سه شنبه , ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
خانه / اخبار / اخبار امنیت و زندگی / نقش رسانه‌های اجتماعی در امنیت فیزیکی
thumbnail-ashx

نقش رسانه‌های اجتماعی در امنیت فیزیکی

در سیستم‌های نوین نظارتی از اطلاعات رسانه‌های اجتماعی برای تامین امنیت بهره گرفته می‌شود. رسانه‌های اجتماعی نقش مهمی در استراتژی‌های مدیریت امنیت در پروژه‌های شهر امن، حمل و نقل و… دارند. به گفته عدلان حسین معاون بازاریابی شرکت CNL، شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک، توئیتر، و اینستاگرام تآثیر زیادی روی رفتار فردی و اجتماعی افراد دارند. با آگاهی از این اثرات، مدیران و کارشناسان صنعت امنیت می‌توانند تهدیدهای امنیتی را شناسایی و پیش‌بینی کرده و با استفاده از سیستم‌های امنیتی با این تهدیدها مقابله کنند. رسانه‌های اجتماعی مانند هر سیستم دیگر متصل به راهکار PSIM (مدیریت اطلاعات امنیت فیزیکی) داده‌های لازم را در زمان لازم برای فردی که باید، آماده می‌کنند. در سامانه PSIM می‌توان هشدارها را فعال کرد که اپراتورها را ملزم می‌کند تا فعالیت فیزیکی ناشی از فیدهای رسانه‌های اجتماعی را بررسی و تایید کنند.

به گفته جیمز چانگ، مدیرعامل و موسس Vidsys، پلتفرم CSIM این کمپانی، میتوان سیستم‌های امنیت فیزیکی را با ابزار آنالیز داده‌های حجیم (Big Data)، رسانه‌های اجتماعی و ورودی‌های دیگر یکپارچه کرده و قادر به ایجاد رابطه همبستگی بین آسیب‌پذیری‌های داخلی و تهدیدهای خارجی است. همچنین، داده‌های حاصل از منابع آگاهی موقعیتی اطلاعات بیشتری را برای تصمیم‌گیری بهتر فراهم می‌کنند. با استفاده از این اطلاعات و گزارش‌های موجود، مدیران می‌توانند درک کامل‌تری از محل وقوع تهدیدها و اثرات آن‌ها داشته روی مشاغل گوناگون داشته باشند. برای افزایش امنیت عمومی، مدیران باید درک بهتری از شرایط غیرعادی و  تهدیدها داشته و آن‌ها را بهتر مدیریت کنند.

در سیستم‌های نوین نظارتی از اطلاعات رسانه‌های اجتماعی برای تامین امنیت بهره گرفته می‌شود. رسانه‌های اجتماعی نقش مهمی در استراتژی‌های مدیریت امنیت در پروژه‌های شهر امن، حمل و نقل و... دارند. به گفته عدلان حسین معاون بازاریابی شرکت CNL، شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک، توئیتر، و اینستاگرام تآثیر زیادی روی رفتار فردی و اجتماعی افراد دارند. با آگاهی از این اثرات، مدیران و کارشناسان صنعت امنیت می‌توانند تهدیدهای امنیتی را شناسایی و پیش‌بینی کرده و با استفاده از سیستم‌های امنیتی با این تهدیدها مقابله کنند. رسانه‌های اجتماعی مانند هر سیستم دیگر متصل به راهکار PSIM (مدیریت اطلاعات امنیت فیزیکی) داده‌های لازم…

User Rating: Be the first one !

پیشنهاد برای مطالعه:

Voice_Activation_Faucet

شیرآلاتی که با دستیار صوتی باز و بسته می‌شوند

آیا روزی را تصور می‌کردید که بتوانید با فرمان صوتی کارهایی را به انجام برسانید؟ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *