دوشنبه , ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
خانه / اخبار / اخبار شرکت ها / بازوی روباتیک اپل؛ راهکاری جدید برای حفاظت از محیط زیست
apple Robot

بازوی روباتیک اپل؛ راهکاری جدید برای حفاظت از محیط زیست

ربات جدید اپل به نام “لیام” از برنامه‌های این کمپانی برای استفاده بهینه از انرژی و سوئیچ کردن به منابع انرژی‌های تجدیدپذیر در کارخانه‌های اپل است. حتی قرار است در تمام محصولات اپل از کاغذهای بازیافت شده استفاده شود. به گزارش آی.سی.تی پرس این بازوی روباتیک ساخت اپل برای خرد و قطعه قطعه کردن گوشی‌های قدیمی آیفون بمنظور بازیابی ساخته شده است.
فرآیند این روبات کاملا ساده است. در ابتدا گوشی توسط “لیام” برداشته شده و برای مشخص شدن مدل و ساخت آن، توسط روبات اسکن می‌شود. بعد از اینکه مرحله اسکن کامل شد، “لیام” شروع به خرد کردن و جدا کردن قسمت‌های مختلف گوشی اسکن شده می‌کند. هر گوشی در این فرآیند طی تنها ۱۱ ثانیه کاملا تکه‌تکه می‌شود. در هر ساعت حدود ۳۵۰ گوشی داخل سیستم می‌شود و این آمار در طی یک سال به ۱٫۲ میلیون آیفون می‌رسد.
این سیستم در مقایسه با سایر روش‌هایی که برای بازیافت اسمارت‌فون‌ها وجود دارد، بسیار دقیق‌تر عمل می‌کند. با این سیستم برخی از اجزای تشکیل دهنده مانند طلا، مس، پلاتینیوم، لیتیوم، آلومینیوم و استیل قابل جداشدن بوده و می‌توان از آنها برای ساخت دستگاه‌های الکتریکی جدید استفاده کرد.
اپل در مورد اینکه “لیام” از چه زمانی کارش را شروع کرده، اطلاعاتی در اختیار رسانه‌ها قرار نداد و تنها نکته‌ای که اذعان داشت آن بود که این پروژه همچنان در مرحله تحقیق و توسعه قرار دارد و تکمیل نشده است. فعلا روبات “لیام” روزهای دوشنبه تا جمعه کار می‌کند.
هنوز مشخص نیست که چند سیستم از “لیام” ساخته شده است. شاید فعلا فقط یک نمونه از آن تاکنون تولید شده است. به هر حال این سیستم فواید بسیاری برای محیط زیست به ارمغان می‌آورد.

ربات جدید اپل به نام "لیام" از برنامه‌های این کمپانی برای استفاده بهینه از انرژی و سوئیچ کردن به منابع انرژی‌های تجدیدپذیر در کارخانه‌های اپل است. حتی قرار است در تمام محصولات اپل از کاغذهای بازیافت شده استفاده شود. به گزارش آی.سی.تی پرس این بازوی روباتیک ساخت اپل برای خرد و قطعه قطعه کردن گوشی‌های قدیمی آیفون بمنظور بازیابی ساخته شده است. فرآیند این روبات کاملا ساده است. در ابتدا گوشی توسط "لیام" برداشته شده و برای مشخص شدن مدل و ساخت آن، توسط روبات اسکن می‌شود. بعد از اینکه مرحله اسکن کامل شد، "لیام" شروع به خرد کردن و…

User Rating: 0.8 ( 1 votes)

پیشنهاد برای مطالعه:

photo_2017-12-17_11-23-30 بثب

صندلی داغ: رضا دمندان، یکی از مدیران شرکت تکنودید الکترونیک

رنگ مورد علاقه؟ آبی غذای مورد علاقه؟ کتلت آشپز خوبی هسید؟ بله هستم خصوصا سوپ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *