از سال ۱۳۸۸ نیز این فعالیت به صورت شرکتی رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است و شرکت مهر تجارت از آن زمان رسما فعالیت خود را با کار در زمینه الکترونیک به همراه آقای محمدی آغاز کرده است. تا سال ۱۳۸۹ تنها در زمینه قطعات الکترونیکی کار می‌کردیم، اما در سال ۸۹ دوربین نیز به محصولات ما اضافه شد. در اواخر سال ۹۴ نیز برند هایک ویژن توجه ما را به خود جلب کرد و از آن سال تاکنون با هایک ویژن کار می‌کنیم.

با چه برندهایی کار کرده‌اید؟

از سال ۸۹ با برند چینی NEXT کار کردیم و در سال ۹۴ نیزهایک ویژن به محصولات ما اضافه شد و تا کنون با این برند معتبر کار کرده‌ایم. در حال حاضر تنها برند ما هایک ویژن است، هرچند که با نکست هم به صورت محدود، تنها در یک فروشگاه و تنها به دلیل رفاه حال مشتریان قدیمی خود کار می‌کنیم.

چرا هایک ویژن توجه شما را به خود جلب کرد؟

ما در سال‌های فعالیت خود زیر مجموعه هیچ شرکتی نبودیم؛ اما پس از آنکه برند هایک ویژن را به پارس ارتباط دادند جلسه‌ای با اخوان کریمی داشتیم و در این جلسه به این نتیجه رسیدیم که با پارس ارتباط کار کنیم، چرا که بسیار سالم کار می‌کنند. گذشته از این‌ها در نظر داشته باشید که هایک ویژن اولین و پر فروش‌ترین برند دنیا است و ما دوست داشتیم که با این برند کار کنیم و پس از آنکه پارس ارتباط فعالیت خود را با هایک ویژن آغاز کرد تمایل ما به این برند بیشتر شد.

آیا برنامه‌ای برای کار کردن با سایر برندها دارید؟

تا زمانیکه هایک ویژن دست پارس ارتباط است خیر، چرا که به توانایی‌های شرکت پارس ارتباط واقفیم ورابطه کاری بسیار خوبی با این شرکت داریم. اگر روزی هایک‌ویژن به هر دلیلی از دست پارس ارتباط خارج شود که بعید می‌دانم، ما نیز در سیاست‌های خود تغییراتی ایجاد می‌کنیم.

چه پروژه‌هایی را در کارنامه کاری خود دارید؟

با بانک شهر، نیروگاه شهر خوی ، بیمارستان مفید، شرکت سایپا و فرودگاه امام کار کرده‌ایم، در حال حاضر نیز در حال مذاکره با بانک‌ها و موسسات دیگرهستیم. پروژه بانک مسکن نیز با اینکه توسط ما انجام نشد، اما در این پروژه هم از برند هایک ویژن استفاده شده است. در نظر داشته باشید این تنها بخشی از فعالیت ما است و مهر تجارت در تهران و سایر شهرستان‌ها پروژه‌های بسیار زیادی را به انجام رسانده است.

شرایط بازار را چگونه ارزیابی می کنید؟

کار نسبت به قبل خیلی سخت شده است، با وجود آن باز هم می‌توان کار کرد؛ هرچند که ما به دنبال ثبات در بازار هستیم و اگر بازار ثبات داشته باشد به نفع همه ما است. به نظر من شش ماهه دوم سال با اتفاقات و تصمیم‌گیری‌هایی که در حوزه ارزی رخ داده است شرایط قطعا بهتر خواهد شد.

برخی از نصاب‌ها معتقند که هایک ویژن برند گرانی است و کار کردن با آن مشکل است، برای این مساله چه برنامه‌ای دارید؟

درست است که هایک ویژن برند گرانی است، اما در عین حال کیفیت هم دارد. تصمیم داریم که برای نصاب‌ها آپشن‌های خاصی قایل شویم و برایشان پیشنهادات ویژه‌ای نیز داریم و اگر اتفاق خاصی نیفتد معتقدم دوباره نصاب‌ها به سمت این برند خواهند آمد. درست است که نصب محصولات oem برای نصاب سود بیشتری دارد، اما به همان اندازه دردسر بیشتری هم دارد. ما در تلاشیم که سود نصاب بیشتر شود. به زودی برند جدیدی با نام های‌لوک که زیر مجموعه هایک ویژن است و قیمت پایین تری دارد نیز وارد بازار خواهد شد و مشکل گران بودن این برند نیز حل می‌شود و این برند بازار oem را تا حدی سر و سامان می‌دهد.

در مورد خدمات پس از فروش هایک ویژن چگونه ظاهر شده است؟

در این زمینه هایک ویژن حرف اول را می‌زند و به نظر من هیچ شرکتی نمی‌تواند مانند پارس ارتباط هایک‌ویژن را گارانتی کند و خدمات پس از فروش بدهد.

برنامه‌ریزی شما برای آینده به چه صورت است؟

تصمیم داریم که به سمت پروژه‌های بزرگ برویم و از پخش این برند در بازار به سمت کارهای پروژه‌ای برویم و با قدرت بیشتری در پروژه‌های بزرگ‌ترحاضر شویم. در حال حاضر ۷۰ درصد کار پخش کالا در سطح تهران و ۳۰ درصد پروژه‌های بزرگ است که تصمیم داریم تمرکز را روی پروژه‌های بزرگ بیشتر کنیم.

حرف آخر…

تیم بسیار فعالی داریم و بچه‌های فروش، پشتیبانی، پروژه کارها و … مانند تکه‌های یک زنجیر در کنار هم ثباتی که در حال حاضر مشاهده می‌کنید را به بازار هایک ویژن داده‌اند. فکر می‌کنم تنها نماینده پارس ارتباط هستیم که تنها با برند هایک‌ویژن کار می‌کنیم و تمام انرژی خود را روی این برند گذاشتیم. شرکت ما در سال گذشته نماینده اول پارس ارتباط درزمینه توسعه برند در ایران بود و امسال نیز با توجه به توان مجموعه سعی در حفظ این جایگاه داریم وتا زمانی که پارس ارتباط وارد کننده اصلی این برند است تمام توان خود را روی این برند می‌گذاریم. هایک ویژن نیز تیم خوبی در ایران دارد و رابطه خوبی میان آن‌ها و پارس ارتباط از آن سو و ما و پارس ارتباط از این سو برقرار است. کلام آخر اینکه ازتمام نمایندگان هایک ویژن در تهران و شهرستان‌ها و عاملیت‌های شرکت مهر تجارت کمال تشکر را دارم و لازم به ذکر می‌دانم که بگویم به پاس زحمات عاملیت‌های مهرتجارت و مشتریانی که در این دوسال در کنار ما بودن شرکت ما در نظر دارد که ضمن برگزاری همایشی با هدف ارتقاء برند هایک‌ویژن در ایران یک دستگاه خودرو نیز به قید قرعه به مشتریان خود اهدا کند که زمان برگزاری آن از طریق سایت شرکت (http://www.hiktejarat.com) و از طریق کانال تلگرام (https://telegram.me/hiktejarat) خدمت خانواده بزرگ مهر تجارت اعلام خواهد شد. با تشکر از ماهنامه سیبا شهر، رسانه خوب صنف الکترونیک، و جناب آقای مهدی عشریه

 

 

 

پیشنهاد برای مطالعه:

riahi

ماندن در صحنه رقابت مستلزم حمایت مسئولین است

بهنام ریاحی، مدیرعامل و موسس شرکت راش سیستم   راش سیستم از کی و در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *