دوشنبه , ۱ مرداد ۱۳۹۷
خانه / مقالات / توسعه کسب و کار / برترین توصیه های تخصصی ده تن از نقش آفرینان بازار امنیت
Questions and clear strategy and solutions for business leadership with a straight path to success choosing the right strategic path with yellow traffic signs cutting through a maze of tangled roads and highways.
Questions and clear strategy and solutions for business leadership with a straight path to success choosing the right strategic path with yellow traffic signs cutting through a maze of tangled roads and highways.

برترین توصیه های تخصصی ده تن از نقش آفرینان بازار امنیت

مترجم: سارا ایزدیار

تکنولوژی، محصولات و خدمات در بازار حفاظت نقش حیاتی ایفا می­کنند، اما پشت همه این­ها افرادی هستند که به­ همان اندازه مهم‌اند. سایت سورس­سکیوریتی[i] در سال جاری به معرفی تعدادی از شخصیت­های کلیدی بازار حفاظت پرداخته است. در این گزارش با طیف گسترده­ ای از تجارب و دیدگاه­های افراد مهم که این صنعت را تشکیل می­دهند، مواجه می‌شوید. در واقع ده‌ تن از  نقش ­آفرینان بازار امنیت به این سوال پاسخ دادند که: بهترین توصیه تخصصی که دریافت کرده­ اید چه (و از جانب چه کسی) بوده است؟

————————————————————————————-

اسکات برادرز، معاونت اجرایی توسعه شرکت آنکَم[ii]

گوش کنید، گوش کنید، و بیشتر گوش کنید. البته خودم نیاز دارم تا در این زمینه آموزش بیشتری ببینم زیرا به دلیل شور و شوقم به «شنیده شدن» به این سمت کشیده می­شوم، درحالی که باید گوش کنم. این ویژگی من است که به­ طور مداوم کار می­کنم و به ­دنبال بازخورد هستم. شنیدن برای من معادل یادگرفتن است و گاهی اوقات بهترین ایده­ها از صحبت­هایی برمی­آیند که انتظارشان را نداریم. ما در آنکَم با فراهم کردن یک محیط باز، این نوع تعامل را در تمام سطوح ارتقا داده­ایم.

دان اریکسون، مدیر عامل شرکت سکیوریتی اینداستری[iii]

خود را دست ­کم نگیرید. جان استرویا[iv]، کسی که یکی از روسای اسبق اِس­آی­اِی[v] بوده و درحال حاضر رئیس همیلتون[vi] است به معنای واقعی کلمه اولین کسی بود که من را تشویق کرد تا برای کسب جایگاه مدیریت عاملی در اِس­آی­اِی درخواست بدهم. در آن زمان در کار خود، با رسیدگی به روابط دولتی، کاملاً احساس راحتی می­کردم و به این موقعیت اهمیت نمی­دادم. جان، علی رغم ملاحظات من در مورد اینکه آیا برای اینکار آماده هستم یا نه، فعالانه من را تشویق کرد.

لیام مَک­شِین، مدیر فروش پرفکت دیسپلی تکنولوژی[vii]

فرصت­ها را از دست ندهید. تاسف خوردن برای کاری که کرده­اید بهتر از تاسف خوردن برای کاری است که نکرده­اید! (نقل از یکی از مربیان در اولین شرکت خدمات مالی من)

اِدی رینولدز، رئیس و مدیرعامل ایلومینار[viii]

بسیاری از پدر و مادرهای دوستانم در دوران کودکی همیشه به من می­گفتند: «اگر به تو فرصتی نمی­دهند، آن را خودت بساز».

اسکات شافر، رئیس منتخب شرکت سکیوریتی اینداستری[ix]

پدر من در صنعت عمده لوازم خانگی[x] بود و در عمل نشان داد که کار بیشتر نسبت به رقبا چقدر اهمیت دارد. او همچنین اصرار داشت هر تماسی در اولین فرصت و حداکثر تا پایان همان روز کاری پاسخ داده شود.

کیم لوی، مدیر بازاریابی وندربیلت اینداستریز[xi]

بهترین توصیه­ای که دریافت کردم این است که ما تنها با خودمان رقابت می­کنیم. اگر همواره تلاش کنیم دانش و عملکردمان را بهبود دهیم، موفقیت در پی خواهد آمد. هیچ مرزی وجود ندارد و مادامی که خودمان برای خودمان حد و مرزی قائل نشویم قادریم در هرکاری که در تلاش برای انجام آن هستیم موفق شویم. این توصیه چیزی است که من از سال­های خیلی جوانی شنیدم و کاملاً به آن اعتقاد دارم. این توصیه از جانب پدرم چاک رابینسون[xii] بود.

توماس جِی لَنگِر، رئیس اِیسیس اینترنشنال[xiii]

بهترین توصیه­ای که دریافت کردم از جانب پدرم و کاملاً اتفاقی بود. در آن زمان ۶۰ ساله و در حال یادگیری طراحی به کمک کامپیوتر بود. با این کار میز طراحی­اش دیگر بلااستفاده می­شد. از او پرسیدم چرا حالا و چرا در ۶۰ سالگی این­کار را انجام می­دهد؟ پاسخ داد او نیست که انتخاب می­کند چه زمانی پیشرفت­ها، حرفه و تخصصش را از او می­گیرند. من هرگز این حرف را فراموش نکردم و به­ همین دلیل هرگز در وضعیت موجود ثابت نمی­مانم. تغییر و پیشرفت در همه چیز حتمی است.

توماس کوک، معاونت فروش در هانوا تِکوین آمریکا[xiv]

اولین مدیر من، مارتی مِیِر[xv]، به من یادآور شد چه زمانی باید احساسات را از فعالیت کاری خود دور کنیم؛ به­ ویژه وقتی در حال مذاکره یا معرفی خود یا محصولتان هستید.

فردریک نیلسون، معاون مدیرعامل اکسیس کامیونیکیشنز در آمریکا[xvi]

در طول سال­ها مدیر من، بودیل سونسون[xvii]، معاونت فروش بین­المللی در اکسیس، توصیه ارزشمندی به من کرده است. او می­گوید شغل شما «دوی ماراتون است نه دوی سرعت»، به این معنی که برای دستیابی به موفقیت پایدار باید در زندگی کاری، تعادل داشته باشید و برای اینکه بتوانید فراز و نشیب­های کسب و کار و شغل خود را مدیریت کنید باید مقاوم و قوی باشید.

کِنِت هون پترسِن، مدیر فروش و بازاریابی مایلستون سیستمز[xviii]

مدیرعامل شرکت سابق من، فلمینگ تَمستورف[xix] در عمل نشان داد نباید هرگز به کسی بگویید «دیدی؟ بهت گفته بودم.» او هرگز خودش این کار را نکرد. وی همیشه می‌گفت اگر فراتر از مرزها بازی می­کنید، احتمال شکست هم وجود دارد. اگر ریسک می­کنید، ممکن است موفق نشوید. او هرگز نگفت «

[i] SourceSecurity.com

[ii] Scott Brothers, Executive Vice President of Corporate Development, Oncam

[iii] Don Erickson, CEO of the Security Industry Association

[iv] John Stroia

[v] Security Industry Authority

[vi] Hamilton

[vii] Liam McShane, Sales Director at Perfect Display Technology

[viii] Eddie Reynolds, President & CEO of Iluminar

[ix] Scott Schafer, Chairman-elect of the Security Industry Association

[x] Major appliance industry

[xi] Kim Loy, Director of Marketing at Vanderbilt Industries

[xii] Chuck Robinson

[xiii] Thomas J. Langer, President of ASIS International

[xiv] Thomas Cook, Vice President of Sales at Hanwha Techwin America

[xv] Marty Meyer

[xvi] Fredrik Nilsson, Vice President of the Americas at Axis Communications

[xvii] Bodil Sonesson

[xviii] Kenneth Hune Petersen, Chief Sales and Marketing Officer of Milestone Systems

[xix] Flemming Tamstorf

پیشنهاد برای مطالعه:

1250-x-550_1

گرایشات بازار امنیت در سال ۲۰۱۸

مترجم: سارا ایزدیار حرکت اقتصادی ایالات متحده در سال ۲۰۱۷ شرایط مطلوبی را برای رشد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *