چهارشنبه , ۳۱ مرداد ۱۳۹۷
خانه / بررسی محصولات / امنیت و زندگی / فناوری که تصمیمات راننده را با اسکن امواج مغزی وی پیش‌بینی می‌کند
Nissan Brain-to-Vehicle technology redefines future of driving
Nissan Brain-to-Vehicle technology redefines future of driving

فناوری که تصمیمات راننده را با اسکن امواج مغزی وی پیش‌بینی می‌کند

کمپانی نیسان از فناوری B2V خود رونمایی کرد. این فناوری با کمک اسکن مغز و بررسی امواج مغزی راننده می‌تواند تصمیمات بعدی وی را در رانندگی پیش‌بینی کند. در اصل نیسان خودروی خود را مجهز به این فناوری می‌کند. خودرویی که تصمیمات راننده را با اسکن امواج مغزی وی پیش‌بینی می‌کند.

این طرح مفهومی که نیسان از آن رونمایی کرده، به نام  Brain to Vehicle یا همان ارتباط مغز با خودرو از سوی این شرکت نامگذاری شده است. این سیستم با استفاده از تجهیزات تخصصی طراحی شده و می‌تواند  امواج مغزی راننده را تجزیه و تحلیل کند و به طور مستقیم بر عملکرد وسیله نقلیه تأثیر بگذارد.

به عنوان مثال، اگر سیستم متوجه شود که امواج مغزی سیگنال‌هایی را نشان می‌دهد که حاکی از این است که فرد می‌خواهد سرعت رانندگی را زیاد کند و یا قصد دارد به چپ یا راست خودرو را هدایت کند، این سیستم،  می‌تواند به شکل موثری حدود نیم ثانیه قبل از واکنش راننده، واکنش نشان دهد و متوجه تصمیم‌گیری راننده شود. اگر وسیله نقلیه به طور مستقل عمل می‌کرد، فناوری B2V می‌توانست به طور نظری برخی موارد را در مورد راننده خودروها شناسایی کند. حتی می‌توانست سبک رانندگی راننده‌های مختلف را مورد بررسی قرار دهد و واکنش راننده را در شرایط مختلف از پیش تعیین کند.

هم چنین این سیستم مجهز به نمایشگری است که می‌تواند برخی موارد را به اطلاع راننده برساند و به وی در رانندگی کمک کند. این سیستم در اصل نوعی نمایشگر جاده و مسیر بوده و به عنوان  Roadshow شناخته می‌شود.

پیشنهاد برای مطالعه:

maxresdefault

گجت پوشیدنی تم‌ترک ، تب‌سنجی جدید برای نظارت بر درجه حرارت بدن

احتمالا زیاد پیش آمده است که فرزندان یا یکی از اعضای خانواده، دچار تب شدید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *