دوشنبه , ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
خانه / مقالات / توسعه کسب و کار / نکات کلیدی فروش و بازاریابی از دیدگاه کارشناسان صنعت امنیت
curso-de-marketing

نکات کلیدی فروش و بازاریابی از دیدگاه کارشناسان صنعت امنیت

۱- به نظر شما راه‌اندازی وبازنگری یک تیم فروش شامل چه مراحلی می باشد؟

۲- از نظر شما فروشندگان موفق به چه مهارت وشایستگی‌هایی نیاز دارند؟

۳- چه مواردی موجب ایجاد بیشترین انگیزه در فروشندگان می‌شود؟

_______________________________________________________________________________________________________

خانم یاسمن وزیری مدیر فروش شرکت وردسان

MissVaziriWorldson

۱- ابتدا برای تدوین یک تیم فروش قوی بایستی افرادی‌که که با روحیه تیمی بالایی هستند را برگزینید، و با توجه به روحیات و شایستگی افراد به تیم خود قالب دهید، هدف تیم می‌بایست کاملاً مشخص و شفاف بوده که افراد تیم کاملاً درک روشنی از هدف اصلی و اهداف خرد آن داشته باشند و در آخر برای بهره‌وری بیشتر ، آموزش مداوم افراد به منظور ارتقاء سطح مهارت‌های تیم از موارد مهم و اجتناب‌ناپذیر می‌باشد.

۲- از یک سو، یک کارشناس فروش قوی بایستی روی قواعد و قوانین فروش اشراف کامل داشته باشند و همچنین دانش کامل در زمینه فعالیت خود در سازمان را دارا بوده  و  توانایی کاربرد این آمیخته دانش را در کار داشته باشد. از سوی دیگر عناصر برونگرایی در کنار دانش علمی سکوی پرش برای یک کارشناس فروش است، ترکیبی از بهره هوشی فرد و هوش هیجانی افراد، که می‌توان با تمرین و ممارست کسب کرد.

۳- اگر سازمان‌ها اهداف افراد فروش خود را معنا دار بدانند و بتوانند در مسیر اهداف سازمان قرار داده،  بگونه‌ای که افراد حس اطمینان و امنیت در برآورده شدن خواسته‌ها و اهدافشان داشته باشند، همیشه می‌توانند افرادی با انگیزه بالا را در کنار خود داشته باشند.

آقای مهیار علیزاده مدیرفروش شرکت ایمن تصویر ردکا

MrAlizadeRedka

۱-  تعیین و تبیین اهداف کلی که لازم است با اهـداف بلند مدت سازمان همسو باشد، میزان آگاهی، تجربه،  ویژگی‌های فرهنگی و ارتباطی افراد

۲- در قدم اول شنـوده فعالی باشد، شناخت کافی و واقـع بینا‌نه‌ای از رقبا داشته باشد، دانش فنی ازمحصولات روز داشته باشد، پیگیر باشد، از سطح بالای روابط عمومی برخوردار باشد اصول و فنون مذاکره را خوب بداند.

۳- امنیت و ثبات شغلی، درآمد کافی،گرفتن پاداش، داشتن برخی اختیارات از جانب مدیریت فروش برای اخذ تصمیم، مدیران ارشد مجموعه را هم راستا در کنار خود ببیند، فضای رشد را برای خود فراهم ببیند.

آقای مرتضی ایزدی مدیرعامل شرکت دیدارک

MrIzadiDidarc

۱-

 • شناخت بازار هدف
 • تعیین فروشنده موثر
 • ارتقاء سطح دانش افراد
 • برنامه‌ریزی بازاریابی

۲-

 • دانش فنی
 • دانش مدیریت
 • قدرت مذاکره

۳-

 • تعیین اهداف فروش
 • تعیین سهم از فروش

آقای احمد کرمی مدیرفروش شرکت بنوان الکترونیک

MrKaramiBonvanElectronic

۱- به صورت کلی تیم فروش را افرادی متخصص و کوشا که مهارت لازم و کافی در خصوص ارائه مشاوره‌های لازم به مشتری را دارند، تشکیل می‌دهد. که این خصوصیات در کنار تعریف یک خط مشی و روال حرفه‌ای عرضه محصولات، ساختار فروش را شکل می‌دهد.

۲- شناخت کافی از محصولاتی که عرضه می‌کند، پشتکار بالا در کار، ارائه مشاوره‌های دقیق و مناسب در جهت شناخت صحیح نیاز مشتری، روابط عمومی قوی، صبوری، به روز بودن، و صادق بودن برخی از خصوصیات برجسته یک فروشنده موفق است.

۳- تنوع روند فروش، احساس مشارکت در فروش، پیشرفت و ارتقاء شغلی، داشتن محیط گرم و صمیمی‌کاری، رضایت‌مندی شغلی، و مشارکت در تصمیم‌گیری‌های سازمانی برخی از موارد افزایش انگیزه همکاران فروش می‌باشد.

آقای مرتضی شهیدی سرپرست فروش شرکت فراگستر

MrShahidiFaragostar

۱-

راه اندازی و یا بازنگری یک تیم فروش با توجه به چند آیتم مهم صورت می‌پذیرد که عبارتند از:

الف: شناخت بازار و نیاز واقعی مشتریان

 • بدون شناخت کافی از بازار و نیاز و ذائقه مشتریان و عدم برنامه ریزی برای این بازار نمی‌توان تیم فروش منسجم و خلاقی را راه‌اندازی نمود.

ب: نیروی انسانی یا کارشناس فروش متبحر و با انگیزه

 • کارشناس فروش آموزش دیده و متبحر که آشنایی با تکنیک‌های فروش داشته و با انگیزه و فن بیان قوی بتواند محصول را با توجه به مشخصات و نقاط قوت و وجه تمایز نسبت به محصولات مشابه در بازار به مشتریان ارائه نماید.

ج: ابزار نرم افزاری و سخت‌افزاری مناسب

 • ابزار مناسب جهت ثبت اطلاعات مشتریان و امکان کسب گزارش و آمار و ارقام جهت برنامه‌ریزی برای فروش و ایجاد بستر مناسب جهت ساده‌تر کردن و و کارآمدتر شدن عملیات فروش از الزامات واحد فروش می‌باشد.

د: برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت و بلند مدت برای واحد فروش

 • جهت نیل به اهداف کلان مجموعه فروش باید سلسله برنامه‌های کوتاه مدت طراحی و بصورت مرحله‌ای به اجرا درآید و بر اساس تغییرات و یا شرایط خاص بازار استراتژی فروش اصلاح و تقویت گردد تا در نهایت اهداف برنامه‌های بلند مدت طراحی شده محقق گردد.

ه: فروش خدمات

 • فروش خدمات به مشتریان یکی از آیتم‌های مهم در بهبود میزان فروش می‌باشد که باعث تقویت حس اعتماد در مشتریان می‌گردد

۲-

الف: انگیزه و سخت‌کوشی

 • انگیزه بالا و سخت‌کوشی یکی از اساسی‌ترین ویژگی‌های یک فروشنده موفق محسوب می‌شود.ایجاد ارتباط موثر با مشتری و پیگیری مستمر می‌تواند به یک فروش موفق منجر شود.

ب: آگاهی به علم فروش و آشنا بودن به تکنیک‌های فروش

 • تکنیک‌های فروش از مهارت‌هایی است که یک فروشنده باید به آن مجهز باشد.

ج: آشنایی با ابزار و نرم‌افزارهای کاربردی فروش

د: جمع آوری اخبار بازار و اخبار محصول و داشتن قدرت تحلیل برندهای موجود در بازار

۳-

 • عوامل متعددی در افزایش انگیزش در فروشندگان موثر است از جمله:

الف: مهیا بودن محیطی آرام، امن و شاداب

ب :بهره‌مندی از آموزش و تکنیک‌های جدید در طی فعالیت

ج: سیستم پاداش و تنبیه متناسب

د: تسلط فروشنده نسبت به مشخصات محصول و تکنیک‌های فروش باعث لذت بردن فروشندگان از کار می‌شود.

 

 

۱- به نظر شما راه‌اندازی وبازنگری یک تیم فروش شامل چه مراحلی می باشد؟ ۲- از نظر شما فروشندگان موفق به چه مهارت وشایستگی‌هایی نیاز دارند؟ ۳- چه مواردی موجب ایجاد بیشترین انگیزه در فروشندگان می‌شود؟ _______________________________________________________________________________________________________ خانم یاسمن وزیری مدیر فروش شرکت وردسان ۱- ابتدا برای تدوین یک تیم فروش قوی بایستی افرادی‌که که با روحیه تیمی بالایی هستند را برگزینید، و با توجه به روحیات و شایستگی افراد به تیم خود قالب دهید، هدف تیم می‌بایست کاملاً مشخص و شفاف بوده که افراد تیم کاملاً درک روشنی از هدف اصلی و اهداف خرد آن داشته باشند و در آخر…

User Rating: Be the first one !

پیشنهاد برای مطالعه:

Electrical Worker splicing wires on security camera

چرا مجریان پروژه توسط کارفرمایان اخراج می شوند؟

تهیه و تنظیم: منا حسینی نتایج به دست آمده از تحقیق میدانی و گزارش تهیه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *