دوشنبه , ۱ مرداد ۱۳۹۷
خانه / معرفی شرکت ها / رویدادهای شرکتهای داخلی / ایمن آرا پرشین آهسته و پیوسته رشد کرده است
hoseinie

ایمن آرا پرشین آهسته و پیوسته رشد کرده است

مرتضی حسینیه، مدیرعامل شرکت صنایع الکترونیک ایمن آرا پرشین

شرکت شما از کی و در چه زمینه‌ای فعالیت خود را آغاز کرده است؟

فعالیت بنده به همراه تیم همکاران در زمینه امنیت الکترونیک و نظارت تصویری به حدود پانزده سال قبل باز می‌گردد و از تاسیس شرکت ایمن آرا پرشین نیز بیش از ده سال می‌گذرد. با توجه به پتانسیل علمی پرسنل شرکت از سال ۱۳۸۹ پروژه مهندسی معکوس، طراحی و نمونه سازی دوربین‌های تحت شبکه بر اساس یک Refrence Design مربوط به پردازنده‌های SoC سری DaVinci شرکت Texas Instruments را با هدف بر طرف کردن نیاز کشور، رهایی از محدودیت‌های ناشی از تحریم ها وغیره شروع کردیم. همچنین شرکت صنایع الکترونیک ایمن آرا پرشین دارای پروانه بهره برداری از وزارت صنایع برای تولید انواع دوربین‌های مداربسته و تجهیرات مربوطه است.

چه محصولاتی را در سبد کالای خود دارید؟

ما در حال حاضر انواع دوربین‌های مداربسته آنالوگ (تا ۵ مگاپیکسل)، IP ( تا ۱۲ مگاپیکسل) و تجهیزات مربوطه مثل نرم افزارها و … را تولید می‌کنیم و به تازگی سوئیچ‌های شبکه PoE و دستگاه‌های ذخیره سازی DVR و NVR را هم به سبد محصولاتمان افزوده ایم.

تفاوت برند شما با دیگر برندهای داخلی در چیست؟

ما کار را با تحقیق علمی، طراحی نرم افزاری و سخت افزاری برای مهندسی معکوس و نمونه سازی دوربین‌ها شروع کردیم، در جشنواره‌های علمی و پژوهشی مهم کشور مثل جشنواره علم تا عمل و جشنواره شیخ بهایی مورد تقدیر قرار گرفیتم و آهسته و پیوسته رشد کردیم. با اجرای پروژه‌های کوچک در جای جای کشور وارد بازار شدیم و به پروژهای بزرگ و فروش‌های عمده رسیدیم.

در یکی دو سال گذشته چندین برند در زمینه تولید داخل دوبین‌های مدار بسته و تجهیزات مربوطه به بازارعرضه شدند، از دید بنده این شرکت ها را می‌توان به دو دسته کلی تقسیم کرد یک گروه که با سرمایه‌گذاری چند ساله، مطالعه بازار، انجام مهندسی معکوس و غیره شروع کردند و گروه دوم که بیشتر به دنبال بهره برداری کوتاه مدت از اجبار خرید محصولات تولید داخل هستند و با استفاده از شبکه نمایندگی و ارتباطات قوی که از قبل داشتند به سرعت و با برند سازی وارد شده‌اند. تصور می‌کنم که در بلند مدت دسته اول ماندگارتر و اثرگذارتر خواهند بود و گروه دوم با همان سرعتی که وارد شده‌اند از بازار خارج می‌شوند. مزایای رقابتی ما به طور اختصار شامل مواردزیرمی شوند:

  • در اختیار داشتن خطوط کامل تولید مدارات SMD و DIP
  • وجودانواع دستگاه‌های آزمون و کنترل کیفیت در محل شرکت
  • حضور تیم مهندسی و طراحی متشکل از چندین عضو هیئت علمی دانشگاه‌های دولتی
  • توانایی سفارشی سازی محصولات با توجه به نیاز مشتریان
  • طراحی و تولید با توجه به شرایط ویژه کشور
  • ارائه خدمات گارانتی و پس از فروش سریع و با کیفیت

 

هدف و انگیزه شما از کار تولیدی چیست؟

کار تولیدی در کشور ما مشکلاتی دارد که برای همه روشن است. اما در کنار این مشکلات، احساس خوب مفید بودن و کار تیمی دراز مدت برای رسیدن به هدف و اینکه می‌توانیم شاهد بکاربردن و بالیدن استعدادهای ایرانی باشیم بسیار عالی است.

موانع و مشکلات تولید در صنف شما در ایران کدامند؟

مشکلاتی که به طور عام دامنگیر تولید در کشور هست نیازی به بیان ندارد و کاملا روشن است و با تکرار هم حل شدنی نیست، در این مدت ما یاد گرفیتم که با آنها بسازیم. اما موانعی که در بخش تولید دوربین‌های مداربسته، سوئیچ‌های شبکه و تجهیزات مربوطه وجود دارد، ورود بدون تعرفه محصولات بی کیفیت خارجی، مشکلات تامین قطعات از تولیدکنندگان اصلی قطعه، ارائه محصولات متفرقه و oem به نام تولید ایرانی و … است.

برای حل آن چه پیش‌نهادی دارید؟

متاسفانه با توجه به اینکه برخی از مدیران اتحادیه‌های مربوط به این صنف خودشان به مشکلاتی که عرض کردم دامن می‌زنند، لذا امیدی به حل شدن آن ها در آینده نزدیک حداقل از این طریق نیست. در مورد مسائل دیگر هم شرکت ما ترجیح داده که به صورت انفرادی اقدام کند، واقعیت این است که لزوم وجود یک تشکل فراگیر با مدیرانی بی طرف و صادق که هدفشان تنها حفظ منافع صنف و افزایش قدرت اعضا در رقابت های داخلی و منطقه‌ای باشد، به شدت احساس می‌شود.

برنامه شما برای آینده شرکت چیست؟

ما امروز در حال بازاریابی واجرای پروژه‌های کوچک و بزرگ در کشور عراق و ترکیه هستیم، امیدواریم در آینده نزدیک به عنوان برندی ایرانی در خاورمیانه مطرح باشیم. در داخل کشور نیز به حمدالله به اندازه ظرفیت تولیدمان بازار در اختیار داریم و مقدمات احداث یکی از بزرگترین کارخانجات تولید تجهیزات الکترونیک در کشور را فراهم کرده‌ایم و نقشه‌های اجرایی ساختمان‌ها و خطوط تولید جدید در حال تهیه است به امید خدا در آینده نزدیک عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.

حرف آخر…

برای همه مخاطبان محترم شما آرزوی سعادت و کامیابی دارم و امیدوارم که با سعی، صبر و توکل بر خداوند از این شرایط سخت کشور همه با هم به سلامت عبور کنیم و شاهد ایرانی آبادتر و پیشرو در همه عرصه ها باشیم. به  قول سعدی علیه الرحمه

به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل                                        که گر مراد نیابم به قدر وسع بکوشم

 

 

پیشنهاد برای مطالعه:

riahi

ماندن در صحنه رقابت مستلزم حمایت مسئولین است

بهنام ریاحی، مدیرعامل و موسس شرکت راش سیستم   راش سیستم از کی و در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *