چهارشنبه , ۲۷ تیر ۱۳۹۷
خانه / معرفی شرکت ها / گزارش / سیکورزا ۲۰۱۷؛ بزرگتر و با استقبال گسترده‌تر در ابعاد بین‌المللی
Sicurezza

سیکورزا ۲۰۱۷؛ بزرگتر و با استقبال گسترده‌تر در ابعاد بین‌المللی

نمایشگاه بین‌المللی سیکورزا ۲۰۱۷ [i] از ۱۵ تا ۱۷ نوامبر توسط گروه فیرا میلانو[ii]، یکی از برترین گروه‌های برگزارکننده نمایشگاه‌های بین‌المللی در دنیا، در میلان با حضور بیش از ۴۵۰ کمپانی غرفه‌دار و با انواع برنامه‌های آموزشی و بیش از صد رویداد برگزار خواهد شد. این نمایشگاه فرصت مناسبی برای ارتقاء شبکه تجارت و ایجاد تحول و ارزش افزوده است.

Sicurezza 2014 data ita

در دنیای امروز، امنیت مقوله‌ای است که لزوم آن هم در بخش خصوصی و هم دولتی درک شده است. علاوه بر تروریسم بین‌المللی، عوامل متعدد دیگری نیز اهمیت این موضوع را افزایش می‌دهند. از یکسو زمینه‌های مختلفی که در آن‌ها رعایت مسائل امنیتی ضروری است از فرودگاه‌ها گرفته تا منازل و فروشگاه‌ها و خیابان‌ها. از سوی دیگر، با افزایش آگاهی جامعه، پذیرش و درخواست برای فعالیت‌های نظارتی و بهره‌گیری از فن‌آوری‌هایی که به آن‌ها در مدیریت بهتر دارایی‌ها، افراد و داده‌ها کمک می‌کند، افزایش یافته است.

در این راستا، طراحان، یکپارچه‌سازان سیستم، تولیدکنندگان و نصابان نقش کلیدی در تحول فن‌آوری موجود، و پیگیری راهکارهای یکپارچه‌سازی و همگرایی دارند و امنیت در واقع حق افراد جامعه و وظیفه کسانی است که باید آن را تامین کنند.

بنابراین، لازم است شبکه‌ای از متخصصان نیاز مشتریان را به سرعت و سادگی با برنامه‌های کاربردی قابل مدیریت از طریق گوشی‌های هوشمند برطرف کنند.

در سی و پنج سال گذشته، نمایشگاه سیکورزا از نمایش ساده محصولات به فرصتی بزرگ برای ایجاد شبکه، بحث و پیشرفت در بازار محصولات امنیتی شده است.

بازار اتوماسیون ساختمان و امنیت ایتالیا با گردش مالی بیش از ۲٫۲ میلیارد یورو در سال ۲۰۱۶ و با رشد ۵٫۱ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۵، امروزه بیش از گذشته در پی فرصت‌های جدید تجاری و راهکارهای پیشرفته است.

تعداد شرکت کنندگان در نمایشگاه امسال افزایش ۲۶ درصدی داشته و حضور بخش بین‌الملل (۱۷ درصد) در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش ۵۰ درصدی داشته است. این رویداد بصورت دو سال یکبار در سال‌های فرد برگزار می‌شود که این امر تشخیص علائم نشان‌دهنده اهمیت فزاینده آن را تسهیل می‌کند.

بین‌المللی بودن این نمایشگاه عامل رشد سرمایه‌های پروژه بواسطه خریداران است. ۲۰۰ خریدار برتر از ۳۶ کشور (حوضه مدیترانه، بالکان، اروپا، کشورهای حوضه دریای بالتیک شامل لیتوانی، لتونی و استونی، خاورمیانه و آفریقای شمالی) در ارتباط مستقیم با غرفه‌داران از طریق ملاقات‌های برنامه‌ریزی‌ شده قرار خواهند گرفت. در واقع به خاطر سیستم طراحی شده توسط گروه فیرا میلانو، غرفه‌داران پیش از شروع نمایشگاه قادر به شناسایی قرار ملاقات‌های برنامه‌ریزی شده و موارد مطلوب خود در حین برگزاری نمایشگاه خواهند بود.

Sicurezza 2015_IMG_9735

سیکورزا ۲۰۱۷ شامل بخش‌های مختلفی از جمله نظارت تصویری با حضور شرکت‌های ایتالیایی و بین‌المللی فعال در این حوزه، کنترل دسترسی و تشخیص نفوذ با ارائه انواع راهکارها، امنیت پسیو شامل انواع قفل‌ها و روش‌های ایمن‌سازی، اعلام و اطفاء حریق، و پهپادهای امنیتی است. همچنین در این نمایشگاه، پلیس و نیروهای مسلح نیز برخی از پیشرفته‌ترین راهکارهای امنیتی برای اهداف نظارتی و حفاظتی را به نمایش می‌گذارند.

تمرکز این نمایشگاه بر یکپارچه‌سازی فن‌آوری‌ها و راهکارهای طراحی شده بر مبنای الزامات خاص هر کاربرد است. تنوع و مدیریت امن، بلا درنگ، قابل اعتماد و دقیق اطلاعات از ویژگی‌های اصلی در ارائه فن‌آوری‌های امنیتی هستند. همانطور که در بخش کنترل دسترسی، قفل‌های الکترونیکی به سیستم‌های تشخیص هویت بیومتریک از جمله اثر انگشت مجهز شده‌اند و قادر به ذخیره و کنترل اطلاعات هزاران کاربر مختلف هستند، در بخش نظارت تصویری دوربین‌هایی ارائه می‌شوند که تصاویر اچ‌دی را با انواع شرایط نوری تولید می‌کنند، که این تصاویر حتی در پیگیری‌های قضایی به کار می‌روند. در بخش تشخیص و مقابله با نفوذ نیز یکپارچه‌سازی مدیریت ساختمان‌ها اعم از منزل و محل کار مورد نظر است بطوریکه بتوان از راه دور از طریق اپلیکیشن امور را کنترل کرد. علاوه بر این، راهکارهای ماژولار و سیستم‌های انتقال اطلاعات قادر به انتقال بلادرنگ بخش زیادی از اطلاعات از انواع سنسورها با احتمال شناسایی ناهنجاری‌ها و فعالیت‌های نظارتی هستند.

نوآوری‌ها و برنامه‌های آموزشی برای متخصصان

امروزه با تحول فن‌آوری، تغییرات مهمی نیز در همه حرفه‌های فنی و تجاری مرتبط با صنعت امنیت در حال وقوع است.

طراحان سیستم‌های امنیتی و نظارت تصویری، ارتباط نزدیک‌تری با شرکت‌ها، مدیران پروژه و کاربران نهایی دارند. در واقع واسط بین تولیدکنندگان و مشتریان، نصابان هستند که پیشنهادات مناسبی برای مشتریان دارند و با ارائه خدمات نگه‌داری پس از نصب سیستم اعتماد مشتری را جلب می‌کنند.

علاوه بر این، شرکت‌ها و اپراتورها امروزه مسئولیت بیشتری در قبال عملکرد و مدیریت کارآمد سیستم‌هایی که تولید، طراحی یا نصب کرده‌اند، دارند.

نصابان و مدیران امنیتی و نیز همه افراد مسئول در حوزه امنیت دارای مهارت‌هایی هستند و آموزش‌هایی دیده‌اند که برای ارائه کارآمد همه انواع سیستم‌ها چه در بخش خصوصی و چه دولتی ضروری هستند.

بنابراین، سیکورزا ۲۰۱۷ روی نوآوری‌های افراد متخصص و خبره نیز متمرکز شده است.

همچنین در طی نمایشگاه‌، ملاقات‌هایی با محور قوانین جدید اروپا در مورد حریم خصوصی برنامه‌ریزی شده است. بازدیدکنندگان و غرفه‌داران منطبق بر حریم خصوصی شرکت خود و با توجه به قوانین جدید اروپا می‌توانند از نوآوری امسال نمایشگاه با عنوان حریم خصوصی مخاطب[iii] نیز بهره بگیرند.

در بخش فن‌آوری اطلاعات و ارتباط، راهکارهای مبتکرانه از نظر محصولات امنیت سایبری، نظارت ویدئویی، اینترنت اشیاء، ذخیره‌سازی و اتصالات ارائه خواهند شد.

در بخش پهپادها، کمپانی‌های ایتالیایی و بین‌المللی و موسسات تخصصی پرواز وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین شرکت خواهند داشت. در این قسمت امکان مشاهده پهپادهای در حال پرواز نیز وجود خواهد داشت. در این بخش انواع مدل‌های مورد استفاده توسط مجریان قانون، پلیس محلی، شرکت‌های خصوصی امنیتی، آتش‌نشانی و صلیب سرخ ایتالیا برای عملیات نجات در بلایای طبیعی قابل مشاهده است.

 همچنین، فضایی به راهکارهای امنیتی برای مشاغل و صنعت توزیع انبوه اختصاص داشته و میزبان بحث‌هایی بین متخصصان خرده‌فروشی و تولیدکنندگان فن‌آوری در مورد راهکارهای طراحی شده برای انواع فروشگاه‌ها است.

در برنامه آموزشی سیکورزا پیش‌بینی شده است که در طی این سه روز روی موضوعاتی نظیر قوانین جدید حریم خصوصی و تاثیر آن روی متخصصین، مدیریت و حفاظت اطلاعات، شهر هوشمند، امنیت و حمل و نقل شهری، استفاده از هوش مصنوعی برای مقاصد امنیتی، مقابله با تروریسم، استانداردهای جدید موثر بر صلاحیت حرفه‌ای، اتوماسیون ساختمان و نقش امنیت در طراحی ساختمان تمرکز شود.

علاوه بر این، نمایشگاه سیکورزا فرصتی است برای ارائه یافته‌های مطالعات پژوهشی مهم که معیارها، نمونه‌های برتر و نیازهای مشتری را شناسایی می‌کنند.

در واقع، یافته‌های حاصل از مشاهده واقعی‌سازی مدل‌های شهر هوشمند و امن در شهرهای ایتالیا و خلاصه دو نظرسنجی انجام شده توسط گروه فیرا میلانو (نظرسنجی‌های گروه ایپسوس[iv] در مورد آگاهی ایتالیایی‌ها و اَنسی لًمباردیا[v] در مورد انتشار و استفاده از راهکارهای امنیتی در شهرهای ایتالیا)، و نیز چشم‌انداز نیازها و الزامات بازار در بخش خصوصی و دولتی ارائه خواهد شد.

هم‌افزایی‌های استراتژیک: ساختمان هوشمند و ایتاس‌سیکورا[vi]

با توجه به احساس نیاز به وجود فضای بحث و گفتگو برای متخصصان، دو رویداد بسیار جالب همزمان با سیکورزا جهت ارائه فن‌آوری‌ها و حرفه‌های جدید وابسته به نقش اپراتورهای امنیتی برنامه‌ریزی شده است.

نمایشگاه ساختمان هوشمند پروژه مشترک و حاصل همکاری بین کمپانی پنتااستودیو[vii]، با سال‌ها تجربه در بخش مخابرات و فن‌آوری‌های نوین، و فیرا میلانو، مایل به ارائه بررسی جامع و مفصل مفهوم ساختمان هوشمند، است. این رویداد در قسمتی از سالن شماره سه برگزار شده و بازدید آن برای کلیه بازدیدکنندگان سیکورزا آزاد است. مواردی نظیر کابل‌کشی عمودی، کاربردهای اینترنت اشیاء، استانداردهای یکپارچه‌سازی سیستم‌ها، امضای دیجیتال و صوتی تصویری نمایش داده خواهند شد.

همچنین کارگاه‌هایی برگزار خواهد شد که در آن‌ها جنبه‌های جدید موثر بر ساختمان هوشمند از جمله کاربرد صحیح قوانین ساختمان برای مثال در مورد پهنای باند مصرفی ساختمان، روشنایی هوشمند و سیستم‌های ذخیره انرژی معرفی می‌شوند. کارگاه‌هایی نیز با محور آموزش طراحی با مدل سه بعدی بی‌آی‌ام[viii] به عنوان ابزار اصلی برای یکپارچه‌سازی سیستم‌ها و حفاظت صحیح از آن‌ها برگزار می‌شود.

رویداد دو روزه دیگری نیز در ارتباط با صنعت بیمه همزمان با نمایشگاه سیکورزا برگزار می‌شود که این رویداد با بخش امنیت نمایشگاه هم‌افزایی دارد. رویداد ایتاس سیکورا برای اولین بار در نمایشگاه امسال با پوشش رسانه‌ای نشریه آنلاین و تخصصی صنعت بیمه، اًسرواتوریو[ix]، برگزار خواهد شد.

به خاطر کارگاه‌های آموزشی و ملاقات‌هایی که در مرکز کنفرانس اِستِلا پًلِیر[x] فیرا میلانو برگزار می‌شود، بازدیدکنندگان قادر به بحث، تحلیل، و مقایسه ایده‌ها روی موضوعات مربوط به تغییرات شدید ماهیت مالی، فن‌آورانه، عملیاتی و محیط زیستی خواهند بود.

این رویداد فرصتی را برای بیمه‌گران فراهم می‌کند تا به دور از پیش‌داوری‌ها تصویر مثبت‌تری از صنعت بیمه داشته باشند. محور بحث‌ها از الزامات بیمه گرفته تا ایجاد پوشش بیمه‌ای موثر و استراتژی‌های بازاریابی بیمه و موارد مشمول بیمه برای امنیت ساختمان و بلایای طبیعی را شامل می‌شود.

اگر با نگاه جزئی‌تر بررسی کنیم، هدف این رویداد شرکت‌های بیمه، بانک‌ها، مدیران ساختمان‌ها، صنعت خودرو و … است.

بازدید از سیکورزا بدون اتلاف وقت و هزینه

برنامه‌ریزی‌های نمایشگاه سیکورزا، از جمله خدمات پیش ثبت نام آنلاین، به گونه‌ای است که بازدیدکنندگان مجبور نیستند زمان زیادی را در صف برای گرفتن بلیط صرف نمایند و از سوی دیگر هزینه خرید بلیط بصورت آنلاین از تخفیف ویژه برخوردار است.

علاوه بر این، آژانس‌ مسافرتی رسمی فیرا میلانو با انواع خدمات تفریحی و مسافرتی و اقامت در بهترین هتل‌های میلان را به بازدیدکنندگان سیکورزا ارائه می‌دهد.

i] Sicurezza 2017]

ii] Fiera Milano]

iii] Audit privacy]

iv] Ipsos]

v] ANCI Lombardia]

vi] ITASSICURA]

vii] Pentastudio]

(viii] Building Information Modeling (BIM]

ix] Osservatorio]

x] Stella Polare]

نمایشگاه بین‌المللی سیکورزا ۲۰۱۷ [i] از ۱۵ تا ۱۷ نوامبر توسط گروه فیرا میلانو[ii]، یکی از برترین گروه‌های برگزارکننده نمایشگاه‌های بین‌المللی در دنیا، در میلان با حضور بیش از ۴۵۰ کمپانی غرفه‌دار و با انواع برنامه‌های آموزشی و بیش از صد رویداد برگزار خواهد شد. این نمایشگاه فرصت مناسبی برای ارتقاء شبکه تجارت و ایجاد تحول و ارزش افزوده است. در دنیای امروز، امنیت مقوله‌ای است که لزوم آن هم در بخش خصوصی و هم دولتی درک شده است. علاوه بر تروریسم بین‌المللی، عوامل متعدد دیگری نیز اهمیت این موضوع را افزایش می‌دهند. از یکسو زمینه‌های مختلفی که در آن‌ها…

User Rating: Be the first one !

پیشنهاد برای مطالعه:

alizade

مهیار علیزاده، همراه سیباشهر در پویش مدیران فروش

لطفا خودتان را معرفی بفرمایید. اینجانب مهیار علیزاده متولد تیر ماه ۱۳۶۹ تحصیل کرده در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *