دوشنبه , ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
خانه / دسته‌بندی نشده / آمار استفاده از ان‌وی‌آرها در مقابل وی‌ام‌اس‌ها
plug-and-play-wireless-security-camera-system

آمار استفاده از ان‌وی‌آرها در مقابل وی‌ام‌اس‌ها

مترجم: مونا حسینی

در بین دستگاه‌های ذخیره‌سازی کدام یک بیشتر استفاده می‌شود؟ ترکیب نرم‌افزارهای مدیریت تصاویر با کامپیوتر یا دستگاه‌های ذخیره‌سازی تحت شبکه؟

طی مصاحبه‌های انجام شده در این مقاله، ۱۶۰ نصاب اعلام کردند که معمولا از کدام یک از این دستگاه‌ها بیشتر استفاده می‌کنند و دلایل آن را ذکر کرده‌اند. با مطالعه این مقاله به یافته‌های کلیدی در خصوص میزان استفاده از وی‌ام‌اس[i] و ان‌وی‌آر[ii]ها پی خواهید برد و متوجه خواهید شد که، وی‌ام‌اس‌ها معمولا بیشتر از ان‌وی‌آرها مورد استفاده قرار گرفته‌اند اما استفاده از ان‌وی‌آرها رشد قابل توجه‌ایی داشته است.

————————————————————————————–

قابلیت سازگاری وی‌ام‌اس با سخت‌افزار مورد استفاده کاربرها، یکی از دلایل استفاده از این نرم‌افزار می‌باشد که بین نصاب‌ها و مصرف‌کننده‌ها مشترک است.

 • وی‌ام‌اس قابل نصب بر روی ویندوز، جهت توسعه‌پذیری، انعطاف‌ بیشتری دارد. همچنین اجازه مشارکت بیشتر با فروشنده سخت‌افزار را به مصرف‌کننده می‌دهد.
 • وی‌ام‌اس مبتنی بر ویندوز، برای اکثر مشتریان، در حال اجرا در ویندوز سرور می‌باشد.
 • وی‌ام‌اس قابل نصب بر روی ویندوز قابل اعتمادتر است که عمدتا به دلیل ساختار باز آن می‌باشد. همچنین به مشتریان این اجازه را می‌دهد که سرورها را خودشان تامین کنند.
 • وی‌ام‌اس‌ها به دلیل مشتریان معمولا دارای منابع سرورهای اضافه می‌باشند.
 • نرم افزار وی‌ام‌اس بر روی سرورهای استاندارد بازار تطبیق پذیری بیشتری دارد. همچنین مشکلات کمتری با قطعات یدکی دارد و ما می‌توانیم به صورت مستقیم خدمات تعویض سخت‌افزار را از فروشنده، خریداری نماییم.

دلایل استفاده از ماشین مجازی و وی‌ام‌اس

در ارتباط با انتخاب سخت‌افزار، نصابانی که به آنها اشاره شد ترجیح می‌دهند از وی‌ام‌اس‌ها بر روی زیر ساخت ماشین مجازی‌شان استفاده کنند نکاتی که نصاب‌ها به آن اشاره می‌کنند به شرح زیر می‌باشد.

معمولا بر روی یک ماشین مجازی نصب شده بر روی تجهیزات مشتریان و یا بر روی یک سرور جدید نصب می‌شوند. نصب بر روی ویندوز بسیار راحت‌تر می‌باشد و تمام وی‌ام‌اس‌ها آن را ساپورت می‌کنند.

 • بسیاری از مشتریان سخت‌افزار سرور خودشان را دارند و یا کارمندان آی‌تی که با یک روش مشخص کار را انجام می‌دهند. همچنین چنانچه آنها یک محیط ماشین مجازی راه‌اندازی می‌نمایند، نرم افزار وی‌ام‌اس بر پایه ویندوز آنها را فعال می‌کند تا بتواند از مزایای امنیت داده و انعطاف‌پذیری موجود استفاده نماید و شما با اپلیکیشن‌های توکار ان‌وی‌آر قادر به دستیابی به این سرویس نخواهید بود.
 • به علت اینکه بیشتر مشتریان ما سازمانی هستند و نیاز به پشتیبانی از تمام سخت افزارها را دارند و یا می‌خواهند وی‌ام‌اس را بر روی محیط سخت‌افزاری مجازی نصب نمایند ترجیح می‌دهند تا از نرم‌افزار وی‌ام‌اس بر پایه ویندوز استفاده نمایند.

مزیت تعمیر و یا تعویض سخت‌افزار وی‌ام‌اس

دلایلی که می‌توان سخت‌افزار وی‌ام‌اس را به راحتی تعویض و یا تعمیر نمود به شرح زیر می‌باشد.

ما خدمات دهنده سرورهای دل هستیم بنابراین امکان تعمیر سرورها را در محل داریم و این عمل باعث کاهش زمان تلف شده می‌شود، در حالی که دیگر سرورهای توکار جهت تعمیر باید به کارخانه‌های تولید شده‌شان برگردند .

 • سرور وی‌ام‌اس به پایه ویندوز، به طور کلی می‌توانند بدون بازگشت به کارخانه تعمیر شوند بر عکس دیگر سیستم‌های توکار.
 • نرم افزار وی‌ام‌اس بر پایه ویندوز، انعطاف پذیری بیشتری در اختیار مشتریان قرار می‌دهند (جهت نصب بر روی محیط مجازی) همچنین چنانچه سرور از کار بیفتد مشتری این امکان را دارد تا بر روی سرور دیگری آن را نصب نماید بدون اینکه منتظر لوازم یدکی آن باشد.

امکان توسعه فضای ذخیره‌سازی در وی‌ام‌اس‌ها

توسعه فضای ذخیره‌سازی از دیگر دلایل استفاده از وی‌ام‌اس‌ها می‌باشد.

 • قابلیت توسعه فضای ذخیره‌سازی در وی‌ام‌اس‌های مبتنی بر ویندوز
 • حفاظت از داده‌ها در وی‌ام‌اس‌های مبتنی بر ویندوز (رید ۱ و رید ۵)

نرم افزارهای وی‌ام‌اس منحصرا بر پایه فضای ذخیره‌سازی نَس[iii] هستند که انعطاف پذیری بالایی می‌دهند و چون بیشتر مشتریان ما در زمینه آی‌تی فعالیت دارند این موضوع باعث مرقون به صرفه‌تر شدن سیستم می‌شود.

این حقیقت که ما می‌توانیم قطعات را تغییر دهیم، از راه دور کنترل کنیم، نرم افزار را به روز رسانی نماییم و هارد دیسک داخلی و یا خارجی را به صورت سریع و ساده اضافه نماییم از مزیت‌های استفاده از نرم‌افزار وی‌ام‌اس مبتنی بر ویندوز می‌باشد.

دسترسی از راه دور

مزایای دسترسی از راه دور برای وی‌ام‌اس‌های مبتنی بر ویندوز به شرح زیر است.

 • این به ما کمک می‌کند تا بر روی سیستم مشتری، از راه دور مدیریت کنیم و نظارت داشته باشیم. به طوری که از طریق نرم افزار تیم ویور[iv] و آی‌تی امکان مانیتور نرم افزار وی‌ام‌اس و خود سرور در حالی که سیستم در حال کار کردن است وجود داشته باشد. چنانچه سیستم غیرفعال شود هم ما و هم مشتری ایمیل دریافت خواهیم کرد.
 • در وی‌ام‌اس‌های مبتنی بر ویندوز اتصال از راه دور با استفاده از نرم‌افزار تیم ویور و حل مشکلات شبکه بسیار ساده‌تر است.
 • این ویژگی فقط انحصاری در وی‌ام‌اس‌ها است که به ما قدرت زیاد می‌دهد که با استفاده از سرورهای خودمان سیستم مشتری را از راه دور سرویس کنیم و یا سلامتی آن را چک نماییم. ویندوز نسبت به گذشته از ثبات بیشتری برخوردار است.
 • نرم افزار وی‌ام‌اس مبتنی بر ویندوز، دارای امکان دسترسی از راه دور می‌باشد که در داخل خود ویندوز جای گذاری شده است.

ترکیب وی‌ام‌اس و ان‌وی‌آر

یکی از روش‌های استفاده بدین صورت است که نصاب‌ها از وی‌ام‌اس و ان‌وی‌آرها به طور همزمان استفاده می‌کنند. نرم افزار وی‌ام‌اس برای کاربردهای سازمانی و ان‌وی‌آرها در پروژه‌های کوچک‌تر با ارزش مالی کمتر استفاده می‌شوند.

 • اکثر نصاب‌ها (بیشتر از هفتاد درصد) از نرم افزار وی‌ام‌اس استفاده می‌کنند. و آن به علت قابلیت توسعه پذیری و ارتقایابی این نرم افزار می‌باشد.
 • ما هر دو نوع را می‌فروشیم اما در سیستم‌های بزرگ‌تر از نرم افزار وی‌ام‌اس تحت ویندوز استفاده می‌کنیم.
 • استفاه از وی‌ام‌اس مبتنی بر ویندوز به جهت پشتیبانی راحت و استفاده از ان‌وی‌آرهای توکار به علت قیمت مناسب آنها می‌باشد.
 • به علت اینکه ما رنج وسیعی از مشتریان را داریم از هر دو استفاده می‌کنیم. ان‌وی‌آرهای توکار جهت استفاده در پروژه‌های کوچک‌تر، مغازه‌های، خرده فروشی و غیره. سرورهای معمولی جهت استفاده در مراکز توزیع و دفاتر مرکزی
 • برای مشتریان کوچک‌تر معمولا دستگاه ان‌وی‌آر مرقون به صرفه‌تر می‌باشد و استفاده از آنها راحت‌تر. اما مشتریان بزرگ معمولا ترجیح می‌دهند از نرم افزار وی‌ام‌اس استفاده نماید زیرا امکانات بیشتری دارد.
 • معمولا دستگاه‌های ان‌وی‌آر توکار برای مکان‌های کوچک‌تر با نهایتا شانزده دوربین استفاده می‌شود زیرا هم مرقون به صرفه است و هم استفاده از آنها راحت‌تر. جهت پروژه‌های بزرگ‌تر که به چند دستگاه ان‌وی‌آر نیاز هست استفاده از وی‌ام‌اس مبتنی بر ویندوز ترجیح داده می‌شود. به علت اینکه سخت افزاری که استفاده می‌شود قابل اعتمادتر است.
 • استفاده از ان‌وی‌آر برای ارزانی و راهکارهای ساده. استفاده از وی‌ام‌اس برای پروژه‌های بزرگ‌تر
 • برای پروژه‌های کوچک‌تر که کمتر از شانزده دوربین در آن استفاده شده از ان‌وی‌آر توکار استفاده می‌شود. اگر تعداد دوربین بیشتر از شانزده عدد باشد استفاده از ان‌وی‌آر مبتنی بر ویندوز جایگزین ان‌وی‌آر می‌شود.
 • در پروژه‌های ساختمان‌های مسکونی از دستگاه ان‌وی‌آر توکار استفاده می‌شود اما برای مشتریان شرکتی که تعداد دوربین‌های نصب شده بالا می‌باشد از وی‌ام‌اس مبتنی بر ویندوز در طراحی استفاده می‌کنیم.

مزایای ان‌وی‌آر

قیمت مناسب ان‌وی‌آرها دلیل اصلی استفاده از آنها است.

 • ۸۵ درصد از مشتریان دلیل اصلی استفاده از ان‌وی‌آر را پایین بودن قیمت آن عنوان کرده‌اند.
 • اقتصادی بودن ان‌وی‌آرها (عدم نیاز به لایسنس OS)، قابل اعتماد بودن و نصب راحت آنها از دلایل عمده استفاده از ان‌وی‌آرها می‌باشد.
 • از مشخصات ان‌وی‌آرها، به نصب راحت و مرقون به صرفه بودن آنها می‌توان اشاره کرد.
 • تعداد کمی از نرم‌افزارها هستند که جهت نصب بر روی ان‌وی‌آرها مشکل دارند.
 • زمانی که سیستم‌های متوسط و کوچک با ارزش مبلغی پایین را نصب می‌کنیم، استفاده از ان‌وی‌آرها نسبت به راه‌حل‌هایی بر پایه کامپیوتر در اولویت قرار دارد. زیرا ماندگاری آنها بیشتر است و هنوز نیازهای ما را برآورده می‌کند.
 • برای شرکت ما، استفاده از ان‌وی‌آرها نسبت به وی‌ام‌اس می‌تواند مرقون به صرفه‌تر باشد و مشتریان ما در بخش صنعتی حاضر به پرداخت مبالغ زیاد نیستند.
 • از آنجایی که سطح رده ذخیره‌سازی مورد نیاز برای بخش زیادی از مشتریان ما، خانگی و یا در سطح متوسط است، در بیشتر دوربین‌های مداربسته‌ایی که نصب می‌کنیم از ان‌وی‌آرها و دی‌وی‌آرها استفاده می‌کنیم و می‌توان گفت که بیشتر از برند هایک ویژن و داهوا و کمتر از برند سامسونگ و هانوا استفاده می‌شود.

در واقع ان‌وی‌آرها در رنج قیمتی هزار دلار، شامل نرم‌افزار ضبط تصویر و هارد درایوها هستند. در حالی که نرم‌افزارهای وی‌ام‌اس، در شرایط رقابت قیمت نرم‌افزار به تنهایی بالاتر از قیمت کل دستگاه می‌باشد حتی بدون در نظر گرفتن هزینه خرید پکیج سرور.

تصرف بازار توسط ان‌وی‌آرها

به علت قیمت پایین آن‌وی‌آرها و سرمایه‌گذاری هایک ویژن و داهوا بر روی این دستگاه‌ها، ان‌وی‌آرها در مقابل وی‌ام‌اس توانسته‌اند بازار را به تصرف خود در آورند.

 • اگر چه استفاده از وی‌ام‌اس بر پایه ویندوز رواج یافته، اما در سه سال گذشته دستگاه‌های توکار به علت پشتیبانی و تطبیق پذیری راحت، بیشتر و بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است.
 • از طرف دیگر، ان‌وی‌آرها در حال ارتقاء روزافزون هستند. به طوری که دارای دو عدد منبع تغذیه، دوعدد کارت شبکه[v] هستند. بنابراین چنانچه مبلغ، یکی از گزینه‌های مشتری باشد، ان‌وی‌آرها می‌توانند انتخاب مناسبی باشند.
 • در گذشته ما نرم افزار وی‌ام‌اس بر پایه ویندوز را نصب می‌کردیم اما اخیرا بر روی راه‌حل‌هایی مثل دستگاه‌های توکار تمرکز بیشتری کرده‌ایم زیرا هم ارزان‌تر است و هم نصب آن راحت‌تر می‌باشد.
 • در صنعت سیستم‌های حفاظتی استفاده از ان‌وی‌آرها بسیار زیاد شده است (حداقل در بین فروشندگان). انجام تنظیمات سرورهایی که در گذشته یکبار تنظیم شده‌اند آسان‌تر و مرقون به صرفه‌تر می‌باشد.
 • اخیرا در یک رقابت قیمتی، ما شروع به استفاده از دستگاه‌های توکار ان‌وی‌آر کرده‌ایم. در۹۰ درصد پروژه‌ها از نرم‌افزار وی‌ام‌اس استفاده می‌کرده‌ایم اما در حال حاضر این آمار به استفاده ۶۰ درصدی از وی‌ام‌اس‌ها و ۴۰ درصدی از دستگاه‌های توکار ان‌وی‌آر تقلیل یافته است.

در حالی که دستگاه‌های ضبط تصویر هایک ویژن و داهوا به اندازه دوربین‌های این دو برند برای نصابان نام آشنا نیستند مزیت قیمتی آنها باعث شده این دستگاه‌ها به تهدیدی برای ارائه دهندگان سیستم‌های مدیریت تصویر (وی‌ام‌اس) تبدیل شوند.

[i] نرم‌افزار مدیدیرت تصویر

[ii] دستگاه ذخیره‌سازی تحت شبکه

iii]NAS]

[iv]teamviewer]

v]Network interface controller]

مترجم: مونا حسینی در بین دستگاه‌های ذخیره‌سازی کدام یک بیشتر استفاده می‌شود؟ ترکیب نرم‌افزارهای مدیریت تصاویر با کامپیوتر یا دستگاه‌های ذخیره‌سازی تحت شبکه؟ طی مصاحبه‌های انجام شده در این مقاله، ۱۶۰ نصاب اعلام کردند که معمولا از کدام یک از این دستگاه‌ها بیشتر استفاده می‌کنند و دلایل آن را ذکر کرده‌اند. با مطالعه این مقاله به یافته‌های کلیدی در خصوص میزان استفاده از وی‌ام‌اس[i] و ان‌وی‌آر[ii]ها پی خواهید برد و متوجه خواهید شد که، وی‌ام‌اس‌ها معمولا بیشتر از ان‌وی‌آرها مورد استفاده قرار گرفته‌اند اما استفاده از ان‌وی‌آرها رشد قابل توجه‌ایی داشته است. -------------------------------------------------------------------------------------- قابلیت سازگاری وی‌ام‌اس با سخت‌افزار مورد استفاده…

User Rating: Be the first one !

پیشنهاد برای مطالعه:

1_YtZEApCkwS5A5BZz-4YagA

پوشیدنی های مقاوم در برابر سیستم های تشخیص چهره، چالشی جدید در صنعت نظارت تصویری

تازه­ ترین چالش در برابر تجهیزات و فناوری­های تشخیص چهره، لباس­ها و ابزار­های پوشیدنی هستند …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *