سه شنبه , ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
خانه / اخبار / ثبت رکورد سه ماهه آمازون از تجارت ابری
offAmazon

ثبت رکورد سه ماهه آمازون از تجارت ابری

به نقل از ایسنا، تجارت‌های ابری آمازون سودش را به یک رکورد رساند و این شرکت با ۲۹٫۱۳ میلیارد دلار به سودآورترین درآمد سه ماهه در تاریخ ۲۲ ساله خود رسید.
با کمک خدمات کسب و کاری در حال رشد وب‌سایت آمازون، این شرکت به سودآورترین درآمد سه ماهه در تاریخ ۲۲ ساله خود رسید. درآمد این شرکت از ۲۲٫۷۲ میلیارد در سال گذشته به ۲۹٫۱۳ میلیارد دلار افزایش یافت و با گزارش سه ماهه خود به فیس بوک به عنوان نقطه امیدی در بخش‌های فناوری پیوست که اخیرا برخی از گزارش‌های ناامیدکننده را اعلام می‌کنند.

آمازون اغلب بین سودآوری و زیان‌آوری در تلاطم بوده و این موضوع بسته به تصمیم‌هایش برای کسب پول از طریق کسب‌و‌کار‌های جدید است.

در اولین سه ماهه سال ۲۰۱۶ که در ماه مارس پایان یافت، آمازون درآمد خالص ۵۱۳ میلیون دلاری را گزارش کرد که به معنای ۱٫۰۷ دلار به ازای هر سهم است و در مقایسه با ضرر ۵۷ میلیون دلاری و ۱۲ سنت برای هر سهم در مدت زمان مشابه سال گذشته، یک رشد محسوب می‌شود.

قیمت سهام آمازون چند ساعت پس از انتشار گزارش مالی شرکت، ۱۲ درصد افزایش یافت و سرمایه‌گذاران پس از گزارش‌های ناامیدکننده اپل، گوگل، مایکروسافت و اینتل، از اینکه شاهد سودآوری این شرکت بودند، راضی به نظر می‌رسیدند. این نتایج همچنین از تخمین‌های تحلیل‌گران که ۵۸ سنت برای هر سهم و درآمد ۲۷٫۹۸ میلیارد دلاری را حدس زده بودند، فراتر بود.

بزرگترین منبع سود این شرکت، خدمات وب آمازون است، تجارت‌های رایانش ابری که از دهه گذشته آغاز شده‌اند و حالا می‌توانند بیش از ۱۰ میلیارد درآمد در طول سال به دست آورند.

در گزارش درآمد، جف بزوس – مدیرعامل آمازون – عملکرد دستگاه‌های سخت‌افزاری را از موضوعات در حال رشد سرمایه‌گذاری اعلام کرد، اگرچه از ذکر جزئیات که از ویژگی‌های آمازون است خودداری شد. بزوس گفت که مشتریان در این سه ماهه در مقایسه با سال گذشته دو برابر بیشتر فایر‌تبلت خریداری کرده‌اند.

سال گذشته آمازون به فروش سالانه ۱۰۰ میلیارد دلار رسید. سرمایه‌گذاران معتقدند که این شرکت حتی می‌تواند از نظر اندازه هم بزرگتر شود، زیرا تجارت آنلاین هنوز هم بخش کوچکی از کل میزان خرده‌فروشی را در بر می‌گیرد. بر اساس آمار eMarketer که یک شرکت تحقیقاتی فناوری است، انتظار می‌رود که فروش آنلاین در سال ۲۰۱۶ در آمریکا به ۳۸۵ میلیارد دلار یا هشت درصد از کل میزان خرده‌فروشی برسد.

آمازون از معدود شرکت‌های فناوری در اندازه خود است که رشد درآمد دورقمی دارد. میزان خرده‌فروشی این شرکت در آمریکای شمالی با افزایش ۲۷ درصدی به ۱۷ میلیارد دلا در سه ماه رسید در حالی که فروش بین‌المللی آن ۲۴ درصد افزایش داشت و به ۹٫۵۷ میلیارد دلار رسید.

آمازون همچنین اعلام کرد که انتظار می‌رود درآمد سه ماهه جاری بین ۲۸ تا ۳۰٫۵ میلیارد دلار و درآمد عملیاتی آن بین ۳۷۵ تا ۹۷۵ میلیون دلار باشد.

به نقل از ایسنا، تجارت‌های ابری آمازون سودش را به یک رکورد رساند و این شرکت با ۲۹٫۱۳ میلیارد دلار به سودآورترین درآمد سه ماهه در تاریخ ۲۲ ساله خود رسید. با کمک خدمات کسب و کاری در حال رشد وب‌سایت آمازون، این شرکت به سودآورترین درآمد سه ماهه در تاریخ ۲۲ ساله خود رسید. درآمد این شرکت از ۲۲٫۷۲ میلیارد در سال گذشته به ۲۹٫۱۳ میلیارد دلار افزایش یافت و با گزارش سه ماهه خود به فیس بوک به عنوان نقطه امیدی در بخش‌های فناوری پیوست که اخیرا برخی از گزارش‌های ناامیدکننده را اعلام می‌کنند. آمازون اغلب بین سودآوری…

User Rating: Be the first one !

پیشنهاد برای مطالعه:

thumbnail (1)

حضور کیونپ در الکامپ ۹۷

کیونپ با هدف آشناسازی مشتریانش با آخرین محصولات این شرکت در ۲۴ امین دوره از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *