دوشنبه , ۱ مرداد ۱۳۹۷
خانه / معرفی شرکت ها / رویدادهای شرکتهای داخلی / مهیار علیزاده، همراه سیباشهر در پویش مدیران فروش
alizade

مهیار علیزاده، همراه سیباشهر در پویش مدیران فروش

لطفا خودتان را معرفی بفرمایید.

اینجانب مهیار علیزاده متولد تیر ماه ۱۳۶۹ تحصیل کرده در رشته نرم افزار از سال ۱۳۹۰ در زمینه سیستم‌های حفاظتی و از اواخر سال ۱۳۹۵ نیز به عنوان مشاور در حوزه کسب و کار مشغول به فعالیت هستم.

آیا بازار صنعت حفاظت و ایمنی در ایران  رو به سامان است؟

با توجه به اینکه در بازار مرتبط با تکنولوژی فعالیت داریم و این صنعت با سرعت دچار تغییر است، همواره دچار نوساناتی بوده‌ایم و این نوسانات با توجه به شرایط اقتصادی امروز شدت بیشتری به خود گرفته و باعث شده بازار از حالت تعادل خارج شود که البته با برنامه‌ریزی و علمی تر شدن سیستم‌ها به ویژه در زمینه فروش می‌توان تا حد زیادی به سامان دادن شرایط موجود کمک کرده و در تلاطم ها آسیب کمتری دید.

مشکلات شما و همکارانتان در فروش چه مسایلی را شامل می شود؟

عدم تنظیم قیمت‌ها و واردات در بازار ، عدم توجه صحیح به قوانین جاری واردات و سیاست‌های هیجانی در بخشی از بازار از جمله مشکلاتی است که به ویژه در شرایط فعلی تشدید شده و باعث رکود یا شدیدتر شدن نوسانات موجود می‌شود.

برای حل این مشکلات چه راهکاری می‌توان پیشنهاد کرد؟

آگاه سازی نمایندگان و شبکه فروش مرتبط با شرکت ، تعامل و هم فکری با آنها و جلوگیری از تصمیمات هیجانی چه از جانب شرکت و چه از جانب نمایندگان فروش ( خرید بیش از حد تقاضای بازار )

به اعتقاد من در چنین شرایطی که بازار دچار نوسانات است شرکت‌هایی که بازار و کالای مشابه دارند لازم است که با یکدیگر تعامل داشته و با وضع سیاست‌های مشابه کمک کنند تا شبکه نمایندگی احساس امنیت بیشتری داشته باشد و به سمت تامین کاذب حرکت نکند، چرا که تامین کاذب در طولانی مدت نه به نفع نماینده و نه به نفع شرکت تامبن کننده خواهد بود و به نوسانات دامن خواهد زد.

دلیل حضور شما در کنار تیم سیبا شهر برای همراهی در پویش مدیران فروش چیست؟

همانطور که همکاران عزیز آگاه هستند امروزه در دنیا شیوه های علمی بسیاری وجود دارد که شرکت‌های بزرگ در مقاطع مختلف از آنها استفاده کردند تا بتوانند به بهترین شیوه محصولات خود را به بازار هدف عرضه کنند . با توجه به اینکه در صنعت سیستم‌های حفاظتی و الکترونیک در کشور بازار کالاهای بدون نام نیز با قدرت فعالیت می‌کنند و معمولا از شیوه‌های علمی برای فروش استفاده نمی‌کنند امروزه بیش از گذشته استفاده از این شیوه‌ها و هم فکری و همکاری مدیران فروش در شرکت‌های معتبر می‌تواند راهگشا باشد تا شرایط بازار سامان یافته و شرکت‌ها بتوانند با امکانات بهتر از شبکه فروش خود حمایت کرده و باعث پیشرفت آنها و در نهایت مجموعه خود شوند. با توجه به اینکه مجموعه سیبا شهر با رویکردی جدید و متفاوت نسبت به سایر همکاران خود قصد دارد به لایه های مختلف بازار توجه کند ، این فرصت را غنیمت شمرده و با کمال افتخار قصد همکاری با این نشریه را دارم.

 

لذا از مدیران فروش شرکت‌های سیستم های حفاظتی خواهشمند است اینجانب را در این راه حمایت نموده و با نظریات و تجربیات خود به هرچه وزین تر شدن این بخش از نشریه کمک نمایند.

چقدر رسانه‌ها را در رشد پیشرفت این صنعت موثر می‌دانید؟

رسانه‌ها می‌توانند با آگاهی بخشی به همکاران و مصرف کنندگان به رشد و پیشرفت این صنعت کمک شایانی نموده و از سواستفاده برخی از اعضای فعال در بازار که از این کمبود آگاهی بهره میبرند جلوگیری کنند.

حرف آخر :

با توجه به این موضوع که امروزه کمتر فروشگاه یا مجموعه‌ای در صنعت ما وجود دارد که صرفا با محصولات بدون نام و پشتیبانی فعالیت کند امید است بتوانیم با همکاری یکدیگر به بهتر شدن شرایط موجود در صنعتمان کمک کرده و شاهد رشد روز افزون شرکت‌های فعال و با سابقه در صنعت حفاظت و امنیت کشور باشیم.

 

 

 

 

 

پیشنهاد برای مطالعه:

riahi

ماندن در صحنه رقابت مستلزم حمایت مسئولین است

بهنام ریاحی، مدیرعامل و موسس شرکت راش سیستم   راش سیستم از کی و در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *