پنج شنبه , ۲۸ تیر ۱۳۹۷
خانه / مقالات / معرفی پروژه / نگاهی به پروژه شرکت آریادژنت (اجرای سیستم مانیتورینگ بانک پاسارگاد)
patriotscreenimage-1

نگاهی به پروژه شرکت آریادژنت (اجرای سیستم مانیتورینگ بانک پاسارگاد)

  به منظور ارتقاء سطح امنیتی شعب بانک پاسارگاد و به درخواست تیم حفاظت الکترونیک بانک، برای بهبود عملکرد سیستم اعلام سرقت شعب، با همکاری شرکت آریادژنت سیستم مانیتورینگ آنلاین Patriot برای بانک پاسارگاد اجرا شد.

در این طرح ابتدا در تمام شعب بانک، ماژول شبکه IP150 پارادکس نصب و کنترل پنل مرکزی پارادکس از طریق ماژول IP به شبکه داخلی بانک متصل گردید.

برای دریافت اطلاعات از طریق IP به صورت همزمان یک گیرنده مانیتورینگ که وظیفه دریافت اطلاعات از طریق IP و تبدیل آن به خروجی سریال (Com port) می‌باشد، در ساختمان مرکزی نصب گردید.

گیرنده مانیتورینگ IPR512 پارادکس قابلیت پشتیبانی از ۱۰۲۴ ماژول IP را به صورت هم زمان دارا می‌باشد. همچنین این گیرنده به تمام ماژول‌های نصب شده در شعب به صورت مستمر نظارت دارد و در صورت قطع ارتباط هر کدام از شعب با گیرنده، پیغام خطا را برای اپراتور ارسال می‌نماید.

در مرحله بعد، نرم‌افزار مانیتورینگ Patriot در یک سرور جداگانه نصب شد و ارتباط سرور از طریق پورت سریال با گیرنده مانیتورینگ برقرار شد.

پس از نصب ماژول‌های شبکه به کنترل پنل مرکزی در شعب و نصب گیرنده مانیتورینگ و نرم افزار Patriot  در ساختمان مرکزی، بستر زیر ساخت برای اجرای مانیتورینگ آنلاین شعب در ساختمان مرکزی فراهم گردید.

پس از نصب تجهیزات و فراهم‌سازی زیرساخت‌، در مرحله بعد با همکاری تیم آی.‌تی بانک تنظیمات شبکه برای گیرنده، مانیتورینگ IPR512 انجام گردید تا ارتباط شبکه آن با شعب فراهم شود. سپس به هرکدام از ماژول‌های شبکه در شعب، یک IP جداگانه اختصاص داده شد.

در مرحله بعد از طریق بستر شبکه داخلی بانک، تمام ماژول‌های شبکه در گیرنده مانیتورینگ رجیستر شدند.

پس از پایان ثبت ماژول‌ها در گیرنده مانیتورینگ، اطلاعات تمام شعب با کد مخصوص که در گیرنده رجیستر شده‌اند در نرم افزار مانیتورینگ وارد شد.

همچنین آموزش‌های لازم جهت استفاده پرسنل مربوط از نرم افزار صورت گرفت.

پس از اجرای پروژه از این پس هرگونه رویدادی در هرکدام از شعب بانک اتفاق بیافتد مانند: خرابی‌ها، فعال و غیرفعال شدن سیستم، آلارم و … در نرم افزار مانیتورینگ به صورت یکپارچه و آنلاین قابل مشاهده است تا کاربر بتواند نسبت به رویداد صورت گرفته سریع‌ترین و موثرترین واکنش را نشان دهد.

همچنین با اتصال شعب بانک به شبکه از طریق ماژول شبکه پارادکس، کاربران مجاز در ساختمان مرکزی امکان اتصال مستقیم به هر شعبه و دسترسی به تنظیمات پنل مرکزی را دارا می‌باشند.

نرم افزار Patriot یک نرم‌افزار مانیتورینگ کامل برای سیستم‌های اعلام سرقت می‌باشد که شرکت آریادژنت نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش این نرم افزار در ایران را دارا می‌باشد.

این نرم افزار برای جندین بانک و موئسسه دیگر توسط شرکت آریادژنت نصب و راه‌اندازی شده است.

  به منظور ارتقاء سطح امنیتی شعب بانک پاسارگاد و به درخواست تیم حفاظت الکترونیک بانک، برای بهبود عملکرد سیستم اعلام سرقت شعب، با همکاری شرکت آریادژنت سیستم مانیتورینگ آنلاین Patriot برای بانک پاسارگاد اجرا شد. در این طرح ابتدا در تمام شعب بانک، ماژول شبکه IP150 پارادکس نصب و کنترل پنل مرکزی پارادکس از طریق ماژول IP به شبکه داخلی بانک متصل گردید. برای دریافت اطلاعات از طریق IP به صورت همزمان یک گیرنده مانیتورینگ که وظیفه دریافت اطلاعات از طریق IP و تبدیل آن به خروجی سریال (Com port) می‌باشد، در ساختمان مرکزی نصب گردید. گیرنده مانیتورینگ IPR512…

User Rating: Be the first one !

پیشنهاد برای مطالعه:

photo_2018-02-12_20-13-35

تنوع، کیفیت و پشتیبانی بی‌نظیر راز موفقیت ما است

مصاحبه اختصاصی سیباشهر با بهزاد اسماعیل بیگی، مدیر بازرگانی شرکت آوابصیر در خصوص معرفی پروژه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *