دوشنبه , ۱ مرداد ۱۳۹۷
خانه / معرفی شرکت ها / رپورتاژ / تنها مشکل ما اطلاعات کم کارفرما است
hashemi2

تنها مشکل ما اطلاعات کم کارفرما است

هادی هاشمی پور، یکی از نصابان صنعت حفاظت و ایمنی و مدیرعامل شرکت چشم الکترونیک بیدار

 

از چه سالی و چگونه وارد این صنعت و صنف شده‌اید؟

در سال ۱۳۸۳ نصب سیستم‌های خفاظتی برای طلافروشی‌ها اجباری شد. ما در آن زمان طلا فروشی داشتیم و پس از تحقیق در این خصوص به این حوزه علاقه‌مند شدم و سیستم مغازه خودمان را خودم نصب کردم. کم کم اطلاعاتم را در این زمینه بالا بردم و همکاران و دوستان فعال در صف طلافروشان که مرا می‌شناختند نصب سیستم‌هایشان را به من سپردند. در واقع ورود من به این حوزه ناخودآگاه بود. در دانشگاه در رشته کامپیوتر مشغول به تخصیل شدم و در سال ۱۳۸۷ پس از اخذ مدرک کاردانی در این رشته شرکت چشم الکترونیک بیدار را ثبت کردم. در واقع نزدیک به ده سال از تاسیس شرکت چشم الکترونیک بیدار می‌گذرد.همین رشته را ادامه دادم و در مقطع کارشناسی ارشد نیز رشته هوش مصنوعی را دنبال کردم. در این زمان خانه هوشمند را نیز به مجموعه خود اضافه کردم. ما در زمینه حفاظتی و امنیتی در حوزه  نصب دوربین، دزدگیر، اعلام حریق و رد یاب خودرو فعالیت می کنیم.

شرایط شما در زمینه خانه هوشمند نسبت به حوزه حفاظت و ایمنی به چه صورت است؟

ما از شرایط خانه هوشمند راضی هستیم،‌ چرا که کار مهندسی تر است.در نظر داشته که در رشته هوش مصنوعی تحصیل کردم و دوره‌های الکترونیک را نیز گذرانده‌ام. به نظرم شرایط در خانه هوشمند بسیار مساعدتر است، متاسفنه در حال حاضر حتی نصابان ماهواره و آیفون تصویری نیز در حوزه نصب سیستم‌های حفاظتی و امنیتی ورود کرده‌اند و این حرفه را خراب کرده‌اند.

با چه برندهایی کار می‌کنید؟

معمولا در پروژه‌های حرفه‌ای با برندهای اکسیس یا سامسونگ کار می‌کنیم. برای پروژه‌های معمولی و عرف بازار نیز از برندهای داهوا،‌ هایک ویژن و سایر برندهایی که همکاران ما در بازار با آن کار می کنند استفاده می‌کنیم.

دلیل شما از انتخاب این برنده چیست؟

کیفیت و همچنین آپشن‌هایی که مشتری به آن نیاز دارد دلیل انتخاب برند است. در پروژه‌ها شما باید نیاز کارفرما را در نظر بگیرید. در پروژه‌های سنگین نیاز گارفرما بسیار متفاوت است.

صنف شما با چه مشکلاتی دست به گریبان است؟

به نظر من تنها مشکل ما اطلاعات کم کارفرما است. متاسفانه کارفرماهای ما اطلاعات چندانی نسبت به این صنعت ندارند و بعضا شاهد برندهای تقلبی نیز در بازار هستیم.

چطور می توان اطلاعات کارفرما را بالا برد؟

با برگزاری نمایشگاه‌ها می‌توان این خلا را پر کرد و باید به جای فروش بیشتر به بحث آموزش در نمایشگاه‌ها توجه کنیم. ما هیچگاه در نمایشگاه‌ها بر بحث فروش تمرکز نمی‌کنیم و تمام تلاشمان را می‌کنیم تا در خصوص آموزش کار کنیم. اطلاع‌رسانی از هر طریقی مانند روزنامه، مجله و … یاری رسان ما در این زمینه است. همچنین برخی از همکاران ما تنها در فکر فروش هستند و این در حالی است که ما باید در فکر خدمات رسانی هم باشیم. برخی از همکاران پس از گرفتن پروژه به دلیل کیفیت پایین کار حتی جواب تلفن کارفرما را نیز نمی دهند.

از واردکنندگان کالا چه انتظاری دارید؟

واردکنندگان نباید تنها به فکر سود خود باشند،‌آنها باید به فکر ماندگاری برند و کیفیت باشند که اگر به این صورت باشد هم وارد کننده سود می‌برد هم ما و هم کارفرمای نهایی.

 

پیشنهاد برای مطالعه:

riahi

ماندن در صحنه رقابت مستلزم حمایت مسئولین است

بهنام ریاحی، مدیرعامل و موسس شرکت راش سیستم   راش سیستم از کی و در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *