دوشنبه , ۱ مرداد ۱۳۹۷
خانه / مقالات / مقالات نظارت تصویری / استفاده از سیستم های بی سیم فوق العاده امن برای نظارت و برقراری امنیت
BizTech--IoT-wireless2

استفاده از سیستم های بی سیم فوق العاده امن برای نظارت و برقراری امنیت

مترجم: سارا ایزدیار

در چشم ­انداز امنیتی امروز، تمامی سازمان­ها با این مساله دست به گریبانند که چگونه می­توان از سیستم­ های بی­سیم پهن­باند که در امنیت داده­ ها و شبکه حرف آخر را می­زنند و در عین حال انواع مختلفی از کاربردهای امنیتی و نظارتی را ممکن می­ سازند، استفاده کرد. از سازمان­های مالی و مراقبت­های بهداشت و سلامت که تمایل به حفظ امنیت اطلاعات مشتریان خود دارند گرفته، تا دولت­های فدرال، ایالتی و محلی که سعی در استفاده از نظارت تصویری با تمرکز بر پهنای باند دارند، در همه موارد نیاز به یک سیستم بی­سیم که همزمان بتواند بالاترین سطح عملکرد و امنیت را فراهم کند، آشکار است.

در این گزارش مروری داریم بر محرک­های بازار در زمینه کاربردهای امنیتی و نظارتی، مزایای استفاده از سیستم‌های بی­سیم در این کاربردها و الزاماتی که سیستم بی­سیم برای پشتیبانی از چنین کاربردهایی باید برآورده سازد. همچنین در این مقاله مرور کلی داریم بر سیستم­های بی­سیم پهن‌باند پیشرو در صنعت، محصولات پروکسیم[۱]، و اینکه چگونه این محصولات استقرار سریع، مقرون­به­صرفه و انعطاف­پذیر را در تمام انواع  کاربردهای امنیتی و نظارتی و برای تمام انواع سازمان­ها امکان­پذیر می­کنند.

—————————————————————————————-

در چشم ­انداز امنیتی امروز، موضوع امنیت و نظارت در تمام سازمان­های سراسر جهان در اولویت قرار دارد. انتظار می­رود دولت­ها، موسسات، موسسات مالی و سازمان­های بهداشتی و درمانی، همگی به­طور یکسان دارای سطح مشخصی از اقدامات امنیتی در محل خود باشند تا به نظارت و محافظت در مقابل تهدیدات کمک کند. بنابراین شاهد افزایش شدید تقاضا برای کاربردهای امنیتی نظیر نظارت تصویری در مرزها، بنادر، زیرساخت­های حمل و نقل، ساختمان­ها و غیره هستیم.

اگرچه تقاضا برای نظارت تصویری به­ میزان بسیار زیادی افزایش یافته است، نظارت از طریق یک زیرساخت کابل­کشی شده (برخلاف بی­سیم) هم پرهزینه و هم زمان­بر است. گاهی لازم می­شود مراکز اورژانس و سازمان­های امنیت ملی زیرساخت­های امنیتی خود را در عرض تنها چند روز، نه هفته­ها و ماه­ها، جابجا کنند یا ارتقا دهند. علاوه بر نیاز به استقرار سریع، سازمان­ها هم­اکنون فهمیده­اند که در استقرار یک سیستم­ امنیتی و نظارتی کامل باید هر دو هزینه اجرا و راه‌اندازی و هزینه‌های ارتقاء سیستم را مد نظر قرار دهند.

پیشرفت­ها در رمزگذاری ویدئوی دیجیتال منجر به ایجاد یک روند گذار از سیستم­های ویدئوی نظارتی آنالوگ به سمت سیستم­های ویدئوی نظارتی دیجیتال مبتنی بر وب شده­اند. در نتیجه سازمان­ها به ­میزان فزاینده­ای به شبکه­های بی­سیم پهن­باند روی می­آورند تا به استفاده و استقرار سریع و مقرون­ به­صرفه سیستم­های امنیتی دست یابند.

این پیشرفت­ها چشم­ انداز بازار آی­تی و امنیت را از طریق ایجاد بازارهای جدید، گسترش بازارهای موجود و ارائه فرصت­های فوق­العاده برای نوآوری، فروش و نصب سیستم­های ویدئویی بی­سیم تغییر می­دهند. اما برای اطمینان از ارسال مناسب تصاویر باید از پارامترهای کیفیت خدمات [۲](QoS) پشتیبانی شود. برای داشتن کیفیت ویدئو در حد قابل نمایش و کارامد، پارامترهای کلیدی مثل تاخیر و جیتر (تاخیرهای متغیر) باید تحت کنترل قرار گیرند. زیرساخت زیربنایی شبکه باید بتواند ترافیک ویدئو را از تمام دوربین­ها مدیریت کند – نه فقط تعداد معدودی دوربین مجزا و ایزوله.

مزایای بی­سیم

سازمان­ها معمولاً برای تامین امنیت با کابوس هزینه­ها و راه­اندازی اولیه مواجه هستند. برای تعداد روبه­رشدی از شرکت­های حساس به امنیت، شبکه­های بی­سیم ثابت و تلفن همراه تنها گزینه برای راه­اندازی شبکه­های نظارتی قابل اطمینان و امکان­پذیر که قادر به تامین امنیت حتی سخت­ترین محیط­ها می‌باشند.

استقرار سریع

این عامل که دسترسی به کابل‌های مسی و یا فیبر نوری به منطقه و مکان بستگی دارد، باعث می­شود ارتقاء زیرساخت‌های کابل­کشی شده موجود، برای سال­های متمادی غیرعملی شود. از سوی دیگر، سیستم­های بی­سیم را می­توان در هر نقطه­ای به ­کار گرفت. از جمله روی مقادیر متنابه آب، زمین­های ناهموار و مکان­های دور از دسترس. نصب شبکه­های بی­سیم چند ساعت یا چند روز بیشتر طول نمی­کشد (به جای هفته­ها یا ماه‌ها) که امر باعث حذف دوره­های طولانی انتظار و مسائل مربوط به حق تقدم در ارتباط با کندن زمین برای فیبر نوری می­شود.

مقرون­ به­ صرفه

استقرار شبکه­های مبتنی بر فیبرنوری در مقایسه با معادل بی­سیم آنها به­ میزان قابل ­توجهی پرهزینه­تر هستند (معمولاً حدود ۵ الی ۱۰ برابر). راه­اندازی شبکه­های جدید پهن‌باند با کابل مسی به همان اندازه­ی شبکه­های فیبر نوری پرهزینه هستند و برای استقرار در مکان‌هایی با فاصله متوسط تا طولانی عملی نیست. شبکه‌های بی­سیم نه فقط مقرون­به­صرفه­تر هستند، بلکه دارای مزیت توسعه‌پذیری براساس الزامات پهنای باند نیز می­باشند.

انعطاف­ پذیر و مقیاس­ پذیر

در بسیاری از موارد راه­اندازی سیستم­های کابل­کشی ­شده نیاز به حفاری دارد که می­تواند منجر به مشکلات متعددی شود. نه فقط اینکه خیلی پرهزینه­تر است، در مواردی که حفاری مستقیماً نیاز به تخریب ساختمانی تاریخی یا حفاری از درون یک تقاطع پر رفت و آمد داشته باشد به سرعت ادامه عملیات غیرممکن می­شود. در مقایسه، راه­حل­های بی­سیم انعطاف­پذیری بی­نظیری را فراهم می­کنند.

اگر شبکه امنیتی برای اتصال از زیرساخت­های بی­سیم استفاده کند، دوربین­ها باید به­ طور دائم در کنار اتصال شبکه کابل­کشی ­شده قرار بگیرند. در صورت نیاز دوربین­ها و یونیت­های مشترک را می­توان به محل جدید انتقال داد و تنها در عرض چند دقیقه مجدداً به شبکه وصل کرد. سیستم­های بی­سیم کلاس­حامل[۳] حتی برای بزرگ­ترین مقیاس­های راه­اندازی و استقرار موجود هستند و در پوشش­های ضمخت و محکم برای استفاده در تمام شرایط آب و هوایی عرضه می­شوند. راه­حل­های اقتصادی بیشتری نیز برای استفاده در شرکت­های کوچک­تر و با بودجه­ی محدودتر وجود دارد.

ظرفیت بالا

کاربرد ویدئو متمرکز بر پهنای باند است و نیازهای سخت­گیرانه­ای را اعمال می­کند. ظرفیت حافظه تجهیزات بی­سیم در محدوده چند مگابیت تا گیگابیت تغییر می­کند، که به این ترتیب امکان ساخت سریع شبکه­های با ظرفیت بالا را فراهم می­کند.

سیار

طبیعت و ذات غیرقابل نفوذ محصولات بی­سیم بکارگیری از سیستم­های سیار را ساده می­کند. این شامل انتقال مقادیر زیاد داده به وسائل نقلیه برای نظارت ویدئویی سیار است. این کار از طریق بکارگیری واحدهای مشترک سیار در وسائل نقلیه­ی دستگاه­های اجرای قانون انجام می­شود. در این حالت ویدئوها از واحدهای ثابت بی­تی­اس (پایگاه استقرار فرستنده گیرنده) دریافت می­شوند. درنتیجه خودروهای پلیس می­توانند همزمان با اینکه به سمت محل وقوع جرم حرکت می­کنند ویدئوی‌های نظارتی مربوط به جرم را بصورت زنده مشاهده کنند و به این ترتیب هنگام رسیدن به محل آمادگی بیشتری داشته باشند.

قابلیت اعتماد بسیار بالا

دسترسی به بالاترین سطح سیستم­های بی­سیم تا ۹۹۹/۹۹ درصد امکان­پذیر شده است و به این ترتیب امکان نظارت تقریباً بدون توقف فراهم شده است. یک سیستم با دسترس­پذیری ۹۹۹/۹۹ درصد تنها دارای ۵ دقیقه خرابی در تمام یک سال خواهد بود!

طراحی فضاهای بیرونی

امروزه بخش اعظم سیستم­های امنیتی و نظارتی در فضاهای بیرونی مورد استفاده قرار می­گیرند. شرایط محیطی برای کاربردهای حفاظتی از دماهای زیر صفر تا دماهای بسیار بالای کویر، یا از شرایط مرطوب تا خشک متغیر هستند. محاسبه باد نیز ملاحظه مهمی برای استفاده در مناطق گرمسیری و طوفانی است.

سیستم­های بی­سیم خلاقانه می­توانند بر چالش­های خطوط دید و گره­های پنهان که بسیاری از برنامه­های نظارتی و امنیتی را به ­ستوه آورده­اند به راحتی فائق آیند. سیستم­های بی­سیمی که ترکیبی از توپولوژی­های نقطه به نقطه، نقطه به چند نقطه و مش هستند در غلبه بر این چالش­ها بهتر عمل می­کنند.

ملاحظات کلیدی برای استفاده و استقرار

استقرار یک سیستم نظارت تصویری بی­سیم، با ارزیابی الزامات پهنای باند انتقال و یک طراحی مقدماتی شبکه شروع می­شود.

وابستگی­های پهنای باند مورد نیاز می­تواند به ­میزان ­قابل­ توجهی تغییر کند و باید بر اساس نیازهای مشخص هر کاربرد ویدئو تعیین شود. با افزودن دوربین­های جدید، پهنای باند مورد نیاز افزایش پیدا می­کند. اگر جریان­های ویدئویی اضافی از هر دوربین یا سرور برای ضبط آرشیو یا برای نمایش از نقاط نظارت ثانویه مورد استفاده قرار بگیرند، پهنای باند مورد نیاز حتی بیشتر هم افزایش پیدا می­کند.

تمام جریان­های تصویری آنالوگ باید قبل از انتقال در شبکه­ی بی­سیم کدگذاری شوند. پهنای باند هر جریان ویدئو به فرمت ویدئو، رزولوشن آن، میزان فشرده­سازی و نرخ فریم وابسته است. مجموع پهنای باند مورد نیاز برابر است با حاصل جمع تمام جریان­های ویدئویی در هر زمان مشخص.

به منظور نمایش تصویر زنده باید تاخیر را کنترل کرد. تمام نیازهای مربوط به پهنای باند و میزان تاخیر در کاربرد مورد نظر باید تعیین شود. پروتکل­های مربوط به جریان­های ویدئویی و کیفیت خدمات را باید از پیش برنامه­ریزی کرد.

نوع دوربین

انتخاب درست دوربین برای موفقیت هر سیستم نظارتی و امنیتی امری حیاتی است. فروشندگان پیشرویی وجود دارند که طیف وسیعی از دوبین­ها را برای نظارت و امنیت ارائه می­کنند. معمولاً نوع کاربرد، نوع دوربین مورد نیاز شما را تعیین می­کند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که از فروشنده دوربین بپرسید چگونه دوربین‌شان می­تواند برای استفاده در کاربردی که انتخاب کرده­اید به­ طور خاص مناسب باشد. بخش­های مشخصی از دوربین که باید در موردشان بپرسید شامل عدسی، نوع فیلترهای نوری، سازگاری با وب ­سرور، قابلیت تشخیص حرکت و… هستند.

آنالوگ یا دیجیتال؟

دوربین‌های آنالوگ هنوز سهم عمده بازار دوربین­های نظارتی را در اختیار دارد. کاربردهای ویدئویی آنالوگ موجود را می­توان به ­راحتی برای انتقال در یک شبکه­ی بی­سیم با استفاده از انکدر/سرورهای ویدئویی (محصول هریک از تولیدکنندگان پیشرو دوربین باشد فرقی نمی­کند) سازگار کرد.

یک سرور ویدئویی معمولاً دارای پورت­های آنالوگ متعدد برای اتصال دوربین­های آنالوگ و همینطور یک پورت اترنت برای اتصال به شبکه است. علاوه بر ورودی تصویر، یک سرور ویدئو می­تواند شامل فانکشن­های دیگری از قبیل ورودی و خروجی­های دیجیتال و صدا، پورت­هایی برای داده سریال، یا کنترل­هایی برای pan/tilt/zoom دوربین و دیگر ادوات باشد.

استفاده از دوربین­های تحت شبکه باعث حذف نیاز به انکدرها و سرورهای گران ­قیمت مورد نیاز برای دیجیتال کردن جریان­های تصویری آنالوگ می­شود. دوربین­های تحت شبکه ویژگی­های بیشتری نظیر دسترسی از راه دور، مدیریت و قابلیت ارتقاء، کاهش هزینه­های عملیاتی را در اختیار قرار می­دهند.

دوربین­های تحت شبکه درصد قابل ­توجه و روبه­رشدی از تمام سیستم­های نظارت تصویری را تشکیل می­دهند. روند بازار به سمتی است که سرانجام برای کاربردهای نظارتی و امنیتی تماماً دوربین­های تحت شبکه مورد استفاده قرار خواهند گرفت. براساس تحقیقات انجام شده توسط موسسه آی‌ام‌اس[۴] مبتنی بر بازار انگلستان، محصولات نظارتی تصویری تحت شبکه، رشد ۹/۴۱ درصدی در سال ۲۰۰۶ داشته و بازار ترکیبی برای دوربین­های تحت شبکه، سرورهای ویدئو و ضبط­کننده­ها در سال ۲۰۱۰ از مرز ۶/۲ میلیارد دلار گذشته است.

گزینه‌های انرژی

در دوربین­های تحت وب که از PoE[5] پشتیبانی می­شود، هزینه­های کلی نصب کاهش می­یابد. با استفاده از PoE تنها یک کابل اترنت CAT5 نیاز است. تخمین­هایی که از میزان صرفه­جویی در هزینه انجام می­شود از ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار برای هر پورت متغیر است. با این­حال انژکتورها یا سوئیچ­های PoE که از PoE بومی پشتیبانی می­کنند در شبکه مورد نیاز خواهند بود که ممکن است برای هر پورت ۲۵ تا ۶۰ دلار به هزینه­ها اضافه کند.

نسل جدیدی از دوربین­ها از انرژی خورشیدی استفاده می­کنند، به این ترتیب نیاز به انرژی الکتریکی تماماً از بین می­رود. انرژی خورشیدی قابل انتقال است، دارای “انتشار صفر”[۶] است و دارای هیچ هزینه تکراری نیست. دوربین‌هایی که با انرژی خورشیدی تغذیه می­شوند انعطاف­پذیرند و تقریباً هر جایی می­توانند نصب شوند. زمین گلف، نیروگاه­ها، خطوط لوله، بزرگراه­ها و غیره.

ge80

انواع شبکه

تصمیم برای اینکه از یک شبکه اختصاصی برای نظارت و امنیت استفاده شود یا از یک شبکه از قبل موجود یا اشتراکی استفاده شود، در طول فاز برنامه­ریزی اتخاذ می­شود. فقط داده­های ویدئویی و کنترل ترافیک از طریق یک شبکه نظارت و امنیت اختصاصی منتقل می­شوند. این نوع شبکه نیاز به شبکه بی­سیم اختصاصی خواهد داشت با بریج­ها، سوئیچ ها و روترهایی که به یک بَک­هاول[۷] با ظرفیت بالا متصل شده­اند که برای ترافیک تصویر بهینه‌سازی شده است. ترافیک محلی و ویدئو روی یک شبکه مختص ویدئو هدایت می­شوند. تنها زمانی­که یک نمایش­دهنده بر روی شبکه­ی دیگری بخواهد از دوربین یا آرشیو به ویدئو دسترسی داشته باشد، ترافیک ویدئو روی آن شبکه به کاربر فرستاده می­شود.

اگر جای خالی کافی روی شبکه از قبل وجود داشته باشد، دوربین­های را می­توان به آن شبکه اضافه کرد. لازم است شبکه مزبور برای ویدئوی جدید و کاربردهای موجود، طبق کلاس­های QoS مناسب بهینه­سازی شود.

نرم­افزار مدیریت تصویر

هنگام طراحی یک سیستم نظارت تصویری بی­سیم، انتخاب یک نرم­افزار مدیریتی که با کاربردهای مورد نظر سازگار باشد اهمیت دارد. کاربردهای ساده نظارت را می­توان مستقیماً روی یک مرورگر وب نظیر اینترنت اکسپلورر یا موزیلا فایرفاکس به نمایش درآورد و ممکن است نیاز به ضبط و آرشیو نداشته باشد.

سیستم­های نظارتی و امنیتی در سطوح تخصصی نیاز دارند تا بتوانند تصاویر و ویدئو را در زمان-واقعی ذخیره، بایگانی و بازیابی کنند. این قابلیت نیاز به نرم­افزار ضبط و مونیتورینگ تخصصی دارد، که یک سرور مدیریت تصویر را به یک ضبط­کننده تحت شبکه تبدیل می­کند.

تمام تولیدکنندگان اصلی دوربین، سرور ویدئو و نرم­افزار مدیریت تصویر را در کنار دوربین ارائه می­کنند. این نرم­افزار گزینه­های انعطاف­پذیر نمایش و مهم­تر از آن قابلیت ذخیره و مدیریت تصویر با یک دستگاه ضبط تصویر را فراهم می‌کند. نرم­افزار اختصاصی روی یک کامپیوتر شخصی یا سرور برای مونیتورینگ، ذخیره، نمایش مجدد، و مدیریت آسان ویدئو و تصاویر نصب می­شود و سطحی از عملکرد کامل سیستم ارائه می­کند که برتر از هر سیستم دیگر موجود در بازار امروز است. نرم­افزار می­تواند هم یک راه­حل مستقل برای یک کامپیوتر شخصی مستقل باشد، هم یک سیستم پیشرفته­تر مبتنی بر کلاینت/سرور که از چندین کاربر به ­طور همزمان پشتیبانی می­کند.

چرا پروکسیم[۸]؟

پروکسیم پیشرو جهانی در زمینه سیستم­های بی­سیم پهن­باند، با تجربه شایان توجه در زمینه­ی استقرار راه­حل­های بی­سیم برای کاربردهای ویدئو است. محصولات و خدمات پروکسیم تا به امروز به هزاران مشتری در سراسر جهان کمک کرده تا از طریق راه­حل­های تحت شبکه پیشرفته، بهره­وری را افزایش دهند، هزینه­ها را کاهش دهند و به انعطاف­پذیری عملیاتی دست پیدا کنند. پروکسیم یکی از پیشروان مطرح بازار در WLAN، Wi-Fi mesh، WiMAX و سیستم­های بی­سیم نقطه‌به‌نقطه است.

بهترین مقادیر

محصولات پروکسیم امکان استقرار امنیتی مقرون به صرفه را امکان پذیر می‌سازند. چرا که قادرند به دوربین­های نظارتی در مکان‌هایی که کابل‌کشی امکان‌پذیر نمی‌باشد، و یا از نظر هزینه‌ای مقرون به صرفه نیست، وصل شوند. هزینه نصب­های مبتنی بر Tsunami حدود ۵۰ تا ۷۵ درصد کمتر از فیبر نوری برای عملکرد معادل است.

نصب سریع

سیستم­های بی­سیم پروکسیم تنها در عرض چند ساعت نصب می‌شوند و انعطاف­پذیری بی­نظیری را ارائه می­کنند. وقتی شبکه­ی امنیتی از اتصالات بی­سیم استفاده می­کند، دوربین­ها دائماً در یک جا قرار نگرفته و ثابت نیستند. اگر لازم باشد می­توان دوربین و واحد مشترک را در یک لحظه به جای جدیدی منتقل کرد و تنها در عرض چند دقیقه دوباره متصل کرد.

کیفیت مطلوب خدمات

کیفیت خدمات[۹] پروکسیم، انتقال قابل اعتماد و کافی را برای انواع خاصی از ترافیک (ویدئو یا انواع دیگر) تحت شرایط تراکم بالا فراهم می‌کند، در حالی که به طور همزمان برای عملکرد بهینه، شرایط تاخیر را نیز کنترل می‌کند.

کیفیت خدمات مبتنی بر «عدم مغایرت»[۱۰] پروکسیم بر اساس استاندارد IEEE 802.16 بنا شده و کلاس­ها، جریان­های خدمات، و قوانین شناسایی بسته­ها را برای انواع خاصی از ترافیک تعریف می­کند. کاربران قادرند کلاس­های مربوط به خدمات که توسط پارامترهای کیفیت خدمات، قوانین شناسایی بسته[۱۱]، کلاس جریان خدمات[۱۲] و کلاس کیفیت خدمات اختصاصی شده­اند را ایجاد، ویرایش و پاک کنند.

اتصال امن

برای دسترسی به حریم امن نهایی، چندین مکانیزم امنیتی از ترافیک انتقال محافظت می­کنند. پروتکل مسیریابی بیرونی بی­سیم پروکسیم[۱۳] از نصب­های بی­سیم امن در فواصل زیاد پشتیبانی می­کند. محصولات MP.11  از احراز هویت متقابل (دوطرفه)، فیلترینگ بسته، احراز هویت RADIUS و ایمنی در سراسر انتقال هوایی پشتیبانی می­کنند. WORP مانع تجسس­هایی می­شود که در سیستم­های وای‌فای متداول است، بدین ترتیب ابزار مشهور هک مثل Netstumbler قادر به رمزگشایی بسته‌های Tsunami نیستند.

محصول Tsunami MP.11 HS پروکسیم، سطح کاملاً جدیدی از امنیت را برای اغلب سازمان­هایی که بیشترین دغدغه­های امنیتی را دارند فراهم کرده است. این محصول، خط محصولات فوق امن پروکسیم است و تنها محصول بی­سیمی است که پشتیبانی از باندهای فرکانسی چندگانه، انطباق سطح ۲ از FIPS 140-2، رمزگذاری                 AES-256 و مدیریت امن[۱۴] را تنها در یک واحد برای دستیابی به یک راه‌حل واقعاً یکپارچه، با هم ترکیب کرده است.

امکان فعالیت طیف گسترده­ای از کاربردها درکنار هم

شبکه­های بی­سیم پروکسیم برای طیف گسترده‌ای از کاربردهای امنیتی و نظارتی در سراسر جهان به طور فعالانه‌ای مورد استفاده قرار می­گیرند، از جمله:

  • نظارت بر دارایی­ها و اموال
  • کنترل و نظارت ترافیک
  • نظارت بر مکان­های عمومی
  • نظارت مجازی سالن­ها
  • حفاظت پیرامون
  • تامین امنیت مناطق حساس
  • اجرای قانون
  • گشت مرزی و نظارت ضدتروریسم

نتیجه گیری

تقاضای رو به رشد برای سیستم‌های امنیتی و نظارتی قوی و در عین حال مقرون به صرفه توسط سازمان­های دولتی و شرکت­ها به طور یکسان، فرصت­های قابل ­توجه درآمد را برای یکپارچه­سازان سیستم­ها فراهم می­کند. مقادیر زیاد ترافیک ویدئویی که از طریق کاربردهای امنیتی و نظارتی ایجاد شده است، برای عملکرد قدرتمند و در عین حال مقرون به صرفه، نیاز به اتصالات بی­سیم مبتنی بر وب انعطاف­پذیر و سیستم­های انتقال دارد.

سیستم­های بی­سیم پروکسیم انعطاف پذیری بی‌نظیری را برای امنیت و نظارت فراهم می­کند، مقرون به صرفه هستند و می توان در مدت چندین ساعت یا روز مستقر و مورد استفاده قرار بگیرند. این سیستم­ها به نصابان امکان می­دهد تا سیستم‌های امنیتی و نظارتی را به کار بگیرند که هم از نصب ویدئوی آنالوگ موجود و هم سیستم‌های نظارت تصویری تحت شبکه بهره گیرند.

[۱] Proxim

[۲] Quality of Service

[۳] Carrier-class wireless solutions

[۴] IMS

[۵] Power over Ethernet

[۶] zero-emissions

[۷] backhaul

[۸] proxim

[۹] QoS

[۱۰] non-contention

[۱۱] PIR

[۱۲] SFC

[۱۳] WORP

[۱۴] SSH، HTTPS و SNMPv3

پیشنهاد برای مطالعه:

airportCheckIn

معرفی برترین نرم‌افزار‌های مدیریت تصویری باز

مترجم: سارا ایزدیار امروزه در بازار نظارت تصویری شاهد سیستم­های مدیریت تصویر[۱] زیادی هستیم. برخی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *