چهارشنبه , ۳۱ مرداد ۱۳۹۷
خانه / مقالات / معرفی پروژه / فرزاد نوری، مدیرعامل شرکت فراگستر الکترونیک:

فرزاد نوری، مدیرعامل شرکت فراگستر الکترونیک:

برگزاری دوره‌های آموزشی فراگیر حفاظت الکترونیک هدیه ما به صنف است
متاسفانه در صنف ما کمبود دانش فنی هم در میان نصابان و حتی در میان بسیاری از وارد کنندگان کاملا مشهود است. حوزه حفاظت و امنیت حوزه بسیار گسترده و حساسی است که در تمام دنیا با سرعت پیشرفت می‌کند. چندین سال است آقای شخصیان در ذهن خود طرحی دارند و برای آن برنامه‌ریزی کرده‌اند و در نهایت استارت کار زده شد، پس از برنامه‌ریزی‌های بسیار سرانجام پس از یک سال مجوز برگزاری دوره‌های آموزشی فراگیر حفاظت الکترونیک با همکاری جهاد دانشگاهی گرفته شد. در نظر داشته باشید که خلا اصلی در بحث آموزش در دانشگاه‌ها ارتباط با صنعت است و با کمک فراگستر این خلا پرشده است. امکاناتی که دانشگاه دارد ما به هیچ عنوان در صنعت نداریم و امکاناتی که ما در صنعت داریم دانشگاه ندارد. صنعت و دانشگاه در کنار یکدیگر قرار گرفتند و یک فرآیند علمی کاربردی را با عنوان پودمان و یا یک دوره به وجود آوردند. دوره‌ای که در حال حاضر مجوز آن از سوی وزارت علوم صادر شده است ترکیبی از دو دوره نظارت تصویری ۱ و ۲ است و هر کدام از این پودمان‌‌ها ۳۲ ساعت است (۲۳ ساعت مطالب نظری و ۹ ساعت عملی).
این پودمان یک کمیته علمی دارد که این کمیته علمی از یکسال قبل کار خود را آغاز کرده است و آقای شخصیان به عنوان پیش‌نهاد دهنده دوره و سرفصل‌ها و آقای رزقی، مدیرعامل شرکت فراگستر هوشمند از اعضای کمیته علمی هستند و مابقی کمیته علمی را اعضای شاغل در دانشگاه و وزارت علوم تشکیل می‌دهند. کار ما در این‌جا دو بخش است، یک بخش پایه ریزی دروس و سرفصل‌ها و بخش دوم تدریس است. ما از شرکت فراگستر در بخش پایه‌ریزی در خدمت دوستان هستیم، اما در جلسه‌ای که برگزار شد به همراه دکتر محمدی اعلام کردیم که به سوی تمامی کسانیکه می‌توانند در زمینه تدریس به ما کمک کنند دست یاری دراز می‌کنیم و دوستان پس از تایید صلاحیت توسط کمیته علمی می‌توانند به عنوان مدرس با ما همکاری کنند.
در پودمان هرگاه ظریفت تعداد فراگیرها به حد نصاب برسد، پودمان برگزار می‌شود و در کل طول سال امکان برگزاری کلاس‌ها وجود دارد و برای آن زمان خاصی مشخص نشده است، در واقع این پودمان به صورت ترمیک نیست. همچنین نیازی نیست که فراگیران محترم تمامی دوره‌ها را بگذرانند و با توجه به نیاز خود دوره را انتخاب کرده و در انتهای دوره از سوی جهاد دانشگاهی خواجه نصیر مدرک دریافت می‌کنند.
ما تاکنون هیچ تحصیلات آکادمیکی مرتبط با حفاظت و الکترونیک و یا رشته‌ای تخصصی در این زمینه نداشتیم. ما حفاظت الکترونیک را به چهار گرایش اصلی ( نظارت تصویری،کنترل دسترسی، اعلام نفوذ و اعلام حریق) و چهار گرایش پشتیبان ( مقدمات فنی، مبانی شبکه، آموزش‌های حرفه‌ای و مراکز نظارتی) تقسیم کردیم که هرکدام از این گرایش‌ها به زیرشاخه‌های متفاوتی تقسیم می‌شود که هرکدام از عزیزان می‌توانند در گرایش متناسب با نیاز خود شرکت کنند.
همچنین ما افتخار می‌کنیم که از هیچ کجایی کپی برداری نکردیم. تک تک دروس حاصل یک کار تیمی است که در فراگستر صورت گرفته است. در واقع جزوات پس از تحقیق فراوان از سوی تیم فراگستر تدوین شده است. برخی معتقدند که این جزوات ترجمه‌ای از دروس خارج از کشور است، در صورتی که به هیچ عنوان این مساله درست نیست، چرا که نیاز ما در داخل با تمام دنیا متفاوت است و ما با توجه به نیازمان این دروس را تدوین کردیم.
در نظر داشته باشید که مباحث تئوریک بخشی از ماجرا است و دانشگاه در زمینه مباحث کارگاه‌های عملی و آزمایشگاهی نیازمند صنعت است؛ با توجه به اینکه این کار برای ما هیچ توجیح اقتصادی ندارد، ما در فراگستر آزمایشگاهی را تجهیز کردیم که به جرات می توان گفت مشابه آن به هیچ عنوان در ایران وجود ندارد.
این اقدام با صرف هزینه‌های بسیار زیادی صورت گرفته است و برای ما هیچگونه خاصیت انتفاعی ندارد، با وجود آن نیاز وجود همچین دوره‌ای را در بازار کشور حس کردیم. در واقع این دوره‌های آموزشی هدیه فراگستر به صنف است. ما این درچه‌ را باز کردیم و از این به بعد هرکدام از عزیزان که بخواهند ما را در این راه یاری کنند ما از آن استقبال می کنیم.
از سویی نصابان ما که وارد حریم خصوصی مردم می‌شوند باید از همه نظر نماینده قابلی برای صنف باشند. آبروی صنف باید در هر حالی حفظ شود و به عقیده من برگزاری این دوره آموزشی به نوعی آبروی صنف است.
فراگستر آن‌قدر به این دوره‌ها معتقد است و برای اعضای صنف خود اهمیت قایل است که حاضر شده عزیزانی که از درون صنف مایل به تحصیل در این دوره‌ها هستند را بورسیه کند. ما برای کسانیکه در این حوزه فعال هستند تخفیف ۵۰ درصدی گرفتیم و کسانیکه می خواهند از این تخفیف استفاده کنند می توانند با فراگستر تماس بگیرند، ما لیستی از متقاضیان تهیه می کنیم و این لیست را به دانشگاه ارائه خواهیم کرد و دوستان می‌توانند از این بورس استفاده کنند.
متقاضیان می‌توانند از طریق ورود به سامانه ثبت‌نامی دانشگاه، مشخصات خود را وارد کرده و ثبت نام کنند. همچنین دوستان می‌توانند به شماره کارت دانشگاه وجه را واریز کنند و پس از آن با شماره تلفن مرکز آموزش تماس بگیرند و اطلاعات را تلفنی به مسئولین آموزش منتقل کنند و از این طریق ثبت نام کنند.

پیشنهاد برای مطالعه:

photo_2018-02-12_20-13-35

تنوع، کیفیت و پشتیبانی بی‌نظیر راز موفقیت ما است

مصاحبه اختصاصی سیباشهر با بهزاد اسماعیل بیگی، مدیر بازرگانی شرکت آوابصیر در خصوص معرفی پروژه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *