پنج شنبه , ۲۸ تیر ۱۳۹۷
خانه / بررسی محصولات / صنعت نظارتی و امنیتی نیاز به مدیریت یکپارچه‌تری دارد
photo_2018-04-30_10-59-12

صنعت نظارتی و امنیتی نیاز به مدیریت یکپارچه‌تری دارد

پویان صادقی، مدیر عامل شرکت توانگستر الکترونیک

مختصری در خصوص فعالیت‌های شرکت بفرمایید، توانگستر الکترونیک از کی و در چه زمینه‌ای فعالیت خود را آغاز کرده است؟

می‌توان گفت که توانگستر الکترونیک یک شرکت نو پا است. این شرکت اواسط مرداد ماه سال اخیر به ثبت رسیده است. زمینه اصلی فعالیت شرکت واردات باتری صنعتی و موتور سیکلت با برند اسپارک و خدمات پس از فروش مجموعه توانگستر است. با وجود آن در دیگر حوزه‌های صنعت حفاظت و امنیت مانند سیستم‌های مدار بسته، درب‌های اتوماتیک، هوشمندسازی و اعلام و اطفا حریق در قالب فروش، کار و هم اجرا در زمینه مشاوره، نظارت و طراحی فعالیت داریم و صفر تا صد کار در شرکت انجام می‌شود. سیستم‌های اعلام سرغت ما و متعلقات آن نیز با برند سپارک در سطح ایران تولید می‌شود.

در زمینه حفاظت و امنیت با چه برندهایی کار می‌کنید؟

به غیر از اسپارک با برندهای دیگری نیز کار می‌کنیم. ما باتری‌‌ بسیاری از شرکت‌های وارد کننده سیستم‌های اعلام و اطفا حریق را تامین می‌کنیم و در واقع با آنها به نوعی تهاتر می‌کنیم. در سیستم‌های اعلام سرقت نیز با برند پارادوکس کار می‌کنیم و در برخی از موارد نمایندگی آن را داریم و مستقیم با شرکت آریادژنت کار فعالیت داریم. باوجود آن تنها برند ثبت شده ما اسپارک است که در سال ۱۳۹۷ قصد داریم برند دیگری را نیز به مجموعه اضافه کنیم.

موارد مصرف باتری‌های وارداتی شما چیست؟

ما ۲۱ ردیف کالا در صنعت باتری واردات داریم که هرکدام از این باتری‌ها مصارف خودش را دارد. ۶ ولت‌ها در صنعت نساجی، صنعت توزین، دوچرخه‌ها و اسکوترهای شارژی استفاده می‌شود. ۱۲ ولت‌ها نیز هر آمپراژی مصرف خودش را دارد، مثلا ۱۲ ولت ۱٫۳ به سفارش شرکت‌های تولیدکننده تابلو فرمان آسانسور وارد می‌شود. ۱۲ولت ۲٫۳ به سفارش یکی از شرکت‌های بنام در صنعت درب اتوماتیک وارد می‌شود. خیلی از این باتری‌ها در UPS، برخی در زمینه اعلام و اطفا با مصارف متفاوت مورد کاربرد دارد. در واقع عمده مصرف باتری‌های ما در صنعت حفاظت و امنیت و بخش کوچکی از آن در صنعت موتور سیکلت است که به دنبال توسعه آن هستیم.

دلیل انتخاب اسپارک از میان برندهای موجود در بازار چیست؟

اسپارک به معنی جرقه است و وقتی با دوستان در مورد ثبت برند جدید همفکری کردیم جرقه‌ای به ذهن ما خورد و همچنین وقتی قطب مثبت و منفی باتری به هم وصل می‌‌شوند ایجاد جرقه می‌کنند. این ایده برند اسپارک را برای ما تداعی کرد و به این دلیل اسپارک را انتخاب کردیم. همچنین به جرات می‌توان گفت که محصولات ما از نظر کیفیت بی‌نظیر است. ما یک سال گارنتی بی‌قید و شرط تعویض به باتری‌ها می‌دهیم که این گارانتی از زمان صدور فاکتور آغاز می‌شود. از سوی دیگر شاید به نظر برسد که باتری ساختار بسیار ساده‌ و تنها یک قطب مثبت و منفی دارد، اما با آموزش‌ در مورد ساختار باتری می‌توان عمر مفید آن را افزایش داد که ما این آموزش را به مشتریانمان می‌دهیم. ما شرایط ضمانت‌نامه داریم که باتری به چه شکلی نگهداری شود، هرچند که باتری‌های ما باتری سیلد سرب و اسید است و نیازی به نگهداری و تعمیرات ندارد، باوجود آن شرایط استفاده به گونه‌ای است که در طول عمر آن تاثیر دارد. همچنین باتری‌های ما قابل شارژ است. باتری‌های ما همیشه جدیدترین تاریخ تولید را دارد که این تاریخ روی باتری در کمپانی و تحت نظارت استاندارد حک شده است.

با چه شرکت‌هایی کار می کنید؟

خیلی از شرکت‌های بزرگ و صاحب نام در صنعت آسانسور از جمله شرکت‌هایی هستند که با ما کار می‌کنند، به عنوان مثال آچیلان دور یکی از شرکت‌هایی معتبری است که با ما کار می کند. آراد آسانسور و …

برنامه‌ریزی شما برای آینده چیست؟

در نظر داریم که باتری های متروی تهران را نیز تامین بکنیم، اقدامات اولیه انجام شده است و امیدواریم که بتوانیم در سال ۹۷ قرارداد بسیار خوبی با متروی تهران ببندیم.

حرف آخر…

از خداوند آینده روشن و بسیار خوبی را برای این صنعت می‌خواهم، چرا که صنعت نظارتی و امنیتی نیاز به مدیریت یکپارچه‌تری دارد. این صنعت پتانسیل‌های فراوانی دارد و درست است که اتحادیه‌ها در این زمینه خوب عمل کرده اند، با وجود آن اگر مدیریت بهتری در این صنعت صورت گیرد کسب و کار برای فعالان صنعت پر رونق‌تر خواهد شد.

 

 

پیشنهاد برای مطالعه:

riahi

ماندن در صحنه رقابت مستلزم حمایت مسئولین است

بهنام ریاحی، مدیرعامل و موسس شرکت راش سیستم   راش سیستم از کی و در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *