دوشنبه , ۱ مرداد ۱۳۹۷
خانه / مقالات / مقالات امنیت و زندگی / انتظارات مشتریان در بازار امنیت فیزیکی چگونه در گذر زمان تغییر میکند؟
b2b

انتظارات مشتریان در بازار امنیت فیزیکی چگونه در گذر زمان تغییر میکند؟

رمز موفقیت در هر تجارتی برآورده کردن انتظارات مشتریان است و بازار کنترل و امنیت فیزیکی از این قاعده مستثنی نیست. با این حال درک و شناسایی نیازهای مشتری چالش بزرگی است و ماهیت متغیر این خواسته ­ها کار را دشوار­تر می­کند. در میزگرد تخصصی این شماره از متخصصان حوزه امنیت این سوال را پرسیده­ایم که انتظارات مشتریان در بازار امنیت فیزیکی چگونه در گذر زمان تغییر کرده است؟ پاسخ­های آنان موارد بسیاری را در حوزه­های متعدد از جمله تکنولوژی و قدرت تطبیق با تغییر شامل می­شود.

کوری تایریور[۱] (مدیر بازاریابی، شرکت امنیت ۱۰۱[۲])

در سال­های اخیر کاربران تجهیزات ایمنی نسبت به محصولات و سیستم­هایی که امنیت تجارت و کارمندان آنها را تامین می­کنند اطلاعات و آگاهی بیشتری کسب کرده ­اند. با نگاه به دیگر صنایع آنها دریافته­اند محصولات و تجهیزاتی که به کمک فناوری اطلاعات تولید می­شوند عملکرد بهتری دارند، با دیگر بخش­ها همکاری بیشتری دارند و کار با آنها ساده­تر است. اکنون مشتریان از صنعت حفاظت و ایمنی چنین کیفیتی را درخواست می­کنند. این امر مسئولیت سنگینی بر دوش نصابان و تولیدکنندگان محصولات امنیتی می­گذارد تا بتوانند انتظارات مشتریان خود را برآورده کنند. مشتریان می­خواهند بر اساس عملکرد و قیمت محصولات، تجهیزات امنیتی مورد نیاز خود را انتخاب کنند. آنها به دنبال محصولاتی هستند که با سیستم فعلی آنها به خوبی هماهنگ شود. مشتریان می­خواهند سیستم امنیتی­ انتخابی­شان عملکردی ساده و در عین حال موثر داشته باشد. آنها خواستار یک طرح و نقشه راه برای ترکیب کردن سیستم­های منفرد خود هستند. برآورده کردن این خواسته­ ها نیازمند حضور یک مشاور حرفه­ ای است که با بررسی دقیق نیاز­های مشتری یک راه حل جامع و کاربردی پیشنهاد دهد. امروزه مشتریان نیازهای امنیتی خود را به خوبی می­شناسند، اما با پیشرفت تکنولوژی انتظارات و نیاز­های آنها نیز به سرعت در حال تغییر است.

ریچارد برنت[۳] (مدیر عامل شرکت لورو الکترونیکس[۴])

بازار امنیت فیزیکی در طول ۲۰ سال اخیر شاهد پیشرفت­های فراوانی بوده است. فناوری­های به کار گرفته شده در حوزه ­های تصویربرداری تحت شبکه، ضبط و تشخیص صدا، تحلیل داده­ها، تایید هویت و همچنین نرم­افزارهای مدیریت ویدیو مفهوم آگاهی محیطی را به کلی متحول کرده­اند. رشد این فناوری­ها سطح انتظارات مشتریان را نیز بالا برده و موجب شده آنها خواستار یک راه حل جامع و یکپارچه برای مسائل امنیتی خود باشند. در گذشته کاربران از سیستم­های صوتی، تصویری و کنترل دسترسی استفاده می­کردند که هر کدام به طور مستقل و جدا از دیگری فعالیت می­کردند. امروزه اما مشتریان به دنبال یک سیستم جامع و یکپارچه هستند که در آن تمامی بخش­ها به آسانی با هم کار کنند و بتوان از طریق یک نرم‌افزار جامع و مرکزی آنها را کنترل کرد. این تغییرات باعث همکاری هر چه بیشتر حوزه­ های امنیت فیزیکی و مجازی شده و تولید کنندگان امروزه محصولاتی مدرن با استفاده آسان و عملکرد بالا تولید می­کنند.

آرژن بوتر[۵] (مدیر فروش، شرکت نداپ[۶])

مشتریان در بازار امنیت فیزیکی به دنبال سرویس­هایی هستند که محیطی امن برای آنها فراهم کند و در عین حال قابلیت سازگاری با تغییرات را نیز داشته باشد. این امر به این معناست که محبوبیت سرویس­های ابری روز به روز در حال افزایش است. با این حال نصب و استفاده از این سرویس­ها نیازمند دقت بالایی است و باید مسائل ایمنی را در مورد آنها به دقت بررسی کرد. افراد همانطور که خواستار خدمات بیشتر هستند توقع دارند که این خدمات را بدون محدودیت مکانی، در هر نقطه از شرکت و حتی شعبه­های مختلف در سرتاسر جهان در اختیار داشته باشند. در این زمینه ما شاهد افزایش تقاضا در مورد سیستم­ها و راه­ حل­های امنیتی استاندارد و تایید شده هستیم که بیشتر از جانب شرکت­هایی که در سطح جهانی فعالیت می­کنند مطرح می­شوند.

جان دیویس[۷] (مدیر عامل- شرکت تی ­دی­ اس­ آی[۸])

در سال­های اخیر افرادی که با مسایل امنیتی سر و کار دارند به دلیل استفاده مداوم از گوشی­های تلفن همراه و نرم ­افزارهای مختلف به دنبال فناوری­­هایی هستند که در لحظه قابل راه اندازی و استفاده باشند. تصور بر این است که کار کردن با چنین سیستم­هایی ساده و دریافت خدمات در لحظه و در کمترین زمان ممکن است. درک این موضوع ساده است. از آنجایی که سیستم­های امنیتی مدرن از هر زمان دیگر پیچیده ­تر شده­اند ضروری است که رابط کاربری این تجهیزات ساده و به دور از پیچیدگی باشند تا افراد بتوانند بیشترین استفاده را از قابلیت­های متعدد سیستم­های امنیتی مدرن ببرند.

اگرچه بسیاری از شرکت­های فعال در این حوزه در تولید محصولات خود این رویکرد کاربر پسند را در پیش گرفته­ اند متاسفانه برخی شرکت­ها هنوز در حال بررسی و موشکافی فواید این رویکرد هستند. این رویکرد علاوه بر عرضه محصولاتی قدرتمند و در عین حال ساده به بازار، می­تواند در بازگشت سرمایه و سود تولیدکنندگان نیز بسیار موثر باشد.

رینر توینزینگ[۹] (مدیر ارتباطات راهبردی، شرکت مایلستون سیستمز[۱۰] )

با نفوذ تکنولوژی به عرصه تجارت، افراد انتظار دارند بتوانند از ابزارهای تکنولوژی در محیط کار به همان راحتی استفاده کنند که آن­ها را برای انجام امور شخصی به کار می­برند. آنها توقع دارند اضافه کردن نرم افزارهای جدید به سیستم مدیریت مرکزی به سادگی دانلود کردن یک برنامه موبایل باشد. این گروه جدید از کاربران که شامل متخصصین آی­تی می‌شوند انتظارت فنی و تخصصی متفاوتی دارند. بازار آی­تی استاندارهای ویژه­ ای برای فرایندهای حفظ و نگهداری، پپشیبانی فنی، تهیه نسخه پشتیبان و به روز رسانی­ ها تدوین کرده است. افراد در این بازار به توافق­­نامه­های ارایه خدمات[i] که آنها را ملزم به ارایه خدمات مفید و پایدار می­کند پایبند هستند. مشتریان بازار امنیت فیزیکی در گذشته تنها نگران ضبط و کنترل ویدیوهای نظارتی شرکت خود بودند. اما امروزه آنها سوالات بیشتری مطرح می­کنند، از جمله: ویدیوهای نظارتی ضبط شده چه کاربردهای دیگری دارند؟ آیا می­توان تعداد افراد یا وسایل در یک ویدیو را شمارش کرد؟ آیا ضبط ویدیو تحت تاثیر افزایش دما فعال می­شود؟ آیا می­توان با استفاده از ویدیو اندازه اجسام را اندازه گرفت؟

رابرت جونز[۱۱]

انتظارات مشتریان در بازار امنیت فیزیکی به یک دلیل مشخص دائما در حال تغییر است: آنها از این امر آگاه شده ­اند که امنیت محیط معنایی فراتر از شناسایی و نظارت فضای فیزیکی ساختمان دارد. تشخیص خطرات هنگامی که در محیط در حال وقوع هستند کمی دیر است، شناسایی خطر در این زمان تاثیر چندانی ندارد و در هر حال آسیب وارد می­شود. امروزه مشتریان به دنبال امنیت بیشتر هستند. آنها می­خواهند قبل از وقوع حادثه از خطرات و تهدیدها اگاه شوند و متناسب با آن تصمیمات پیشگیرانه اتخاذ کنند. یکی از راه­های رسیدن به این اهداف تشخیص به موقع فعالیت­های تهدیدآمیز است. از آنجایی که اغلب تهدیدات امنیتی قبل از حمله در مورد سیستم نظارتی محل مورد نظر خود اطلاعات جمع‌آوری می­کنند، تشخیص فعالیت­های مشکوک در سیستم نظارتی می­تواند در پیشگیری از خطرات و کاهش هزینه­ها به افراد و شرکت­ها کمک کند.

ملیسا استنجر[۱۲] (مدیر امور مشتریان، شرکت ایزوناس[۱۳])

روند تغییر نیازهای کاربران در گذر زمان چگونه است؟ در یک جمله می­توان گفت: بسیار سریع اتفاق می­افتد. در سال­های اخیر رشد و توسعه فناوری­هایی نظیر اینترنت اشیا، پایگاه­های داده و نرم افزارهای ذخیره ابری انتظارت کاربران را از تکنولوژی در بحث امنیت فیزیکی تغییر داده است. افراد امروزه به دنبال سادگی، انعطاف پذیری، امکان نگهداری آسان و تنوع در انتخاب محصول هستند. با افزایش سطح دسترسی افراد به اطلاعات، آنها نسبت به فناوری­ها و محصولات جدید آگاه­تر شده و به طبع سطح خواسته­ها­یشان نیز بالاتر می­رود. انتظارات در بازار امنیت فیزیکی در گذشته کمتر بودند. مشتریان در گذشته از پنل­های مدیریتی، دستگاه ضبط دی­وی­آر و سیستم‌های پیچیده و بزرگ استقبال می­کردند. با افزایش سطح دانش و آگاهی مشتریان و همچنین ورود فناوری‌های جدید به زندگی روزمره، آنها به دنبال سرویس­های جدیدتر مانند دسترسی موبایل، رابط کاربری جذاب و رعایت اصل سادگی در سیستم­های امنیتی خود هستند. همانطور که ترکیب فناوری و اطلاعات، زندگی شخصی و روزانه افراد را ساده­تر کرده است آنها به دنبال چنین تجربه­ای در زندگی حرفه­ای و شغلی خود نیز هستند.

کاترین دال[۱۴] (مدیر بازاریابی، شرکت امنیتی ریو موبایل[۱۵])

طبق آمار منتشر شده توسط نشریه گالوپ[i]، با افزایش تعامل کارکنان در محل کار ۴۱ درصد از حوادث امنیتی کاسته می­شود. با جهانی شدن صنایع، مدیران و کارفرمایان نیاز دارند که کارمندان خود را در هر جای جهان هستند از راه دور مدیریت کنند. با افزایش نیروی کار در نقاط مختلف جهان، مدیران شرکت­ها باید چالش­های ارتباطی را از میان برداشته تا بتوانند با کارمندان خود تعامل سازنده داشته باشند. با پراکنده شدن نیروی کار در نقاط مختلف جهان، شرکت­ها باید به فناوری­هایی توجه کنند که ارتباط دو طرفه با کارمندان را میسر می­کنند تا در صورت نیاز در هر زمان و مکان بتوان با آنها ارتباط برقرار کرد.

اندی پالمر[۱۶] (مدیر فروش، شرکت سیگیت[۱۷])

در بخش نظارت تصویری، انتظارت مشتریان به سطح اهمیت شرکت و همچنین مشکلات موجود بستگی دارد. برخی به دنبال خرید دوربین­هایی ارزان از یک فروشگاه اینترنتی هستند. گروهی دیگر از شرکت­ها خواستار یک سیستم نظارتی یکپارچه همراه با مشاوره و پشتیبانی حرفه­ای هستند. یک شرکت ممکن است از سیستم­ نظارتی خود نه تنها برای تشخیص فعالیت­های مجرمانه بلکه به عنوان راهی برای افزایش سطح خدمات خود به مشتری استفاده کند. آنها انتظار دارند که سیستم نظارتی علاوه بر حس خوب امنیت، تجربه کاربری خوشایندی برای آنها به ارمغان بیاورد. به عناون مثال هتل­ها تمایل دارند که سیستم­های نظارتی­شان از دید مشتریان مخفی باشد، در حالی که فروشگاه­ها سیستم امنیتی و نظارتی خود را در دید عموم قرار می­دهند تا به عنوان یک عامل پیشگیرانه از خطرات عمل کند. تغییر نیاز مشتریان در مورد سیستم­های ذخیره­سازی اطلاعات نیز مشهود است. مشتریان امروزه به دنبال سیستم­هایی با توانایی ذخیره اطلاعات به مدت­ طولانی هستند که در مواقع لزوم اطلاعات مهم را با سرعت و دقت بالا در اختیار آنها قرار دهند.

مشتریان امروزه بیشتر از هر زمان نسبت به فناوری­های موجود در صنعت ایمنی آگاهی دارند. آنها با تکنولوژی ارتباط خوبی دارند. آنها از دستگاه­های الکترونیکی در زندگی شخصی و روزمره خود استفاده می­کنند و انتظار دارند از فناوری­های موجود در صنایع امنیتی نیز به طور کامل استفاده کنند. شرکت­ها به دنبال راه­حل­های امنیتی یکپارچه هستند که به راحتی و در هر زمان قابل استفاده باشند. آنها تجهیزاتی می­خواهند که انعطاف­پذیر، استاندارد، با هزینه نگهداری پایین و در عین حال ساده باشند. مشتریان امروزه به دنبال دریافت بیشترین بازدهی و صرف کمترین هزینه هستند. به طور خلاصه انتظارات مشتریان از بازار امنیت فیزیکی بیش از هر زمان دیگری است. در این شرایط تنها تولیدکنندگان و مجریان امنیتی قادر به برآورده کردن خواسته­های مشتریان خود هستند که نیازهای آنها را به خوبی شناخته باشند.

[۱] Corey Tyriver

[۲] Security 101

[۳] Richard Brent

[۴] Louroe Electronics

[۵] Arjan Bouter

[۶] Nedap Security

[۷] John Davies

[۸] TDSi

[۹] Reinier Tuinzing

[۱۰] Milestone Systems

[۱۱] Robert Jones

[۱۲] Melissa Stenger

[۱۳] ISONAS

[۱۴] Katharine Dahl

[۱۵] Rave Mobile Safety

[۱۶] Andy Palmer

[۱۷] Seagate Technology

رمز موفقیت در هر تجارتی برآورده کردن انتظارات مشتریان است و بازار کنترل و امنیت فیزیکی از این قاعده مستثنی نیست. با این حال درک و شناسایی نیازهای مشتری چالش بزرگی است و ماهیت متغیر این خواسته ­ها کار را دشوار­تر می­کند. در میزگرد تخصصی این شماره از متخصصان حوزه امنیت این سوال را پرسیده­ایم که انتظارات مشتریان در بازار امنیت فیزیکی چگونه در گذر زمان تغییر کرده است؟ پاسخ­های آنان موارد بسیاری را در حوزه­های متعدد از جمله تکنولوژی و قدرت تطبیق با تغییر شامل می­شود. کوری تایریور[۱] (مدیر بازاریابی، شرکت امنیت ۱۰۱[۲]) در سال­های اخیر کاربران تجهیزات ایمنی…

User Rating: Be the first one !

پیشنهاد برای مطالعه:

20180127_SRP053_0

چگونه از تجهیزات و مردم در مقابل تهدیدات پهبادها محافظت کنیم؟

در سال‌های اخیر استفاده از پهبادها به میزان چشم‌گیری افزایش یافته است. در واقع، طبق …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *