پنج شنبه , ۲۸ تیر ۱۳۹۷
خانه / اخبار / اخبار ویژه / مرکز کنترل پرواز بزرگترین پهپاد مسافربری جهان در گوانگ ژو چین
896adea2-ed77-4b7f-8e53-de000f13d214

مرکز کنترل پرواز بزرگترین پهپاد مسافربری جهان در گوانگ ژو چین

تقریباً یک سال پیش، کمپانی چینی Ehang با رونمایی از پهپادی غول پیکر تحت عنوان Ehang 184که برای جابجایی انسان ها و همچنین انتقال اندام های مصنوعی بدن انسان برای بیمارستان ها طراحی شده بود، تمامی نگاه ها را به خود جلب کرد. طولی نکشید که مقامات ایالت نوادای آمریکا، مجوز پرواز آزمایشی این پهپادها را در آسمان این یالت صادر کردند و این آخرین خبری بود که از این پهپاد در فضای وب منتشر شده بود.

بر اساس آخرین گزارش ها، دریک ژیانگ مدیرعامل Ehang در مصاحبه ای عنوان کرد که این شرکت اخیراً بیش از ۲۰۰ پهپاد ۱۸۴ را به صورت آزمایشی به پرواز درآورده که برخی از آن ها به طور کامل در حالت خودران مدت زمان تعیین شده را در آسمان گذراندند.

fa22998e-072e-4ed8-8f0c-7f69470c1694

اگرچه هنوز جزییاتی در خصوص مدت زمان این پروازها و همچنین تعداد دقیق پهپادهایی که مورد استفاده قرار گرفته اند، منتشر نشده اما این شرکت خاطرنشان کرد که توانسته از این طریق، اطلاعات زیادی را به منظور افزایش دقت پرواز و همچنین پایداری بیشتر پهپادها در آسمان گردآوری کند.

24306a3f-8d24-477c-a15e-a797b183035b

همانطور که اشاره شد، علی رغم موافقت مقامات ایالت نوادا، هنوز Ehang نتوانسته حتی یک پرواز را در آسمان این منطقه انجام دهد و مدیرعامل این شرکت نیز، بدون ارائه توضیحی خاص در خصوص علت اصلی این اتفاق، این موضوع را تایید کرد. اما جدای از این پروازهای آزمایشی، اخیراً تغییراتی نیز در موتور، ملخ و طراحی این پهپاد اعمال شده است که کاهش صدا، عملکرد بهتر، مصرف سوخت کمتر و اعتمادپذیری بیشتری را به دنبال داشته است.

اما بزرگ‌ترین اتفاق در این خصوص، راه اندازی مرکز فرماندهی پرواز این پهپاد در شهر گوانگ ژو چین است که به تازگی توسط مسئولین این شرکت رونمایی شده است. البته این مرکز فعالیت خود را از دو ماه پیش آغاز کرده و در آن، مانیتورینگ اطلاعات زنده از قبیل سرعت، ارتفاع، قدرت تک تک ملخ ها، موقعیت مکانی، دوربین بیرونی و داخلی و ارتباط با مسافر انجام می شود.

اگرچه راه اندازی این مرکز می تواند در نوع خود، اقدامی مهم از سوی این شرکت تلقی شود، اما سوالات متعددی بر ذهن علاقه مندان نقش می بندد. به عنوان مثال، آیا این مرکز همچنان در حال فعالیت است یا بنا به دلایلی از قبیل مشکلات مالی، فعلاً عملکرد آن متوقف شده است؟. با این حال، تصاویر منتشر شده از این مرکز نشان می دهد که تیم مستقر در این مرکز، از طریق نمایشگرهای بزرگ، لحظه به لحظه عملکرد پهپاد و همچنین وضعیت مسافر را زیر نظر می گیرند که می تواند اطمینان بیشتری را برای مسافران در حین پرواز به ارمغان آورد.

آقای ژیانگ هر گونه شایعه در خصوص ارسال تنها ۲۰۰ پهپاد ۱۸۴ در ماه رد و عنوان کرد که شرکت تحت هدایت وی، امسال بیش از ۱۰ هزار پهپاد را به خریداران اروپایی و آمریکایی تحویل داده است. وی افزود که این شرکت همچنان به تلاش های خود برای ارتقای مدل فعلی و همچنین تولید مدل های جدید ادامه خواهد داد.

اگرچه هنوز ویدیویی از جابجایی مسافران توسط این پهپاد منتشر نشده، اما بعید به نظر می رسد که این شرکت چینی، چنین پروژه ای را به دلیل مشکلات مالی به فراموشی بسپارد. بنابراین، به نظر می رسد که سال ۲۰۱۷، بهترین فرصت برای نمایش توانایی های Ehang 184 خواهد بود.

منبع: engadget.com

تقریباً یک سال پیش، کمپانی چینی Ehang با رونمایی از پهپادی غول پیکر تحت عنوان Ehang 184که برای جابجایی انسان ها و همچنین انتقال اندام های مصنوعی بدن انسان برای بیمارستان ها طراحی شده بود، تمامی نگاه ها را به خود جلب کرد. طولی نکشید که مقامات ایالت نوادای آمریکا، مجوز پرواز آزمایشی این پهپادها را در آسمان این یالت صادر کردند و این آخرین خبری بود که از این پهپاد در فضای وب منتشر شده بود. بر اساس آخرین گزارش ها، دریک ژیانگ مدیرعامل Ehang در مصاحبه ای عنوان کرد که این شرکت اخیراً بیش از ۲۰۰ پهپاد ۱۸۴…

User Rating: Be the first one !

پیشنهاد برای مطالعه:

photo_2018-04-30_00-17-21

این صنعت بیش از همه نیاز به علم روز دارد

عزیزالله پورسپاسی، یکی از بزرگان و پیشکسوتان صنعت حفاظت و ایمنی   کی و چگونه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *